Stránka 1 z 1

LG GH24NSB0 bufer 2MB, no je len 512Kb

Napsal: pon 31. bře 2014, 15:23
od soske
Zdravím,
kúpil som novú napalovačku LG GH24NSB0
http://www.alza.sk/lg-gh24ns-cerna-d248808.htm
v popise sa okrem iného píše - Vyrovnávacia pamäť 2MB, no AIDA64 mi zistila veľkosť bufera len 512Kb

Obrázek

ďalej som zistil, že pri napalovaní v Nero Burning ROM (iné program na napalovanie nepoužívam), sa úroveň zásobníka vôbec nezaplní ani na 1%, čo na inej napalovačke je zaplnenie cca. 90 až 100%.

LG GH24NSB0
Obrázek

LG GH22NS30
Obrázek

Vie mi niekto poradiť, čo je s napalovačkou, alebo je zrelá na reklamáciu ?
Ďakujem za všetky odpovede...

Re: LG GH24NSB0 bufer 2MB, no je len 512Kb

Napsal: pon 31. bře 2014, 18:09
od Nagant
Záleží, co je to přesně za typ.

GH24NSB0 má skutečně jen 512kB:
http://www.lg.com/us/data-storage/lg-GH24NSB0

2MB má GH24NS72:
http://www.lg.com/us/data-storage/lg-GH24NS72

Co je to za verzi Windows a jaké Nero?

Re: LG GH24NSB0 bufer 2MB, no je len 512Kb

Napsal: pon 31. bře 2014, 22:31
od soske
Win 7 64 a Nero 8. Ale ide mi hlavne o to prečo sa pri napalovaní nezaplní bufer ...

Re: LG GH24NSB0 bufer 2MB, no je len 512Kb

Napsal: pon 31. bře 2014, 22:41
od Jds1cz
Ano mají tam špatný popisky i na Alza.cz.Onehdá jsem koupil taky vypalovačku a zjistil to samé.No prostě pálím max. 6x a zatím jsem nezkazil žádný DVD.Ale to je tak 1/2roku zpátky od té doby co máme tv s usb ,tak už nevypaluji.

Re: LG GH24NSB0 bufer 2MB, no je len 512Kb

Napsal: pon 31. bře 2014, 22:57
od Nagant
Myslím, že Nero 8 není s Windows 7 kompatibilní.
Snad až od verze 9 (9.4?), nebo lépe 10.

Ale pokud ti jinak jede, používej ho, nemusí být tak snadné ho odinstalovat.

Re: LG GH24NSB0 bufer 2MB, no je len 512Kb

Napsal: úte 1. dub 2014, 01:01
od soske
OK je tam chyba 512KB je správne, no prečo pri napaľovaní nezaplní bufer?

Re: LG GH24NSB0 bufer 2MB, no je len 512Kb

Napsal: úte 1. dub 2014, 07:31
od Nagant
No, možná se programu zdá, že plnit takovýto buffer nemá cenu. :)
Zvlášť když se Nero honosí tučným nápisem Ultra Buffer, tím pádem si to nějak dle mne řeší samo.

A není to v nějakých nastaveních?