ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

Takze jsem opet vymenil skrin a dal zbohem svemu predchozimu projektu. "tunel"
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=68&t=195215

Kompletne jsem presel na vodni chlazeni tj volba padla na jednu z nejlepsich soucasnych skrini na trhu Corsair Obsidian 900D

Nejake fotky skrine po rozbaleni ZDE:
Obrázek
http://stratos1.rajce.idnes.cz/Obsidian_-_900D

Skrin jsem teda kompletne odstrojil a namontoval horni radiator.
Obrázek

dalsi fotky zde:
http://stratos1.rajce.idnes.cz/Vodnik_m ... zavodneni/

vodnik jakz takz zapojeny a funckni..
Obrázek

ukol 1
vymyslet kabelaz. Tu jsem tedy zvolil v cervene barve aby to ladilo s pametma a celkovym cerno/cervenym zbarvenim desky + cervena kapalina. Jelikoz jsem vsadil na kombinaci cerna/cervena tak jsem na kabelaz pouzil svazovaci pasky a tim docilil pozadovaneho vzhledu a i toho ze kabelaz je krasne ohebna a drzi svuj tvar.
Kabely jsem pouzil od firmy Nanoxia a pouzil uplne vsude vcetne USB kabelu, SATA, 24pin, 8+4pin do desky, a 6+8pin do grafiky a take od predniho panelu (power/reset apod). Vsude stejnou technikou napaskoval pomoci cernych stahovacek.


ukol 2
Celou skrin udelat do motivu ASUS ROG. (+ naky ty loga vyrobce vodniho chlazeni ktery je v sestave tj EK a AquaComputer)
Predni panel jsem si navrhl cely znova, bude cely vyroben na miru z 3mm tlusteho hlinikoveho plechu. V jeho dolni casti bude vypaleno logo "plachet" od Corsairu a podsvetleno cervenou barvou. V horni casti pak bude nalepeno logo ASUS ROG vypaleno na 2mm plech a pomoci airbrashe nastrikano do pekneho motivu

Zde muj navrh predniho plechu
Obrázek

ASUS ROG logo bude vyvedeno do tohoto motivu
Obrázek
zde je videt jak je vypaleno na laseru z 2mm tlusteho plechu
Obrázek

dolni logo Corsairu bude vypadat asi nejak takto:
Obrázek

ukol 3
Vnitrek skrine trosku zkultivovat a cele to pekne zahladit.
1) LOGO EK
- ucpu tim otvor pro 240mm radiator pod sachtou na mechaniku.
Obrázek
- 2mm tlusty plech (vypaleno na laseru)

zde uz nastrikan matnou cernou
Obrázek

na jeho osvetleni jsem zvolil moduly po 3 LED "cervene" a 3mm mlecné plexi s 30% propustnosti svetla z duvodu aby se svetlo pekne rozlilo a nebyly videt jednotlive LED.
Obrázek

Na ledky jsem sehnal pekny hlinikovy futral
Obrázek
- upravil kabelaz (zkratil) a poradne odizoloval.

Krabicku pote nastrikal matnou cernou
Obrázek
a objel silikonem (ktery jeste zacernim aby to nepropoustelo svetlo)

Zde prvni TEST EK Loga v Akci
Obrázek

Jeste to neni uplne hotove ale hadam ze do konce tydne bude finalne namontovane ve skrini.

ukol 4
Zamaskovat sachtu na EXPU a udelat zde stejne osvetlene logo AquaComputer.
Obrázek
zde prvni verze plechu jeste bez LOGA


Druha verze jiz s logem a upravou na hadice
Obrázek

Treti verze bude jeste trosku jina uz je narysovana (logo se zmensi a posune trosku do leva aby bylo videt v uzavrene skrini cele) a pribude jeste ohnuta cast plechu ktera bude kryt sachtu ze spoda (jeden spoj zde bude svarovany)
Co se tyce zpracovani loga AquaComputer..
Pouzit chci stejnou metodu Mlecne plexi + Led moduly tentokrat 4x ctvercove moduly po 4 ledkach. (lepit se budou primo na plech sachty)


ukol 5
Airbrash na boku skrine.
Obrázek
- nebude zde zadny napis jenom ten motiv Loga zapadajici za zemi...


ukol 6
Jelikoz jsem si nechal vyrezat EK loga hned 2x zbyly mi jako odpat ty LOGA cele plne z 2mm plechu. Tyto Loga necham nalakovat na lesklou cervenou a umistim je presne doprostred na nasavani pro dolni radiator a na ty same dvirka i z druhe strany.
- momentalne jsou pouze zakytovana a cekaji na zaklad + barvu + lak...

Dalsi ukoly jsou zatim v me hlave a momentalne chci vyresit tyto nez budu pokracovat dal :)
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

Takze plech s EK logem hotovo..

Dneska jsem jiz jenom zacistil ztuhnuty silikon, oblepil hlinikovou paskou aby zadne svetlo neprusvitalo dozadu do prostoru skrine a nenarusovalo nakym zpusobem vysledny efekt.
Obrázek

Napajel MOLEX a cele zacistil bozurkou..
Obrázek

Obrázek

Taky jsem si nastrikal sroubky matnou cernou
Obrázek

A zde jiz na finalku plech ve skrini. (vypnute LOGO)
Obrázek

zde s bleskem
Obrázek

A detail:
Obrázek

A zde jiz zapojene LOGO
Obrázek

Fotky v lepsim rozliseni zde:
http://stratos1.rajce.idnes.cz/Vyroba_EK_-_LOGO/

Zejtra mi pride s LASERU vypaleny plech na sachtu od EXPY tj pres vikend me ceka svarovani plechu (jeden spoj), nasledne obrouseni, nakytovani a mozna i nastrikani do zakladu....
dumar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2004
Bydliště: Ostrava

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od dumar »

Krása, opravdu to vypadá moc dobře :up:
CPU AMD 7800x3D, MB ASRock X670E Taichi Carrara ,RAM G.SKILL 32GB KIT DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5 NEO RGB AMD EXPO HDD 3x SSD 1x FURY Renegade NVMe 1TB, 2x Samsung 970 Pro 1TB, GPU ASRock RX 6800 XT Taichi- Monitor LG Oled42C2, Zdroj Be quiet! Straight Power 11 850W Platinum
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

dumar píše:Krása, opravdu to vypadá moc dobře :up:
diky snazim se 8-)

jinak dneska jsem pritahl domu uz finalni verzi kryciho plechu na sachtu s expou.. (jeste budu muset urezat cca 5mm u jedne strany asi jsem to spatne zmeril + svarit spoj a zakytovat, pak uz to pujde do zakladu a do barvy...)
Obrázek

Obrázek
- toho SSD si nevsimejte pride nakonec uplne jinak "jeste ale nevim presne kam zda bude videt nebo ne..."

Obrázek
Obrázek
Obrázek

a zde test toho zda budou mit LEDky dost mista aby nebyly videt jejich jednotlive body (mezi PLEXI a LED bude jenom 3cm mista)
Obrázek
. test dopadl dobre :)

Fotky v plnem rozliseni ZDE:
http://stratos1.rajce.idnes.cz/Vyroba_k ... _mechanik/
Denko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2013
Bydliště: Bardejov

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Denko »

Veľmi dobré. Teším sa, čo z toho nakoniec výjde. Určite sem pridávaj ďalšie fotky :]
PC: Intel Core i5 4670K 4,2GHz + SilentiumPC Fera 3 HE1224, MSI Z87 G41 PC Mate, GIGABYTE nVidia GeForce GTX 970 G1 4G, Crucial Ballistix Sport 8GB DDR3 1600 CL9, Seagate Barracuda 7200.14 1TB, Samsung SH-224DB, Seasonic SS-500ET-T3, Zalman Z3, Windows 10 Pro 64bit
Príslušenstvo: A4tech Bloody B120, SteelSeries Rival, SteelSeries QcK+, Genius SW-HF 2.1 1700, Samsung SyncMaster 2232BW, Xbox 360 Controller
Mobil: Huawei Honor 10 Lite Blue 64GB
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

tak plech je svareny a vyskouseny. sedi skvele :)
Obrázek
Obrázek

Zde detail
Obrázek

a pohled vice ze zdola..
Obrázek

zitra zakytuju a pak uz me ceka jenom zaklad a cerna + lak.. pak se muzu vrhnout do LED + elektriky + PLEXI.. Snad v tydnu by to mohlo byt hotove a pak se muzu soustredit na vyrobu predniho krytu...
Herpes
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2013
Bydliště: Mikulov

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Herpes »

Pěkná práce..:)
CPU// AMD FX-6300 with GELID Tranquillo rev.3, MB// ASUS M5A78L-USB3, RAM// 12 Gb Kingston Hyperx Blue 1600 Mhz (CL9), GPU// ASUS HD7770 1GD5, PSU// EVGA 600 BQ - 600W, HDD// WD WD10EAVS 1 TB + Intel 520 120 Gb SSD
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

dekuji za pochvalu :)

dneska jsem poslal na laser predni celni panel, vyriznut bude z 3mm tlusteho hlinikoveho plechu. Volba na hlinik padla kvuli vaze, prece jenom tak velky plech by pri klasicke oceli byl dost tezky.

screen z autocadu 2013 zde:
http://stratos1.rajce.idnes.cz/Predek_s ... hu#CAD.jpg
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

Takze prace pokracuji dal..
Po narysovaní predniho panelu mi dneska dosel finalni plech, nakonec 1.5mm nerez...
Tj provizorne jsem nainstaloval plexi pod logo a vyskousel zda padne na skrin
Obrázek
padne jako ulitej :)

Zde jeste foto s bleskem
Obrázek

Pote jsem jeste vyskousel jak bude LOGO vypadat v chodu pocitace tj v podsvetlenym stavu:
Obrázek
trosku jine nastaveni fotaku
Obrázek

ted me pouze ceka vyresit uchyceni na ty 4 body jako ma originalni plech, asi vyuziju ty 4 plastove nozicky z toho originalu a na tento plech k tomu uzpusobim.. Pak uz teda jenom zaklad, barva a lak(matny)

fotky ve vetsim rozliseni zde:
http://stratos1.rajce.idnes.cz/Predek_s ... iho_plechu
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

Takze jsem si zas chvili hral v Auto Cadu..

Obrázek

pride presne sem:
Obrázek

jedna se o kryci plech s dolnim 90° ohybem. Tento plech prekryje sachtu pro predni ventilatory + jeste jeden plech dokryje ten zbytek pod nim, na nem budou i pripevneny LEDKY pro predni LOGO.

Tj kdyz se postesti budu ho mit zejtra hotovej s 1mm tlusteho manganoveho plechu.
Herpes
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2013
Bydliště: Mikulov

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Herpes »

Jak moc je to obtížné udělat? Přemýšlel jsem, že bych si udělal nový front panel a bočnice... Mám rád strohost..takže klidně ostré hrany neva...Doma nemám ohýbačku, takže by to asi bylo složité co? Díval sem se, tak ve Feroně by mi to řízli laserem, ale nevím, jestli by to tam i ohnuli..

EDIT: Co to máš za molitan/pěnu? Jde hodně poznat rozdíl s ní/bez?
CPU// AMD FX-6300 with GELID Tranquillo rev.3, MB// ASUS M5A78L-USB3, RAM// 12 Gb Kingston Hyperx Blue 1600 Mhz (CL9), GPU// ASUS HD7770 1GD5, PSU// EVGA 600 BQ - 600W, HDD// WD WD10EAVS 1 TB + Intel 520 120 Gb SSD
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

pokud maji laser tak tam urcite maji i nakou ohybacku (aspon nakou rucni) tj asi bych se jich poptal nebo ti to pak muzou ohnout v nake zamecne...

jinak tu hmotu ve spodni casti skrine tam mam zatim jenom provizorne (oddeluje mi dolejsek skrine kde je samostatny okruch chlazeni tj nasava to vzduch skrze dolni radiaotr a hned ven ze skrine - snizil jsem ti teplotu vody o 8°C pri stejne urovni hluku) Pak tam pride plech nebo mlecne plexi to jeste nemam 100% vyresene...

Kazdopadne az to bude 100% hotove vcetne osvetleni tak do skrine pride odhlucnovaci hmota z Gumexu kterou uz mam pripravenou. Pomaha to opravdu dost pokud to vylepis spravne.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

Co se tyce plechu na predni ventilator jiz ho mam doma..

Obrázek

Obrázek

detail ohybu:
Obrázek

pohled zepredu "ze predku skrine"
Obrázek

Takze plech se jenom ocisti odmasti a muze se nastrikat zakladem a pak lakem..


fotky ve vetsim rozliseni zde:
http://stratos1.rajce.idnes.cz/Kryci_pl ... s_s_ohybem

ted me ceka nakreslit kryci plech hned pod nej (bude to maly plech se 4 dirama na pridelani bez ohybu tj nakresleny to bude celkem rychle) Na nej pak pridou pripevnit LED pro osvetleni predniho "Corsair" loga.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

Takze mi zas prisly naky plechy z lakovny a muzu se posunout zas dal :)

1) Plech na Ventilator
- nuzkama na plech jsem trosku upravil puvodni plech pod timto protoze zde vycuhovali kusy pro uchyceni 12cm ventilatoru... (esteticky to nevypadalo moc COOL)
Obrázek

Zde namontovany ve skrini:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

2) plech na sachtu s Expou
Obrázek

Obrázek

Zde s PLEXI:
Obrázek

Obrázek

jeste musim doresit podsvetleni toho horniho Aqua Computer Loga a muzu to tam prisroubovat na finálku :)


PS: pak me ceka plech pod tim prednim ventilatorem na kterem budou ledky pro Corsair LOGO na predni plech (zde stale musim doresit uchyceni na skrin a muze jit na finalni LAK)

Pak planuji navrhnout a nechat vyrobit plech co bude kolem cele desky aby se to cele pekne sladilo a nekoukaly tam ty dalsi diry na kabely co nejsou potreba...
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

Takze vcera jsem dovyrobil uchyceni na kryci plech sachty na EXPU a AquaComputer Panel.

Plech je vyrobeny z klasicke DVD mechaniky co se odporoucela do kremikoveho nebe a ja pouzil jeji torzo + upravil nuzkami na plech + sporadicky nastrikal cernym matnym sprejem (vice mene stejne neni videt)
Obrázek

Prichyceny je k sachte klasicky na 4 sroubky tj drzi dostatecne pevne
Obrázek

Do plechu jsem musel vyvrtat diry (presne namerit) a udelat zavity pomoci rucniho zavitníku.
Obrázek

Zde jis tedy plech v sachte
Obrázek
Obrázek

Pak prislo na radu otestovat, zda kryci plech sedi...
Obrázek
Jak prdel na hrnec :oops:

Obrázek
Lak je opravdu precizni.. timto dekuji svemu Bratrovi který se lakováním živí :)

Obrázek

Obrázek

zde cely pohled z vetsi dalky
Obrázek

A zde jeste s PLEXI na skrini (na plexi je stale folie proti poskrabani)
Obrázek

Logo jeste neni podsvetleno momentalne resim LEDKY + elektriku (jeste nevim zda pouziju stejny system jako u dolniho EK loga tj 3-4 rady ledek po 3 ledkach (musel bych objednat) nebo pouziju 4 moduly do tvaru ctverce po 4 ledkach tj dohromady 16 ledek (ty tu mam)...

Fotky v lepsim rozliseni zde:
http://stratos1.rajce.idnes.cz/Vyroba_k ... u_mechanik#



Dalsi prace:
Momentalne se lakuji EK loga (odpad z toho kryciho plechu pod sachtou) ktera pujdou do cervene barvy + leskly lak (cervena vice vynikne vuci cerne skrini). Loga budou hotova cca do konce tohoto tydne... Nalepim je pote na ty krytky nasavani ventilatoru ze spoda skrine na obe strany presne doprostred.. (snad to bude vypadat pekne..)

Dale se lakuje ASUS ROGO logo..
Obrázek
- zatim jenom do zakladu
- pak pride airbrash presne v tomto stylu
Obrázek

logo pujde na predni plech ktery uz je hotovy ale ceka na lak (jeste musim doresit uchyceni na skrin...)
Obrázek


Takze prace zatim dost a dost...
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

Takze ahoj vsem

Po mesici "flakani" mel jsem strasne prace na ruznych melouchach pro lidi ohledne servisu :(...

Dneska jsem si tedy sedl k Auto Cadu a narysoval dalsiveci

1) kryci plech kolem desky (plech 1.5mm)
2) kryci plech pod zadni ventilator (plech 1.5mm)
3) Mezi plech ke prednimu plechu s logem Corsair. (budou do nej vyrezany zavity a do nich umisteny originalni plastove spunty na kterych drzi originalni predni pelch) (plech 2mm - kvuli zavitu)

Screen z Auto Cadu pro predstavu zde:
http://stratos1.rajce.idnes.cz/Kryci_pl ... skrine.jpg

Tj v tydnu to hodim na Laser a pak vyskousim zda to sedi a pak do lakovny na "matnou" cernou.

Jeste me ceka maly kryci plech dopredu skrine kde budou umisteny LEDKY pro predni Corsair logo a velky plech co bude rozdelovat skrin ve 2 samostatne okruchy chlazeni (nyni tam mam vlozenou odhlucnovaci hmotu) V tomto plechu bude asi zrejme dalsi logo to jeste musim zvazit.....
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

Takze plechy jsem si dneska vyzvedl, vecer nafotim a skusim je namontovat do skrine zda jsem vsechno spravne zmeril a narysoval...
8-)
M4r1hu4n3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2006

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od M4r1hu4n3 »

Pěkný. Mám rád takhle čistou práci, těším se na pokračování...
"Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti." Jan Amos Komenský
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

Takze plechy jakz takz vyrobeny..

Plech dopredu do skrine jsem nakonec musel predelat (nesedela mi roztec der) v te skrini se to proste strasne spatne meri (suplera se nikam nevejde - to samy pravitko)
nakonec se ale podarilo :

Obrázek
plech krasne uzavrel opticky celej predek skrine..

zde fotka zevnitr.
Obrázek

na tomto plechu teda budou finalne umisteny ledky pro predni Corsair LOGO na prednim plechu co kryje celej predek skrine... (ten jeste ceka na upravy ohledne uchyceni)

Pak jsem vyrabel kryci plech na zadek skrine pres 140mm zadni ventilator..
Zde opet prvni verze nepresna, druha uz presnejsi ale nepodarilo se mi ji dovnitr skrine nacpat, vice mene rozhodovaly milimetry.. Takze me jeste ceka po upravach v AutoCadu treti verze co mi vypali snad jeste zitra na Laseru..
V levo verze 1.0 v pravo 2.0..
Obrázek
Zde snad finalni verze 3.0
Obrázek

Jeste jsem zhruba narysoval kryci plech kolem desky. Drzet bude ve stejne rovine s deskou na zbyvajicich distancnich sroubcich kolem desky (zrejme na 2-4 bodech to chytnu to by melo stacit bohate) Na to se ale podivam az o vikendu budu muset z desky odpojit kabelaz a skusit plech prolozit zda sedne, pokud ano jenom si zmerim roztece der, zanesu do AutoCadu a necham vypalit verzi 2.0 :)
Obrázek

pak pujdou plechy na lak a vrhnu se na predni plech..

Zde jsem si nechal vyrobit mezikus do nehoz jeste musim udelat zavity a cele to otestovat, hodlam pouzit puvodni plastove spunty na kterych je prichycen originalni celni plech coz by bylo idealni reseni nez vymyslet pracne novy zpusob uchyceni... to ale az priste :)
Odpovědět

Zpět na „Projekty“