ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

Takze po velmi dlouhem cekani na LEDky... jsem udelal osvetleni predniho CORSAIR loga + kabelaz apod..

Ledky jsem pouzil opet moduly cervenych ledek (celkem 3 kusy)
Obrázek

zapojeni jsem trosku upravil protoze na hlavni vetvi mam 2 3pin samice ale uz plne 2 logy ve skrini tj jsem udelal takovou rozdvojku..
Obrázek

Tyto ledky jsem nalepil na predni kryci plech ktery uz je nalakovan a pridelan pomoci 4 imbusovych sroubecku ktere jsem take nalakoval..
Obrázek
- plech ma trosku tmavsi odstim (zpusobeno vetsi vrstvou laku coz me netrapi tento plech neni videt...

sroubecky:
Obrázek

Obrázek

Musel jsem take upravit prachovy filtr protoze na prednim logu byly videt stiny z te kryci plastove mrizky (jeji odstraneni nema zadny vliv na funkci zachytavani prachu)
Obrázek

zde jis nasazen prachovy filtr pred LEDky
Obrázek

kdyz jsem ledky nalepil a zapojil, pridelal jsem predni plech a toto je vysledek:
Obrázek
- ledky jsou na minimalni svit (reguluji se dle teploty vody) tj kdyz hraju hry a voda se ohreje Ledky se trosku vice jeste rozzari dyztak udelam take pak foto..


Obrázek

zde jeste detail loga..
Obrázek

Nakonec jsem jeste pridelal plexi finalne k plechu pomoci silikonu...
Obrázek


Fotky v lepsim rozliseni zde:
http://stratos1.rajce.idnes.cz/Kryci_pl ... dek_skrine
http://stratos1.rajce.idnes.cz/Predek_s ... ho_plechu/
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

Po delsi dobe aktualizace fotek.

Plech kolem desky hotov a nainstalovan
Obrázek

Obrázek

Ted me ceka osvetleni vnitrku skrine a nakonec rozdelovaci plech mezi dolni casti skrine kde mam ted odhlucnovaci hmotu provizorne. Pak uz bude zbyvaj jenom predni ROG logo s Airbrushem...
Marek4
Červená karta
Červená karta
Registrován: 26. čer 2014
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Marek4 »

vypadá to dobře, hlavně kabely jsou hezky olemované tou černou , jsem zvědavej na osvětlení, na mě to vypadá až moc čistě, ale tady to byl záměr takže good work, už si zahrávám s hřišnou myšlenkou vyměnit moji 750d za 900d, ale to až půjdu na vodu
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

Jo ten napad s tim cernym prepaskovanim se celkem povedl a vypada to originalne jeste jsem to na netu moc nevidel, dalsi vyhoda je ze ten kabel krasne drzi svuj tvar a da se dale tvarovat...

Osvetleni hodlam udelat pomoci LED pasku (bila studena) + hlinikova lista s mlecnym plexi ktere by melo to bodove svetlo LED rozbit a melo by to bejt lepe a rovnomerne osvetleny. Umistim tyhle hlinikove listy tak aby nebyly videt tj na levou stranu za predni plech to bude sviti smerem na desku a pak asi na strop vedle radiatoru. Doufam ze to bude stacit vice mene do leve casti skrine kde je plech a loga uz svit ledek mit nemusis bylo by to i kontraproduktivni pac by se to tlouklo se svetelem tech cervenyhc LOG AquaComputer a EK.

pak jeste bude zbejvat vylepit odhlucnovaci hmotou.. jeste zvazuji jakou pouziju. Bud plochou s cernym povlakem nebo "bosas" take s cernym povlakem, neulpiva na tom prach a cerny vzhled se bude dobre hodit..
honza9800
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2014
Bydliště: Středočeský Kraj

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od honza9800 »

Honzo je to docela dobrý, ale nelíbí se mi pouze SSD. K takovému PC by se hodil nějaký RAID. Konfigurace za cca. 30tisíc a nemáš ani pořádnej diskovej prostor. Já mám PC podobný jako ty a mám tam 12TB diskovou kapacitu a dvě SSD :-) než to doděláš tak si kup aspon 4TB disk at ten PC má základní kapacitu. :wink:
Intel Core i7-4770K MSI Z87 MPOWER MAX AC Scythe SCNJ-3100 Ninja 3 Rev. B Kingston 16GB KIT DDR3 1600MHz CL10 HyperX SLI ASUS GeForce GTX660 2GB DDR5 Corsair M750 (Modulární) Kingston HyperX 3K SSD 120GB X-Fi Titanium Fatal1ty Professional 3x Western Digital Black 6000GB FAEX2002 Seagate ST100DM 1000GB Velociraptor HLFS 300GB DVD-RW: ASUS RW-24F1ST Logitech G510 Gaming 27" BENQ GW2760 CM HAF-X 942
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

momentalne jsem presel na 1TB Samsung a mozna bude i druhej kus.. Takze diskovy kapacity bude dost. DOby kdy jsem mel 12-14TB me uz presly protoze to syslovani DAT me proste uz preslo.. Vice mene ted mam 2500GB v externaku a 2000GB v popocornu a to mi bohate na ty filmy staci. Nic jinyho stejne misto nezabira.. a co potrebuju to si stahnu prece jenom dnesni linky jsou uplne nekde jinde nez pred lety.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

Takze po delsi dobe jsem nasel zac malo svyho casu udelat neco na skrini :)

Rozhodl jsem se tedy pro osvetleni..

1) Pouzil jsem hlinikove listy s mlecnym "plexi" nebo co to je za plast :)
- nastrikal na cerno (puvodne stribrne)
Obrázek

Obrázek
- zde s tim plexi..

JINAK TY dirky sou tam na uchyceni k tomu hornimu radu co mam ve skrini cim jsem chtel elegantne vyresit prichyceni ke skrini a zaroven aby to nebylo na prvni pohled poznat....

zde uz s ledkama:
Obrázek

zkusebni test - LED na 12V
Obrázek

Na Led pasek jsem pak pripajel nejakej slusnej kablik s medenymi vlakny a poradne odizoloval
Obrázek

A na druhy konec jsem napajel specialni konekto do POWER konektoru panelu Aquaero.


Takto tedy vypada prisroubovany hlinikovy profil na hornim radiatoru (jeste pride asi jedna vrstva laku)
Obrázek
Jak je videt nepusobi to rusivym dojmem o coz mi slo.. Kabel je protazeny levou stranou a neni vubec videt...

Obrázek

Zde pohled vice ze spoda
Obrázek


Bohuzel jsem narazil na jeden nesvar. Skrze PLEXI v bocnici dochazi od tech bilejch studenejch ledek k takovemu namodrani toho PLEXI :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Pokud sundam bocnici s plexi vypada to lepe
Obrázek

Uroven isvetleni LED svetla si mohu regulovat primo z aplukace AquaSuite
Obrázek



ZAVER:
Zkusim jeste pasek vymenit za teplou bilou nebo cervenou co to udela s tim neprijemnym efektem na tom plexi a jeste mam pripraveny druhy pasek co dam do spodni pozice skrine uplne v levo - nebude vubec videt a bude osvicovat dolni cas desky pod grafikou... Mozna uz o vikendu to dodelam cely finalne...
Mayki
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2004
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Mayki »

Stratos píše:
Na Led pasek jsem pak pripajel nejakej slusnej kablik s medenymi vlakny a poradne odizoloval
Obrázek

A na druhy konec jsem napajel specialni konekto do POWER konektoru panelu Aquaero.
Kam přesně jsi do Aquaera napojil ten LED pásek, měl jsem za to, že to utáhne pouze LED diodu a pro LED pásky se musí použít FARBWERK.
http://www.aquatuning.de/modding/connec ... h-variante
Ryzen 9 5900X, Asus ROG Strix X570-E, G.Skill Ripjaws V Black 32GB(2x16GB) 3600MHz, RX 6800XT a to vše pod vodou
Nějaké info : http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=68&t=259257 a fotky : https://imgur.com/a/S5C76
Alien Arcade Cabinet : https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=68&t=270645
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

zapojil jsem do sem:
Obrázek

Konektory: PWM 1/2
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

Tak projekt pokracuje dal po mensi odmlce, nyni budu posilat bocnici + z plechu vyrezane logo ASUS ROG na airbrash jednomu sikovneho clovickovi tj pak nafotim finalni "produkt" a pripadne pokud bude zajem tak klidne i kontakt na nej, ceny ma hodne prijatelny...
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

Malá ochutnávka Airbrushe :)

Bocnice skrine
Obrázek

Detail
Obrázek

Predni vyrezane logo z plechu ktere se nalepi na predek skrine pod okno na EXPU

Obrázek
Marek4
Červená karta
Červená karta
Registrován: 26. čer 2014
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Marek4 »

tak tohle vypadá krutě :)
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

diky :) dneska mi to dorazi na postu tj jeste udelam poradny fotky zrcadlovkou na stativu.. :)
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

Fotky Airbrushe zde:
http://stratos1.rajce.idnes.cz/RoG_-_Airbrush

jsou tam puvodni co jsem zde uz daval + moje nafocene dnes kdyz jsem rozbalil balicek :)
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od flanker »

už je to skoro hotovka, co?:)
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

uz se to blizi no jeste nalepit predni ROG logo na predek skrine (asi silikonem) a pak jeste vymyslet predel mezi horni casti skrine a tou dolni kde jje radiator a jeho odfuk ven ze skrine :). Ted jenom zda tam hodit plech nebo naky kourovy plexi..
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

Takze az dojde silikon nalepim R.O.G logo na predni plech, nyni jenom pro ukazku jak to bude vypadat pak primo na bedne :)

Jeste si pak musim vyrezat skalpelem sablonu z tvrdeho papiru abych to lepil uplne presne doprostred a tak jak to ma bejt uplne presne od sebe ty jednotlive dsegmenty toho loga tj finalni uprava mi da jeste nakej ten cas zabrat :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek



Fotky ve vetsim rozliseni zde:
http://stratos1.rajce.idnes.cz/Predni_LOGO_R.O.G
petrxp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. čer 2011
Bydliště: Ostrava

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od petrxp »

1. Moc velká bedna, když vidím velikost HW a velikost bedny je to nepoměr. Když už tam maš vodu, tak by to mohlo být menší. Ale asi chceš pořádný hus nábytku :? .
2. Ten molitan dole (odhlučnění) se mi nelíbí.
Jinak desing je věc vkusu.
PC:i5 3470@4-4.2Ghz, Gigabyte GTX 960 G1 Ganing,16GB Kingston Savage 1600@1890 CL10 1.5V
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

1) ciste protoze jsem tam chtel narvat 2 velky radiatory.
2) ten je tam provizorne, protoze oddeluje dolni okruh chlazeni od toho horniho (dolni radiator nasava a druhou stranou vetraky hned odsavaji vzduch pryc)

Misto toho molitanu pride pekny vyrezany plech na laseru s nakym podsvicenym logem, nebo jeste me napadla varianta s nakym kourovym cernym PLEXI.. to jeste nemam finalne rozmysleno....
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od flanker »

to logo je fqajn, jak je takové jakoby špinavé batikou
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
Odpovědět

Zpět na „Projekty“