ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

Takze kryci plech kolem desky otestovan
Obrázek

Obrázek

Vice mene si to sedlo dobre, jenom jsem udelal par uprav + jeste dodelal roztece der na uchyveni na distancni sroubky (uchytim to na 3 bodech) + upravil spodni otvor na kabely tak aby do nej sla vlozit ta originalni guma kolem otvoru na kabely co jsou je jiz originalne ve skrini...

zde teda jeste snad uz finalni plech v autocadu
Obrázek

Fotky ve vetsim rozliseni zde:
http://stratos1.rajce.idnes.cz/Kryci_plech_kolem_desky/
AmOc!
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. bře 2006

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od AmOc! »

opravdu pekne jen tak dal :) a ty mas moznost si plechy vyriznout na paprsku osobne nebo to nekomu zadavas ? Mohl bych te nekdy zneužit :-D chci stavet storage chassis pro svoji potrebu. Již mam SC836 ale ten mam na testovani radicu. Vali se mi tu nove nevyuzite hot-swap klece na disky http://www.hwraidshop.cz/kategorie/expa ... 6drv3gexp/ a dalsich 6ks AXX4DRV3G 4 diskove verze bez expanderu tak planuji udelat nejakou peknou bednu vetsich rozmeru na koleckach. Spodek by byl vyuzitej jako storage server a na vrchu bych mel hozeny server na testy. A clovek s paprskem by se mi siknul :D
CPU:i7 6700K@4,6+Aquaduct 720 XT Mark V Ceramic MB:Asus MAXIMUS VIII FORMULA RAM:G.Skill RAM 2x8GB DDR4 3200 15-15-15-35, TridentZ Red Series GK:Asus STRIX-GTX1070-O8G-GAMING OS HDD:Intel SSD 750 PCIe - 400GB SSDPEDMW400G4R5 HDD:SSD SanDisk 480GB, SSD OCZ vertex 4 2x256GB raid0, Seagate 4x3TB raid10 Zdroj:Antec HCP PLATINUM 850W Case:Zalman GS1200 LCD:ASUS 27 "LCD VG278HE 144Hz 2ms
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

ahoj. predne diky za pochvalu to vzdy potesi :)

Co se tyce laseru tak je to vice mene jenom pro me.. Ono procpat se na laser kterej bezi 24 hodin denne neni jednoduchy a ja mam nastesti samy maly veci tj dycky to tam kluci nejak procpou :)

Ale skusim se poptat na kolik by to vyslo ofiko...
AmOc!
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. bře 2006

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od AmOc! »

diky to budes hodnej, ja to budu muset stejne jeste rozmerit a vymyslet z ceho udelat kostru zda z hlinikovejch profilu jako jsou tyto myslim tim ty AL stojky ale ty zamky jsou dost drahe jen za zamky by clovek dal 1742kc pri poctu 16ks takze musim vymyslet jinou spojovaci metodu aby to bylo pevne a melo to nejakou nosnost :)
CPU:i7 6700K@4,6+Aquaduct 720 XT Mark V Ceramic MB:Asus MAXIMUS VIII FORMULA RAM:G.Skill RAM 2x8GB DDR4 3200 15-15-15-35, TridentZ Red Series GK:Asus STRIX-GTX1070-O8G-GAMING OS HDD:Intel SSD 750 PCIe - 400GB SSDPEDMW400G4R5 HDD:SSD SanDisk 480GB, SSD OCZ vertex 4 2x256GB raid0, Seagate 4x3TB raid10 Zdroj:Antec HCP PLATINUM 850W Case:Zalman GS1200 LCD:ASUS 27 "LCD VG278HE 144Hz 2ms
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

hlinik by byl idealni v tom ze bys to cely odlehcil.. Ono to neni moc lehky, zrovna dneska jsem si vyzvedl u Laseru plechy verze 3.0 snad uz finalni doufam tj kryt kolem desky, kryt kolem zadniho ventilatoru a jeste jeden plisek a celkem tezky to bylo kdyz sem to nesl do auta :)...
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

Takze jsem otestoval uz finalni plechy. Dneska je odeslu na lak a snad uz koncem tydne by mohly byt hotove a pripravene na finalni montáž do skrine.

1) kryci plech kolem desky verze 2.0 - vcetne der na uchyceni
Obrázek
Obrázek

plech je pripevnen na distancni sloupky tj je presne ve stejne vysce jako deska, tj cele je to pekne v jedne rovine.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Kryci plech zadniho ventilatoru verze 3.0
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

namontovano to bude takto:
Kryci plech pride jako prvni tj aby mezi nim a plechem skrine nebyla zadna mezera a prach nemel sanci do skrine proniknout skrze perforaci. Pak bude umisten prachovy filtr, protoze tento ventilator nasava vzduch hornimu ventilatoru. A pak bude pripevnen samotny ventilator.


Dalsi prace tedy zapocnu na krycim plechu predku skrine a vymysleni uchyceni na bednu pomoci soucasneho systemu uchyceni.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

Takze jelikoz nyni cekam na lakýrníka až dodela plechy, dal jsem se do osvetleni.

Prvni na radu prisla EXPA..

Zakoupil jsem tedy 5 metrovy LED pasek cervene barvy a dalsi veci na pajeni (kabely, bozurky apod..)

Pasek jsem tedy vystrihnul v presne delce Expy a naletoval drat + molex + vse pekne odizoloval černou bozurkou.
Obrázek

pote pasek vlozil do zlabku ktery je v Expe presne pro tento ucel udelan uz z vyroby a zde vysledek

Obrázek
Obrázek

fotky v lepsim rozliseni zde:
http://stratos1.rajce.idnes.cz/Osvetleni

Jako dalsi uz pripravuji Osvetleni Aquacomputer loga na krytu sachty pro EXPU a panel od Aquacomputer. Momentalne mi jeste schne silikon a letuju LEDKY do pozadovaneho tvaru ktere pridou upevnit na plech od sachty a budou toto logo osvetlovat.

Dale mam v planu veskere osvetleni napojit na AquaComputer Panel ktery ma pro tyto ucely 2x 12V vetve kde se daji SW regulovat a to se mi naramne hodi protoze LEDKY budu muset snizit tak na 7-8V mometalne svitej az moc a vysledky efekt neni moc dobry. Po zregulovani uz to bude OK + si pak pripade mohu nastavit intenzitu osvetleni dle teploty vody apod.. SW od panelu umi opravdu hodne veci a pokud si s tim clovek vyhraje vysledky jsou paradni.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

Takze jsem se dneska venoval dalsimu osvetleni

1) osvetleni LOGA AquaComputer

Spajene LED moduly
Obrázek

Detail
Obrázek

Umisteni na Skrini:
Obrázek

Nasazen kryci plech s LOGEM
Obrázek

Obrázek


Zapojeny jsou uz obe loga a dle teploty vody. Pri teplote vody na 32-33°C na 6-7V tj intenzita osvetleni se meni s tim jak stoupa teplota vody...
(stejne takto bude zapojeno i predni podsvetlene logo Corsair na prednim krycim plechu ktery stale vyrábím...

Dale mam v planu zapojit vnitrni LED osvetleni + EXPA na 12V output na predni panel s tim abych si mohl toto osvetleni zapinat a vypinat dle libosti primo z daneho SW AquaSuite.

Toto osvetleni budu vyrabet takto:
Obrázek
- Led pasky budou v Bílé studene a LED body rozbity pomocí mléčné krycí pásky..

To ale az priste....
kingdusk
Nováček
Nováček
Registrován: 01. pro 2011
Bydliště: Česká Lípa

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od kingdusk »

Můžu se zeptat kde si sehnal ty průchodky na kabely ?.. hledám je už delší dobu... díky
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

co presne myslis ty cervene kabely jak mam svazane temi cervenymi paskami?
WenzelLAH
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. bře 2010
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od WenzelLAH »

Myslí nejspíš ty gumové průchodky co jsou v plechu kolem kabelů a hádám, že jsou použité origo ze skříně :-)
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

jestli mysli tohle tak je original ze skrine ano...
gribo
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 24. led 2009
Bydliště: Ostrava,Bohumin4

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od gribo »

Pekne. Libi se mi to vice nez ta vyrobena skrin co delal L4mka. Pekna prace tesim se na finale...
Zamek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2006
Bydliště: Trmice
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Zamek »

Moc pěkné dílo. Jsem zvědav na finální fotky. Ať se daří.
CPU: Ryzen 9 5900X H2O MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO+ EK Monoblock RAM: G.Skill 2x16GB DDR4 3200@3600MHz 16-16-16-34, TridentZ VGA: Asus RTX 4080 Strix 16GB H2O , SSD: Samsung 990 Pro 1TB, Samsung 970 Pro 512GB, Samsung 870 EVO 2TB CASE: Lian Li PC-O11 Dynamic XL ROG + EK-Quantum Reflection PC-O11D XL D5 PWM D-RGB - Plexi Zdroj: Corsair RM750X Monitor/TV: 32" ASUS ROG Swift PG329Q, LG OLED B9 55" OS: Windows 11
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

Ahoj vsem

Takze uz jsem vymyslel uchyceni predniho velkeho kryciho plechu.

Soucasny plech je ucychen na 4 bodech pomoci plastovych prichytek. Rozhodl jsem se vyuzit tento zpusob pridelani plechu na muj upraveny presni plech.

Original plech Corsair
Obrázek

Zavit na uchyceni plastoveho "spuntu"

Obrázek

JA tedy udelal mezi plech na ktery pridou prisroubovat ty 4 uchcovaci spunty a na tento plech prilepim ten velkej kryci plech.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A zde jiz tento plech uchycen na predku skrine:
(skrin bez plechu)
Obrázek
(s plechem)
Obrázek

A takto to bude vypadat ve finale..
Obrázek

Momentalne davam tedy vsechny plechy do lakovny a na konci tydne to uz zrejme vsechno sestavim.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

Takze predek skrine hotov
Obrázek

jeste musim objednat LEDky pro osvetleni dolniho loga :)

zde ve vetsim rozliseni:
http://stratos1.rajce.idnes.cz/Predek_s ... _final.jpg
jedy357
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od jedy357 »

Nádhera! Moc se mi to líbí! :)
CPU: Intel Core i5-4690K @ 3.5 Ghz | MB: Asus Z97-AR | RAM: 8GB Crucial Ballistix Sport DDR3 | GPU: MSI GTX 1060 6GB | SSD: Crucial MX500 500GB, Crucial MX100 128GB | HDD: Seagate 1,5TB | Case: Antec Three Hundred + 2x 120mm Emermax Magma fans | PSU: Seasonic S12II-620 620W | OS: Windows 10 Home 64bit | Screen: LG 27UD68P-B (27", 4K), UGEE 2150 (21,5", na kreslení) | Keyboard G510s, mouse G403
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Stratos »

diky :)..

Momentalne mam letni pauzu a cekam na par veci jako LED a lakovani jeste nakejch plechů ale od zari se do toho zas pustim (jeste budu predelavat vodnika na coz uz veci doma taky mam)

proste takovej projekt je na dyl kort kdyz chodis do prace a mas jeste jiny zajmy :)
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od kusik »

Pěkny a decentní úpravy :thumbsup: Jediny co se mi nelíbí je ta expa, ale obecně nemám rád expy co se dávají do 5.25 pozic.
Wiruz
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Pardubice

Re: ASUS ROG motiv ala Obsidian 900D na vodě

Příspěvek od Wiruz »

moc pekny a cisty design... libi se mi to. Jen na muj vkus to zacina moc svitit :-)
Kazdopadne cista práce, hezky odvedena. Jen si nedokazu představit ze bych potrebovat vymenit zdroj nebo jinou komponentu. Uz se tesim na další update.
CPU: Intel Core i5 12600K @ -0,05mV COOLER: Deepcool AK400 MB: Gigabyte B660M Gamming X DDR4 RAM: Kingston 2x 16GB DDR4 3600 CL18 VGA Gigabyte Aorus RTX 3070 8GB @ 1800MHz/0,825V > 170W SSD / HDD: 1TB KC3000 NVME / Seagate BarraCuda 3TB CASE: Fractal Design Define Mini C PSU: Corsair RM550x 550W LCD: 27" Samsung ViewFinity S60UA IPS 2560x1440 @75Hz REPRO: Logitech Z3 2.1 MOUSE: CM MM720 KEYBOARD: MS Sidewinder X4 OS: Win 11 Pro 64
Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Projekty“