Stránka 1 z 1

Windows7 - RAID 1

Napsal: pát 11. dub 2014, 07:21
od Jonka
Ahoj, potřebuji pro známého PC s Windows 7 na RAID 1 - zrcadlo.

Jak poznám, která deska/řadič má nebo nemá podporu RAID :o ?????

U této mi prodejce tvrdí, že má podporu RAID 1, ale ve specifikaci to třeba vůbec nevidím:

GA-H61M-DS2 DVI (rev. 1.0)
http://www.gigabyte.com/products/produc ... 03&dl=1#ov

Pár serverů jsem už v RAID 1 nainstaloval, ale je něco, na co si dát pozor u klasického PC s Windows 7 na RAID 1 ?

Díky.

Re: Windows7 - RAID 1

Napsal: pát 11. dub 2014, 08:25
od Nagant
Poznáš podle specifikace na webu, nabo z manuálu k MB.
Uvedený MB má, podle manuálu, u SATA jen módy IDE a AHCI, nikoli RAID.

Re: Windows7 - RAID 1

Napsal: pát 11. dub 2014, 08:43
od Mr Lucas
Přesně tak, čipset H61 nepodporuje RAID http://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1155

RAID podporují u socketu 1155 čipsety Q67, H67, P67, Z68, u socketu 1150 pak čipsety Q87, H87, Z87.

Re: Windows7 - RAID 1

Napsal: pát 11. dub 2014, 14:15
od Jonka
Moc děkuji, chlapci, málem jsem už koupil špatnou desku :-D

Re: Windows7 - RAID 1

Napsal: pát 11. dub 2014, 17:09
od Jonka
Můžu se ještě zeptat:

Dá se v sestavě, jehož deska nemá RAID, dořešit dokoupením tohoto řadiče

http://interlink.tsbohemia.cz/axago-pce ... 67349.html

????

Nebo je lepší mít už od základu desku s podporou RAID viz výše ?

Re: Windows7 - RAID 1

Napsal: pát 11. dub 2014, 17:43
od Nagant
Lepší je to mít přímo na desce.

Re: Windows7 - RAID 1

Napsal: pát 11. dub 2014, 18:26
od N_o_c_l_a_f
Lepsi je samozrejme dedikovany radic. Ale lepsi nez ta karta za 400 je fakt radic desky.