Stránka 1 z 1

Klasicky disk + radic z exteraku

Napsal: ned 4. kvě 2014, 11:32
od Alfajk
je mozny,aby to fungovalo? mam klasicky disk seagate 160GB, a zaroven mam radic z jinyho exteraku,kterej umrel (ten se sata+napajeni a ven kouka mini usb),radic jsem zapojil do disku,zapl jsem to,probehla klasicka instalace ovladacu noveho zarizeni,ale disk je na dotek studeny,nevibruje(asi se netoci) a ve spravci disku ani v tento pocitac neni videt ...muzu s tim neco udelat?

Re: Klasicky disk + radic z exteraku

Napsal: ned 4. kvě 2014, 13:46
od Nagant
Má to externí napájecí zdroj (adaptér)?
Pokud ano, zapojit. Pokud ne, vykoumat, jak napájet.

Re: Klasicky disk + radic z exteraku

Napsal: ned 4. kvě 2014, 14:00
od Alfajk

Re: Klasicky disk + radic z exteraku

Napsal: ned 4. kvě 2014, 14:13
od Nagant
A bylo to původně pro 3.5" HDD, nebo 2.5"? (ty často jedou jen s napájením z USB).

Úplně nejdřív bych zkusil předřadit napájený USB HUB, nebo připojit přes Y USB kabel (pro větší proud).
Zda se ten disk neroztočí.

Re: Klasicky disk + radic z exteraku

Napsal: ned 4. kvě 2014, 14:20
od Alfajk
puvodne to bylo pro 2,5" disk od WD 350GB,tam ale disk chcipnul,radic je urcite ok

ten aktualni disk je 3,5" 7200rpm,na stitku ma napsano +5V a 0,72A a pod tim +12V a 0,52A

Re: Klasicky disk + radic z exteraku

Napsal: ned 4. kvě 2014, 14:36
od Nagant
Hm, tak na to bude standardních 500 mA na USB portu málo.
Škoda, že ten adaptér SATA/USB nemá součástky pro připojení externího zdroje osazeny.

A, teď si fakt nejsem jist, nepoužívají 2.5" disky jen +5V?

Re: Klasicky disk + radic z exteraku

Napsal: ned 4. kvě 2014, 14:54
od Alfajk
tak to nevim,ja doufal ze to proste zapojim a pujde to...takze to nepujde a ten radic me je v podstate nanic,co ? leda sehnat jinej, 2,5" disk

a kdyz ma ten aktualni disk napsany hodnoty pro 5 i 12V,tzn ze muze fungovat na obe napeti?

ty externi 2,5" disky asi jedou jen na 5V,protoze jim staci jen 1 USB

Re: Klasicky disk + radic z exteraku

Napsal: ned 4. kvě 2014, 15:18
od dexterav
slabé napájanie
tam nič nevydumáš

Re: Klasicky disk + radic z exteraku

Napsal: ned 4. kvě 2014, 15:23
od Mr Lucas
Alfajk píše:...
a kdyz ma ten aktualni disk napsany hodnoty pro 5 i 12V,tzn ze muze fungovat na obe napeti?
Na 5V jede elektronika a na 12V motorek.

Re: Klasicky disk + radic z exteraku

Napsal: ned 4. kvě 2014, 15:32
od Nagant
Má +5V i +12V, protože obě napájecí napětí potřebuje.

Zkusil bych změřit, po odpojení disku a zapojení samotného řadiče do USB, zda je na místě +12V pinů nějaké napětí.
http://www.nomenclaturo.com/serial-ata- ... nouts.html

Pokud ne, zkusil bych tam připojit externí stabilizovaný zdroj 12V. Případně i připojit to USB přes Y kabel ( http://www.czc.cz/premiumcord-usb-2-0-n ... wwodd4kAbg ), abych měl na +5V 1A.

Ale je to takové bastlení, s určitými riziky.

Re: Klasicky disk + radic z exteraku

Napsal: ned 4. kvě 2014, 15:40
od Alfajk
ackoliv jsem prakticky vyucenej elektrikar,nemam doma jedinej merici pristroj,ackoliv jsme ve skole merili super cool grafy s osciloskopama,ktery v sobe meli windows,nejsem si jistej,jestli bych dokazal zmerit napeti v zasuvce - porad me neni jasny,jak to,ze me to neusmazi,kdyz tam strcim zkousecku :lol: ...ale to je trosku offtopic no

hrat si s tim urcite nebudu,jen jsem myslel,ze by to treba slo a jak vidim,tak neslo