Olejník

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

Breathlless
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2004
Bydliště: Kralupy
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejník

Příspěvek od Breathlless »

Takže mam další nástřel, není to tedy olej, uvidíme jak to je s reakcí na kovy a plasty(plexy, PCV atd.)
Nekorozivní, viskozita při 20°C je <4 , hustota při 20°C je 0,93 g/cm2 .
AMD Athlon X2 7750 BLACK EDIT @3,1GHz , ASUS M3N78 pro , 4x2GB Corsair extreme 800MHz, ASUS 5770 512MB, Black Power 650W
Chlazení :Zalman ZM-WB5, ZM-NWB1, ZM-GWB3, čerpadlo AQ 1000l/h, Expanzka LQT, výměník 3x120 + 3x zalman ZM-F3
Temp: Ide: CPU 42/GPU45, Burn: CPU 48/GPU 56
Breathlless
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2004
Bydliště: Kralupy
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejník

Příspěvek od Breathlless »

No zatim se to moc dobře nevyvíjí , nový kandidát má opět mizernou tepelnou vodivost...0,116W/m/K ...
Zkusím získat vzorek na testy , jinak výrobce mi odepsal, že je 100% nevodivý a defakto netečný ke všem druhům materiálů (měď , hliník , plexy , Acetal , ABS , atd... ) Jediná otázka jsou gumové kroužky , zde bude možná muset dojít k výměně za NBR.
AMD Athlon X2 7750 BLACK EDIT @3,1GHz , ASUS M3N78 pro , 4x2GB Corsair extreme 800MHz, ASUS 5770 512MB, Black Power 650W
Chlazení :Zalman ZM-WB5, ZM-NWB1, ZM-GWB3, čerpadlo AQ 1000l/h, Expanzka LQT, výměník 3x120 + 3x zalman ZM-F3
Temp: Ide: CPU 42/GPU45, Burn: CPU 48/GPU 56
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: Olejník

Příspěvek od Maor »

Co takhle se domluvit s redakcí a vydat nějaký článek, uvažoval jsem do co okruhu naleju, aby to mohlo vytéct a vydrželo mráz, ale nakonec jsem skončil u destilky s glycerinem.
Říkal jsem si, jestli neni jednodušší komponenty zalít voskem nebo něčím takovým, aby se vytvořila ochranná vrstva před kapalinou, ale čelí to moc problémům s teplem z různých malých čipů. Možná nějaký teplovodivý tmel, ale musely by se komponenty ošetřit něčím, aby z toho ten tmel šel dolů bez následků.

Nakonec je asi nejjednodušší postavit okruh z kvalitních dílů, pořádně to poskládat a pak to jednou za měsíc kontrolovat, jestli je vše OK.
Jinak, kdybys chtěl dořešit ten olej, tak se domluv s Gorelordem na zakázkovém bloku. Určitě by vyrobil něco s lepším přenosem tepla do oleje, ale taky to bude něco stát. A pak bych tam nalil obyč transformátorový olej třeba z Parama.
Breathlless
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2004
Bydliště: Kralupy
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejník

Příspěvek od Breathlless »

máš odlišné požadavky než já, voda s glycerinem je pořád problém ohledně vodivosti a minimálně velkej problém s mixem mědi a hliníku v okruhu...

Co se týče ochrany MB před poruchou , stále nejlépe vycházi celou desku přelakovat lakem na DPS a na konektory by eventuelně šel použít nějaký vosk či nějaká těsnící plastelína.

Když ti povím, že tyhle kapaliny co sem teď poptával se pohybujou 8 tisíc kč / 20 litrů ... zatím zkouším přemluvit zástupce firmy alespoň o 1litr vzorku na testy , protože již jsem dostal údaje jako je tepelná kapacita, ale bohužel nemám žádný nástroj na simulaci, takže teoreticky nemam páru jestli je to stejně špatné jako ten olej co jsem zkoušel předtím (kde nebyla informace o tepelný vodivosti k dostání ). Ten vycházel za obdobný peníze.

Co se týče návrhu bloků , asi ano , nejspíše by bylo vhodné něco takového vymyslet , ale to by pak postrádalo univerzálnost produktu , čemuž jsem se chtěl vyhnout. Prostě hledám inertní kapalinu pro bezúdžbový provoz na klasickym vodníku bez nějakýho velkýho zásahu.
AMD Athlon X2 7750 BLACK EDIT @3,1GHz , ASUS M3N78 pro , 4x2GB Corsair extreme 800MHz, ASUS 5770 512MB, Black Power 650W
Chlazení :Zalman ZM-WB5, ZM-NWB1, ZM-GWB3, čerpadlo AQ 1000l/h, Expanzka LQT, výměník 3x120 + 3x zalman ZM-F3
Temp: Ide: CPU 42/GPU45, Burn: CPU 48/GPU 56
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: Olejník

Příspěvek od Maor »

Já uvažoval nad voskem, protože v případě poruchy desky a reklamaci by šel odpařit, což různé laky neumožňují a asi by s tím zamítli reklamaci.

Zkoušel jsi fluorinert nebo PAO, používá to armáda, takže asi nic lepšího nebude.
i__srcc9fc9fa501b0e0e8fd93cc76a592c7aa_paraf0d99c20bd457d46a92c72841873c47.jpeg
případně si udělat akvárko http://youtu.be/Z_X_hgtlJpA
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Projekty“