Sluchátka do 3000 vč. DPH

Vše kolem srovnání a rad s nákupem zvukových zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Re: Sluchátka do 3000 vč. DPH

Příspěvek od CZECHYa »

Původní cena před rokem je nesmysl řešit, kurz dolaru byl o dobré 4 koruny jinde před rokem, to samé platí ohledně nákupu v zahraničí. Z USA to je vždycky s rizikem a problémy, což bych si nikdy u ručně vyráběných sluchátek nerisknul.

Kolem 2000 je to skvělá volba ano trošku jsem přestřelil cena byla cca 2800, takže 650 korun za tuto mystifikaci se omlouvám.
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
nas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. čer 2014
Bydliště: Praha

Sluchátka okolo 1500 - hlavně na hry

Příspěvek od nas »

Ahoj,

potřeboval bych poradit sluchátka do 1500. Sloužit budou hlavně na hry. Občas i na hudbu, ale tu si radši pouštím nahlas z repra.

Původně jsem uvažoval nad Krakenama od Razeru nebo třeba Siberia Raw Prism od SteelSeries. Našel jsem tu ale pár starších vláken, kde se jednohlasně doporučovali radši nějaké kousky od AudioTechniky apod. značek.

Počítám s tím, že se situace nezměnila. Jaké kousky byste mi doporučili v dané cenové kategorii?

BTW ty Krakeny mě zaujali jedním videem, kde si je borec nastavuje a v jedný části nastavení je unešenej, jak mu funguje "3D" zvuk. V té části appka pouští tohle https://www.youtube.com/watch?v=iR9XpIAX63o . Když jsem si to ale pustil do mejch absolutně obyčejnejch, starejch náhlávních sluchátek a pak i pecek, zjistil jsem, že to funguje dost dobře i na nich :D . Takže to jen potvrzuje, že je lepší koupit pořádný sluchátka, která si nehrajou na super herní a nabídnou mnohem lepší kvalitu.

Jo a zvukovku mám integrovanou. Měnit neplánuju, ale to snad sluchátkám v dané ceně nevadí.

Mikrofok budu pořizovat zvlášť, nejspíš nějaký od AT/Auna.

Díky za případné rady
CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Re: Sluchátka okolo 1500 - hlavně na hry

Příspěvek od CZECHYa »

Audio-Technica T500 rozdupe tyhle rádoby plasťáky na padrť. 3D zvuk ti udělají libovolná kvalitní sluchátka, pokud tyhle feature umí zvukovka / aplikace, takže to není zásluhů marketingového oddělení Razeru a jejich Krakenů vyráběných z "odpadních měničů", které u profi výrobců neprošli QA... :)

Takže jednoduše řečeno T500 + externí stolní / klip mikrofón.
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
nas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. čer 2014
Bydliště: Praha

Re: Sluchátka okolo 1500 - hlavně na hry

Příspěvek od nas »

:) Chtěl jsem spíš okolo těch 15 stovek, ale těch 5 navíc mě už nezabije :D

EDIT: 5 let záruka. Ty krávičko. No tak to je jasná volba :)

A ten mikrofon bych asi vzal Auna MIC-900B Black. Je to ok v ceně do cca 2000?
CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Re: Sluchátka okolo 1500 - hlavně na hry

Příspěvek od CZECHYa »

K čem proboha tak drahej mikrák? I když já mám co říkat se svým Apex 440, kterej stojí skoro 3, ale já ho mám kvůli práci. :)

Pokud to máš skutečně jen na hraní po netu a budeš používat komerční klienty jako Teamspeak či Skype, tak bohatě stačí menší stolní od Starzz či Plantronics za 300. Na seriózní nahrávání je Auna slušnou volbou, ale pozor musíš dokoupit stojánek! Tyhle profi míkráky ho nemají jako součást balení. Takže počítej ještě s další několikaset korunovou investicí, doporučuji ještě přikoupit POP filter, jinak bude v nahrávce slyšet naprosto každej ruch, což hoodně vadí...
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
nas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. čer 2014
Bydliště: Praha

Re: Sluchátka okolo 1500 - hlavně na hry

Příspěvek od nas »

No taky si ho neplánuju kupovat jen kvůli hrám a skypu s kamarádama :D

S pop filtrem i stojánkem počítám. Zatím nejspíš koupím nějakej malej, nějaký rameno se mi na stole úplně nechce mít. A když by to nestačilo, tak zkusím něco většího / teleskopickýho. Rameno nechávám až jako poslední volbu. Jak kvůli hroznýmu vzhledu (připomína mi to ty porevoluční stolní lampy, jestli víš, co myslím :D ), tak kvůli ceně.
Mám možnost mít mikrák mezi mnou a klávesnicí, takže stojánek snad bude stačit. Pop filtr mám zatím hozenej v košíku tenhle - Superlux MA 91.
CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Re: Sluchátka okolo 1500 - hlavně na hry

Příspěvek od CZECHYa »

Může klidně být, sice menší ale bude dostačovat, já si koupil stojánek co má pomalu kilo a je ze stejnýho materiálu jako činky. :D
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
nas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. čer 2014
Bydliště: Praha

Re: Sluchátka do 3000 vč. DPH

Příspěvek od nas »

Tak už mám nějaký čas doma doporučené ATH-T500 a chtěl bych za to doporučení poděkovat. Jsou fakt supr. A přijde mi, že integrovaná zvukovka je zvládá v pohodě krmit, za což jsem taky rád. Měl jsem možnost je zkusit i s dedik. zvukovkou a rozdíl mi nepřišel nijak extrémní. Za 17 stovek s 5 letou zárukou - fakt bomba :)

Ovšem řeším teď zase jiný problém :D Navyknul jsem si na kvalitu těchto sluchátek a moje současné pecky Sony za cca 500 mi začali připadat úplně tragický :/

Dají se třeba okolo 1000 korun koupit nějaké pecky, které mají dobrou kvalitu? Srovnatelnou od pecek chtít nemůžu, ale aspoň nějakou solidní snad jo.

Co třeba http://sluchatka.heureka.cz/vsonic-vsd1/ ?
CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Re: Sluchátka do 3000 vč. DPH

Příspěvek od CZECHYa »

nas píše:Tak už mám nějaký čas doma doporučené ATH-T500 a chtěl bych za to doporučení poděkovat. Jsou fakt supr. A přijde mi, že integrovaná zvukovka je zvládá v pohodě krmit, za což jsem taky rád. Měl jsem možnost je zkusit i s dedik. zvukovkou a rozdíl mi nepřišel nijak extrémní. Za 17 stovek s 5 letou zárukou - fakt bomba :)

Ovšem řeším teď zase jiný problém :D Navyknul jsem si na kvalitu těchto sluchátek a moje současné pecky Sony za cca 500 mi začali připadat úplně tragický :/

Dají se třeba okolo 1000 korun koupit nějaké pecky, které mají dobrou kvalitu? Srovnatelnou od pecek chtít nemůžu, ale aspoň nějakou solidní snad jo.

Co třeba http://sluchatka.heureka.cz/vsonic-vsd1/ ?
Rozumná volba, další možností jsou VSD3 od stejného výrobce. Ohledně VSD1 porovnání s verzí S.
VSD1 Good for: pop, vocal, rock.
VSD1S Good for: Female voice, classical, symphonic, big convention.
VSD1 strength lies: frequency, low frequency, resolution, sound field.
VSD1S strength lies: Loud field, high frequency resolution.
Hodně basová a plastová alternativa, která se hodně kupuje

http://sluchatka.heureka.cz/klipsch-ima ... e/#section

Zvukově o něco horší než Vsonic, ale zase kvalitněji vyrobené

http://sluchatka.heureka.cz/sennheiser- ... precision/

Pokud se nebojíš investovat, tak králem do 3000 jsou tyto:

http://sluchatka.heureka.cz/hifiman-re-400/

Všeobecně u špuntů je prvně si potřeba ujasnit účel /druh muziky, pro jaké činnosti je člověk chce používat či zda chce utlumení či nikoliv nebo k jakému zařízení je bude připojovat. :)
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
xakrurychle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2011

Re: Sluchátka do 3000 vč. DPH

Příspěvek od xakrurychle »

re-400 mám, pecka sluchátka,
nas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. čer 2014
Bydliště: Praha

Re: Sluchátka do 3000 vč. DPH

Příspěvek od nas »

Díky za tipy, na tyhle jsem více méně koukal a točí se kolem nich i většina diskuzí, co jsem viděl :)

Tolik do pecek zas dávat nechci :D Kolem toho litru to je ideálka :)

Bylo by mi jich i dost líto, nosím je zásadně bez obalu v kapse kalhot.

Utlumení mi stačí klasický, co mi poskytovali i levný špunty. Styl hudby u mě moc vyhraněnej není :/ Rock, pop, elektro, rap. Jediný, o čem se dá říct, že spíš neposlouchám je vážná hudba a ženskej zpěv. " Female voice, classical, symphonic " - přesně to, co potřebuju nejmíň :D Jinak ale poslouchám všechno možný no.

Ještě se mi líběj a-Jays. Ale maj na sobě pro mě úplně zbytečnej mikrofon a prej ten plochej kabel dělá neplechu - je slyšet tření o hadry. To jsem se ale dozvěděl až v CZ diskuzích, na zahraničním fóru je jen chválili a o tomhle nikdo nepsal :D Ale kvalita a zpracovaní by u nich měla bejt taky dobrá, plochej kabel se hodí, protože z klasickýho mám vždycky klubíčko. A mám je možnost sehnat levnějc, než je obvyklá cena, stejně jako ATH. Třeba tu verzi THREE můžu mít za cca 850 místo 1200, což je už docela fajn cena.

Asi jich budu muset zkusit víc. Jak mi sednou a třeba u těch Jays jak moc se projevuje ten ruch při tření kabelu o oblečení.

BTW hodně dobrý jsou prej Minor od Marshallu. Na pecky velikej měnič, kvalita zpracování supr, 3 roky záruka. Ale moc si na ně nemyslím, nejspíš by mi nesedli do uší :/ A taky netlumí okolní hluk, což ale může bejt v nějakejch situacích naopak výhoda.
xakrurychle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2011

Re: Sluchátka do 3000 vč. DPH

Příspěvek od xakrurychle »

xiaomi pistons, vsonic vsd3/s
nas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. čer 2014
Bydliště: Praha

Re: Sluchátka do 3000 vč. DPH

Příspěvek od nas »

O těch pistonech jsem vůbec nevěděl a vypadaj dost dobře, další adept :D Díky

Jinak poslouchat budu klasicky z mobilu a občas z iPodu.
ÿthren
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. pro 2011

Re: Sluchátka do 3000 vč. DPH

Příspěvek od ÿthren »

ty xiaomi jsem slyšel a nic moc popravdě za ty prachy asi fajn ale za dvojnásoubnou cenu seženeš lepší, navíc jsou to pořádné válce často lidem sedí blbě v uších. klipsh S4 hrají daleko líp ikdyž na můj vkus to taky není uplný ideál jsem moc rozmlsaný lepšíma náhlavníma.
xakrurychle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2011

Re: Sluchátka do 3000 vč. DPH

Příspěvek od xakrurychle »

mě se s4 nelíbili vůbec
Viky.05
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. pro 2008

Nova sluchatka

Příspěvek od Viky.05 »

Zdravim, potreboval bych pomoct pri vyberu sluchatek s mikrofonem do 1500kc (vim ze to neni buhvi kolik, ale tak to je :-D ). Budou urcene pouze a jen na hry a skype. Predbezne jsem vybral tyhle: https://www.alza.cz/genius-cavimanus-hs ... tm#recenze
xakrurychle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2011

Re: Nova sluchatka

Příspěvek od xakrurychle »

Loki_cz
Nováček
Nováček
Registrován: 26. led 2015

Re: Sluchátka do 3000 vč. DPH

Příspěvek od Loki_cz »

Zdravim,
Rad bych si poridil nejake sluchatka k PC.
Ovsem u modelu Audio Technica ATH-T500 si rikam jak je na tom clovej s pocenim, jestli by pak nebylo
lepsi poridit Audio Technica ATH-TAD400

mate s temito sluchatky nekdo nejakou zkusenost? Pripadne nedoporucil by nekdo nejaka sluchatka? Spise asi otevrena kvuli pohodli / poceni.

Dalsi kamen urazu je, ze mam celkem velkou hlavu :-D takze sluchatka co jednomu prijdou jako prijemna na mne uz pusobi ne az tak komfortne :-/

PS: Mikrofon asi budu pouzivat u webkamery.. :-) na tu se poptam ale ve vedlejsim vlakne ;)
CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Re: Sluchátka do 3000 vč. DPH

Příspěvek od CZECHYa »

Zdravím,

je zde jedna zásadní věc a to použití. Sluchátka jsou naprosto odlišná a je potřeba si uvědomit jasně rozdíly mezi němi. :)

T500 = uzavřený model, nepropouští zvuky ven ani dovnitř, logicky tedy budou méně pohodlná (i tak ve své kategorii špička)
TAD400 = otevřený model, člověk slyší vše z okolí, prakticky nulové utlumení a celý místnost slyší vše ze sluchátek, o něco lepší kvalita zvuku a mnohem pohodlnější

Oboje mají hlavový most, který se přizpůsobí automaticky skoro na každému. Otázku ohledně pocení ti nikdo neodpoví stoprocentě, prostě koupit a když budou vadit, tak do 14 dnů vrátit...

Pokud nevadí, že budeš pouštět zvuk do místnosti, tak TAD400 budou lepší volbou.
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Sluchátka do 3000 vč. DPH

Příspěvek od Shaquille »

zdravim,
potreboval bych poradit s mikrofonem v cene do 1000Kc (klidne mene, bude to darek). Pri hrani mame ve 4 skype a jeden kamos ma doma kvuli pritelkyni pustenou TV, kterou ve sluchatkach vsichni slysime (TV nemusi u nej byt ani prilis nahlas. Sam rika, ze ji skoro neslysi). Existuje nejake reseni? Nejaky "smerovy" mikrofon, pripadne nejaky filtr?
Diky
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“