GeForce GTX 980/970 - info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 980/970 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od HEAD »

Tak ten rozdil v kvalite obrazu je obrovskej.Driv jsem pouzival VLC a kdyz jsem poprve zkusil madvr, tak ten obraz byl daleko lepsi.Najednou to nebylo tak rozmazany a zamlzeny :mrgreen:
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: GeForce GTX 980/970 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Riku »

DOC_ZENITH píše:No to je nádhera, mít GPU 100% loaded při blbym videu. Já používám MPC se starym ffdshow a starym SVP (protože jakmile si na to jedou zvykneš 24fps video už v životě nechceš vidět) a je to ok i když se GPU přes inspectora zamkne na 2D taktech.
No teda já zas nemůžu koukat na filmy v 60fps, to vypadá jak telenovela
PS5 | LG OLED CX55
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce GTX 980/970 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

Tak si říkám, že je na čase oprášit tohle téma :D ... na léto a do příchodu RTX 4000 sem zapojil tuhle luxusní klasiku (verze s turbínou, co šla hned pryč - fermi hadr proti tomu - chladič s referenční 670tky co zní jak plastovej rezonátor... nainstalován s trochou praso tuningu starý dobrý GELID, který se chladila i FERMI 480 pod 70°C).

No naposled sem tuhle kartu měl (jako hlavní grafiku) ještě pod W7... tehdy se rozjela aféra s těmi 3,5GB... karta v žádné hře nealokovala víc než 3,5GB VRAM... a když ano, tak až v případě, že výkon šel do kopru. Pod windows 10 a aktuálníma ovladačema tento problém nijak nepozoruju. i když je vidět, že se to karta snaží čistit. u klasicky VRAM náročných her jako COD série bez problémů alokuje všech 4GB při framerate stále kolem 100fps.
například:
Obrázek
Výkon jde do kopru až klasiky, když nestačí VRAM a musí si půjčovat RAM = začne se dotahovat přes PCI-E. Takže mem-management ve W10 už tuhle část využívat umí a kdyby GTX 970 vyšla v době W10, tak se asi na tenhle podvod ve specifikacích asi nepřišlo. víceméně se na to přišlo díky tomu, že si lidi stěžovali, že karta využívá vždy maximálně 3,5GB.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“