Intel DP67BG (1155, P67)

Patice LGA 1150, 1151, 1155, 1156 a 1167, 1200, 1366, 1700 a 2011 pro Intel Celeron, Pentium, Core i3, i5, i7 a z nich odvozené Xeony.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
DoctorD
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. kvě 2004
Bydliště: Praha

Intel DP67BG (1155, P67)

Příspěvek od DoctorD »

Zdravým, mám problém, se kterým si moc nevím rady.

Dochází k následujícímu problému.

Na desce mám 2x4GB RAM 1333 s tím, že po startu je vše OK. PC nechám běžet, restartuji a deska vypisuje chybu s konfigurací pamětí. Nelze s tím nic dělat.
Nechám tedy PC vychladnout a znovu jej zapnu, vše naběhne a běží to v pořádku. Všechny testy RAM též, i procesor.

Tzn. pokud restartuji zahřátý PC, tak dojde k chybě s konfigurací pamětí a musím počkat než vychladne.

Nemáte prosím s tím nějaké zkušenosti?

Děkuji předem za jakoukoliv odpověď,
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Problém s Intel DP67BG

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano mam podobnou zkušenost, jedná se o vadnou desku umírající na studeňák. Je tam ňákej spoj kterej se po zahřátí rozpojí, ale neni tak kritickej aby to crashlo systém ale deska bez toho odmítá postovat když ny mělo dojít na opětovné zapnutí. Mam v tomhle stavu jednoh ostaýho P55 Sabertootha, myslel jsem že brzo odejde ale je v tomhle stavu už 2 roky a ještě furt žije.
DoctorD
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. kvě 2004
Bydliště: Praha

Re: Problém s Intel DP67BG

Příspěvek od DoctorD »

Díky moc. Dle popisu to vypadá na tento problém.
Je pravda, že když naběhne, tak šlape úplně bez problémů. Otázka je, zda to nejde vyřešit hardwerově, nějakým přepájením popř. bych nejraději vypnul ten POST.

Ale díky moc za pomoc. Nevěděl jsem, co odešlo.....zkoušel jsem víc věcí, ale asi to vypadá na Tebou popisované.
DoctorD
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. kvě 2004
Bydliště: Praha

Re: Problém s Intel DP67BG

Příspěvek od DoctorD »

Včera jsem pustil 8-hodinový test OCCT na 90% vytížení pamětí i procesorů a vše bez chyb.
Večer vypnul. Dnes ráno zapnul a opět POST 27, ERROR post, dal jsem ignorovat chybu a PC běží v pohodě.
DoctorD
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. kvě 2004
Bydliště: Praha

Re: Problém s Intel DP67BG

Příspěvek od DoctorD »

Jen pro dokončení postu doplním, že po změně desky je vše v pořádku tzn. opravdu je chyba v desce.
Dělalo to častěji než jsem chtěl, tak sjem pro jistotu koupil jinou desku.
Odpovědět

Zpět na „Socket H1 až H6, B a R (LGA 1150/1/5/6, 1200, 1366, 1700 a 2011)“