Projektor z LCDcka

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

JJ, PCborec to sem dával už dřív, je to o pár stran zpět...
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Woyta »

Nevidel nekdo navod na objektiv z brylovych cocek? Vim kde byl a uz neni. Potrebuju jinej objektiv pro svuj PS One projektor.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

A co třeba ten meotarovskej? Jak daleko má bejt od fresnelu?

--

Prosím někoho, kdo to má v provozu, ať mi napíše přesný seznam součástek k výbojce. Vím, že k výbojce potřebuju zapalování, tlumivku a kondík, ale nevím, jestli ještě něco dalšího.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Kopi.
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. dub 2005
Bydliště: Břasy (Plzeň)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kopi. »

No když kouknu do toho svýho, tak tam mam akorát výbojku, patici, tlumivku a startér. Kondík neni nutnej, ale když ho tam dáš, nic se nestane.
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

Kopi. píše:Kondík neni nutnej, ale když ho tam dáš, nic se nestane.
Já jsem četl, že by to mělo trošku tlumit napěťový rázy
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Kopi.
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. dub 2005
Bydliště: Břasy (Plzeň)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kopi. »

Jasný, k něčemu to určitě je, já jako student elektra bych to měl vědět, ale nevim.
Jedinný co vim je to, že pokud ho tam nedáš, tak ti tam zbyde akorát jedna velká tlumivka, čili součástka indukčního charakteru, takže se posune napětí vůči proudu (proud je až za napětim) a kondík tam je kvůli tomu, aby tohle vyrovnával (účiník). Velký továrny (velkoodběratelé) mají od elektráren předepsanej účiník, pod kterej se odběr nesmí dostat, a proto mají (většinou někde u rozvaděče) kapacitní baterii a elektroniku, která si hlídá účiník, a podle potřeby připojuje nebo odpojuje jednotlivý kondíky.
Takhle to mam chlavě "pochopený" já, takže jestli melu kraviny, tak řekněte a já si nafackuju.
drozi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. pro 2005
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od drozi »

Napadla mě taková věc, nevíte někdo, jak zapojit blesk z postaršího kinofilmovýho kompaktu??? Ono to udělá celkem schein, ale je to asi dělaný jenom na blesknutí, ne svícení.
PC1:Intel Pentium D 2,8GhZ, ATI Radeon X800GT 256MB GDDR3, 1GB Kingston DDR 533MhZ RAM.
PC2: Celeron(tualatin) 1,1GHz@1,57GHz, nVIDIA TNT2RIVA m 64. Soltek 65EP-T
Dr Meduza
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr Meduza »

drozi píše:Napadla mě taková věc, nevíte někdo, jak zapojit blesk z postaršího kinofilmovýho kompaktu??? Ono to udělá celkem schein, ale je to asi dělaný jenom na blesknutí, ne svícení.
je to xenonova vybojka, ma 3 elektrody
na 2 krajinich je cca 300-400V (zalezi na velikosti) a zapalovaci elektroda, do ty se pusti impulz jako treba do tyrystoru (vlastne to funguje dost podobne)
pri nakym rozumnym vyzarenym vykonu by to melo jit provozovat dlouhodobe, ale na vetsi vykon by se to muselo asi nak chladit, jinak by se to roztavilo a to by nebylo pekny :twisted:
ale sehnat treba vybojku do auta, tak by to mohlo bejt dobry, peknej zdroj bodovyho svetla
Máte-li zájem o levnou laserovou operaci očí, přiložte bulvy k obrazovce
no_-_name
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2005
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od no_-_name »

Trinom píše:A co třeba ten meotarovskej? Jak daleko má bejt od fresnelu?

--

Prosím někoho, kdo to má v provozu, ať mi napíše přesný seznam součástek k výbojce. Vím, že k výbojce potřebuju zapalování, tlumivku a kondík, ale nevím, jestli ještě něco dalšího.
meotarovskej je na psone dobrej, je to malej displej.. meotarovsky fresnely taky stacej, vetsinou to jsou 220/330 kombinace, takze objektiv 330 +- nejaky pohyb na ostreni od fresnelu.. a k vybojce potrebujes presne to co jsi napsal :)

jinak: uz nevim kdo to psal, ale 4cm lcd od fresnelu je docela dalka :) a 0,5 je malo, videl bys pak na obraze kruznice fresnelu, dava se to asi 20mm daleko

edit: dr. meduza: vybojky z blesku na to staveny nejsou, ani v nejmensim... ale ta z auta jo.. tam je zas problem ze to tolik nesviti, nekdo to myslim zkousel.. ale v tomhle si stoprocentne jistej nejsem
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

no_-_name píše:
Trinom píše:A co třeba ten meotarovskej? Jak daleko má bejt od fresnelu?
meotarovskej je na psone dobrej, je to malej displej.. meotarovsky fresnely taky stacej, vetsinou to jsou 220/330 kombinace, takze objektiv 330 +- nejaky pohyb na ostreni od fresnelu.. a k vybojce potrebujes presne to co jsi napsal :)


ale ta z auta jo.. tam je zas problem ze to tolik nesviti, nekdo to myslim zkousel.. ale v tomhle si stoprocentne jistej nejsem
1. to první byla otázka na Woytu
2. z auta tam jde, svítí celkem dost, ale má dost namodralý světlo, proto se nepoužívá.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Dr Meduza
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr Meduza »

Trinom píše:1. to první byla otázka na Woytu
2. z auta tam jde, svítí celkem dost, ale má dost namodralý světlo, proto se nepoužívá.
No ta z auta je tak 6500-7500K ne ?
Máte-li zájem o levnou laserovou operaci očí, přiložte bulvy k obrazovce
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

Dr Meduza píše:
Trinom píše:1. to první byla otázka na Woytu
2. z auta tam jde, svítí celkem dost, ale má dost namodralý světlo, proto se nepoužívá.
No ta z auta je tak 6500-7500K ne ?
tak nějak, spíš k těm 7500
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Dr Meduza
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr Meduza »

Trinom píše:
Dr Meduza píše: No ta z auta je tak 6500-7500K ne ?
tak nějak, spíš k těm 7500
no asi jak ktery
ale co ja doma svitim 6000K tak ta je tak je tak na pohled dost podobna ty barve svetel (s xenonama)
Máte-li zájem o levnou laserovou operaci očí, přiložte bulvy k obrazovce
Carpone
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. led 2005
Bydliště: Brandýs n/L

Příspěvek od Carpone »

Kdyz uz jste vytahli tohle tema, mel bych jednu otazku. Chci si udelat psone projektor z meotaru a potreboval bych freshnely na velikost toho displeje, nevite kde je sehnat? Nejlip u nas(poslani ze zahranici je vcelku drahy). Nebo jestli je jde nejak nahradit treba tou z meotaru,nebo nejakejma jinejma. Diky moc za pomoc
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

A nechceš rovnou celej meotar?

PS: LCD z PS1 má rozlišení jen ubohých 320x240. Sežeň si nějakej "normální" displej, kterej bude mít aspoň 640x480...

------------

Tak. přihazuju asi finální návrh. Ten předchozí nešlo uskutečnit, kvůli FCC problému (takový ty propojky). Hrál jsem se s tím celý večer, protože s tím 3D programem vůbec neumím...

Obrázek Obrázek

To modrý pod tím je deska metr krát metr.

//EDIT: Provedeny nějaké drobné úpravy, které jsem před tím nějak přehlédl, že mi chybí 8-)
Naposledy upravil(a) Trinom dne pát 29. zář 2006, 22:08, celkem upraveno 1 x.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
no_-_name
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2005
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od no_-_name »

Carpone píše:...
o par postu vejs pisu ze DISPLEJ PS-ONE JE POUZITELNY S FRESNELY A OBJEKTIVEM Z MEOTARU
boha jeho, kdyby to aspon bylo o stranku driv, ale takhle :evil:
Carpone
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. led 2005
Bydliště: Brandýs n/L

Příspěvek od Carpone »

Ja jsem to cetl, jen jsem nevedel jak to pouzit,nemam s fresnelama vubec zadny skusenosti. takze staci kdyz si z prostredka vyriznu cast velikou jako to lcd? Ja myslel ze bych tam mel mit fresnely dva, tak jak to udelat, kdyz mam v meotaru jen jeden? A jeste nevite nekdo kde sehnat sitovej adapter k psone? Dik
no_-_name
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2005
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od no_-_name »

Carpone píše:Ja jsem to cetl, jen jsem nevedel jak to pouzit,nemam s fresnelama vubec zadny skusenosti. takze staci kdyz si z prostredka vyriznu cast velikou jako to lcd? Ja myslel ze bych tam mel mit fresnely dva, tak jak to udelat, kdyz mam v meotaru jen jeden? A jeste nevite nekdo kde sehnat sitovej adapter k psone? Dik
tak to pak jo, za to se omluvam...

jsou tu v podstate dve cesty:
1. compress metoda - oba fresnely jsou u sebe, mezi vybojkou a lcd - vyhodou je lepsi kvalita obrazu (obraz neprochazi fresnelem jako u metody 2) nevyhodou je temer nemozny keystoning obrazu (posunuti projektoru mimo osu platna) ale i to se da... u teto metody je potreba udelat fresnely vetsi nez lcd (da se spocitat o kolik, zavisi to na ohnisku predniho fresnelu (ten co je bliz lcd) protoze svetlo prochazejici displejem se uz sbiha a pokud by byly cocky stejne velke jako displej, chybely by okraje

2. sandwich metoda - displej je mezi obema fresnely, horsi kvalita obrazu, jednodussi keystone korekce, fresnely mohou mit stejnou velikost jako displej (+ nejaky rezervy na uchyceni)
Carpone
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. led 2005
Bydliště: Brandýs n/L

Příspěvek od Carpone »

Ale asi nejde udelat ty dva fresnely z toho jednoho velkyho(meotarovyho),ze ne?
no_-_name
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2005
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od no_-_name »

Carpone píše:Ale asi nejde udelat ty dva fresnely z toho jednoho velkyho(meotarovyho),ze ne?
jde, v kazdym meotaru jsou dva (svareny k sobe po okrajich).... da se to oddelit treba ulamovacim nozem. kdyz zmensujes ty cocky, musis zachovat stred cocky ("tu skorotecku") na stredu displeje, tzn pokud mam cocku 20cm sirokou a chci 10, tak vezmu z kazdy strany 5
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“