Stránka 1 z 1
Jak nastavit router jako AP
Napsal: čtv 18. pro 2014, 11:05
od Keyzio
Ahoj, chtěl bych si zesíli signál v horním patře budovy a tak jsem natáhl z routeru kabel do dalšího routru, který by měl fungovat jako přípojný bod. Bohužel Nevím co v něm nastavit, a proto jsem nahrál krátké video, na kterém je vidět celé nastavení routeru.
http://youtu.be/dNqWRVrdM0Q
Re: Jak nastavit router jako AP
Napsal: čtv 18. pro 2014, 22:27
od SpeedyGT
Nastavil bych ho tak, že bych ho přepnul do bridge mode a v LAN inferface bych nastavit nějakou adresu z vnitřní sítě 1. routeru. Třeba pokud má ten 1. 192.168.1.1, takže tenhle dej 192.168.1.2 a vypni na něm DHCP server. Tot´vše, wifi už si nastav dle potřeby.
+ nezapomeň dát 2. RTR IP takovou, aby nebyla v rozsahu DHCP 1. RTR, aby to pak nekolidovalo.
Re: Jak nastavit router jako AP
Napsal: úte 27. led 2015, 20:26
od bk2601
Já bych to nastavil ještě jinak.
První router bych nechal nastavený jako klient s IP 192.168.1.1 do kterého bude připojený WAN kabel.
Druhý bych nastavil na režim Opakovač (repeater), vypnul funkci DHCP. Kabel potom přivedeš do LAN zdířky. Router se bude chovat jako switch s wifi.
Potom první bude všem klientům přidělovat IP v rozsahu DHCP serveru čili se všichni uvidíte v jedné síti.
Re: Jak nastavit router jako AP
Napsal: čtv 29. led 2015, 19:34
od SpeedyGT
Režim repeater bych do toho opravdu neplet, akorát se to zacyklí... když už tak přepnout do režimu bridge / ap dle toho jak to zrovna u zařízení je anebo pouze vypnout to dhcp