Win10 - Obecná diskuze

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od mr.qeg »

Narazil jsem na stejnou věc - TV v HDMI a monitor od PC v DisplayPortu. Pokud je TV zapnutá v elektrice, bootscreen je vždy na ní, i když třeba vůbec není TV zapnutá, jen neodpojená od el. - tedy nejde vidět nic :-D . Grafika je GF 1050Ti. Zřejmě je tedy HDMI primární a do startu Windows/driveru s tím nejde nic udělat, možná nějak "potunit" BIOS grafiky?

Naštěstí mě to moc netrápí, TV mívám obvykle vypnutou ze zásuvky vypínačem na prodlužce. To je moje "řešení" Chování bylo stejné u W10 i W11, takže asi spíš věc grafiky, než systému.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Jey »

Já používám 2 HDMI porty, určitě je tam nějaká hierarchie v BIOSu GPU, že prostě nějaký port je primární a další sekundární, atd. To se týká zobrazení bootování na příslušném výstupu. Potřeboval bych uvedenou hieararchii zachovat i ve Windows 10 (a nebo mít možnost vybrat, který výstup nebo monitor má označení 1 a 2).
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od killerek »

Ted nemam dva monitory, ale ve Win bylo v "Nastaveni zobrazeni" moznost definovat, ktery monitor je primarni/vychozi. S jednim monitorem bohuzel tu moznost nevidim.
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od alienGT »

killerek: Jasny ze pokud mas 1 monitor, nebudes mit viditelnou polozku priorit.
Jey: Pokud ti zalezi na ocislovani, prohod si monitory v portech graficke karty.
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Jey »

Když si prohodím .. tak neuvidím bootování, protože se mi bude zobrazovat na vypnutém projektoru. Večer zapnu projektor a prozkoumám možnosti Windows 10.
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od alienGT »

Tak hold urcis primarni klasicky LCD a sere pes, ze ho mas jako cislo 2 a projektor jako cislo 1. Na nic to nema vliv.
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Jey »

Psa nemám a píše se holt. Děkuju za rady.

Takže jsem zapnul projektor aka sekundární displej. V nastavení ovladače grafické karty je monitor uveden jako primární, ale ve Windows má prostě označení výstupu nebo monitoru 2 a s tím evidetně nic neudělám. Vyzkouším ještě najít nějaké návody na internetu, ale mám pocit, že stejný bug byl už ve Windows 7.

Postupoval jsem podle tohoto návodu:
https://www.wikihow.com/Switch-Monitors-1-and-2-on-a-PC

A po použití žádná změna, jen se přeházely ikony na projektor (1) z monitoru (2).
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Jey »

Na doporučení někde z diskusního fóra na internetu jsem nainstaloval UltraMon. Program umí spoustu věcí. Dokonce zobrazuje číselné označení výstupů nebo monitorů, tak jak uživatel chce a umožňuje ho prohodit nebo změnit. Následně lze otestovat "Identify monitors". Vše vypadá vizuálně podobně jako v nastavení obrazovky Windows 10. Už jsem si myslel, že by program mohl fungovat a problém vyřešit, ale provedená změna se neprojeví v nastavení obrazovky Windows 10.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Jey »

Microsoft tajnůstkaří, ale Windows 10 verze 22H2 bude. Velké novinky nečekejte: https://www.zive.cz/clanky/microsoft-ta ... fault.aspx
JohnGotti
Nováček
Nováček
Registrován: 02. bře 2015

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od JohnGotti »

Dobrý den, na win 7, mě nechtěl naskočit systém. Hlásilo to chybu 0xc000000f , až po cca 15. restartu systém naběhnul. Teď jsem přeinstaloval na windows 10 home. Problém je podobný, ale hodí to hlášku od správce spuštění systému, že se nedaří spustit windows. Mám 3 možnosti vložit instalák, vybrat nastavění jazyka, nebo opravit tento počítač. Chyba je stejná jak jsem psal. Rozdíl je jen v tom, že teď stačí dát enter a systém pěkně naběhne...

Zkusit ovladače? Díky :mrgreen:
Petra M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. kvě 2020
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Petra M »

Ahoj, nevím kam to napsat a je to celkem blbina, ale všimla jsem si, že když dám kontrolu disku po restartu, tak při testování disku (po bootu os) je text testování v angličtině, předpokládám, že to je tak normální, jen se, možná mylně domnívám, že když jsem mívala Windows 7/Vistu, tak to bylo celé česky - i kontrola disku po restartu, ale třeba se pletu, díky za info, pokud někdo ví, Win 10 mám instalované samozřejmě oficiální legální česká verze, proto mne to trochu překvapuje, že tyto hlášky nejsou přeložené. No snad nic. Díky :)
Spoiler
i5-2500K + 16GB DDR3 + GTX 970 + 1080p + SSD + Win 10x64
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Shaquille »

a mas nastaveny i system na CZ? Nize je to pro SK, ale melo by byt vsude CZ. Kolega taky resil, ze ma treba logout misto odhlasit se a bylo to v tomto nastaveni
Obrázek
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Petra M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. kvě 2020
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Petra M »

Obrázek

... je to na CZ, tak nevím, podivné :roll: Díky za rady, není to samozřejmě nic co by moc vadilo, jen mne to překvapilo, jak jsem napsala.
Spoiler
i5-2500K + 16GB DDR3 + GTX 970 + 1080p + SSD + Win 10x64
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od zsdx »

I o okynko dale, jak je v navodu?
Petra M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. kvě 2020
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Petra M »

Obrázek

.... tak nevím co dalšího nastavit :( A i tak po restartu např. ona kontrola disku opět anglicky.
Spoiler
i5-2500K + 16GB DDR3 + GTX 970 + 1080p + SSD + Win 10x64
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“