Uprava Inst. CD Windows XP

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Mr.Jones
Nováček
Nováček
Registrován: 30. říj 2007
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

sledování systému

Příspěvek od Mr.Jones »

Jak tak čtu, tak mě napadlo...
Nedávno jsem někde na netu četl návod, jak pomocí sledování systému (myslím) lze zjistit, maximální a minimální velikost velikost swap souboru... Tak mě napadlo, jestli by se nedalo podobným způsobem zjistit poslední použití každého souboru ve složce windows a po určité době by se třeba daly tyto soubory odstranit...
Mohlo by to fungovat nějak tak, že při spuštění systému by se načetl seznam souborů a k tomu datum použití, nebo zda byl vůbec použit třeba po určitém datu (datum instalace, nebo začátek sledování a pokud ne, tak by se třeba název toho souboru zapsal do jiného souboru /ten by se dejme tomu vytvářel znovu a přepisoval se, narozdíl od seznamu všech souborů, ten by se vytvořil jen jednou při začátku sledování...

Nevím, třeba je to úplná blbost...
Mr.Jones
Nováček
Nováček
Registrován: 30. říj 2007
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

A taky jeden dotaz...nebo spís nahlas uvažuju...

Příspěvek od Mr.Jones »

Když programem Driver Magician z nainstalovaného systému zazálohuju všechny ovladace (včetně tech od MS) tak bych teoreticky mohl v nLite odstranit vsechny a potom tam vložit jen ty ze zálohy..Je to tak??
VasekB
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2005

Příspěvek od VasekB »

Mr.Jones> zjistit datu... myslis neco takoveho ?
dir c:\windows\*.* /ON /TA /AH /AS /S
Mr.Jones
Nováček
Nováček
Registrován: 30. říj 2007
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Jones »

VasekB píše:Mr.Jones> zjistit datu... myslis neco takoveho ?
dir c:\windows\*.* /ON /TA /AH /AS /S
Nene, nejakou službu, která by to automaticky hlidala par dni, a ty, ktere nebyly spusteny zapsala do nejakeho logu...a ty by se daly potom odstranit
VasekB
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2005

Příspěvek od VasekB »

Mr.Jones píše:
VasekB píše:Mr.Jones> zjistit datu... myslis neco takoveho ?
dir c:\windows\*.* /ON /TA /AH /AS /S
Nene, nejakou službu, která by to automaticky hlidala par dni, a ty, ktere nebyly spusteny zapsala do nejakeho logu...a ty by se daly potom odstranit
da se to udelat jako BAT script...
FOR /I (dir c:\windows\*.* /ON /TA /AH /AS /S) DO ...
.. porovnas datum..
.. vetsi zapises/smazes

prijemnejsi je to ale napsat ve VBS/PowerShell.. ale v BAT jsem to uz take psal... jestli se ti do toho nechce, tak musis podobny program najit.. hledej MIRROR programy
alienhan
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. srp 2006

bylo mi receno

Příspěvek od alienhan »

nLIte pry umi udelat instalacni cd...ale problem trochu je ze mam system nainstalovany (jiz pri koupi) a chtěl bych ho format c: ale inst. cd nemam..

poradite?
VasekB
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2005

Re: bylo mi receno

Příspěvek od VasekB »

alienhan píše:nLIte pry umi udelat instalacni cd...ale problem trochu je ze mam system nainstalovany (jiz pri koupi) a chtěl bych ho format c: ale inst. cd nemam..

poradite?
nLite umi pripravit install-CD pokud mas instalacni CD. jestli nemas, kontaktuj dodavatele PC, nebo si kup instalacni CD
Luks
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Benešov u Semil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luks »

jessie.james píše:
ka-spel píše:Mohl by ses podělit pro inspiraci o nastavení? 130 MB už je slušný výkon. 8)
pokud to osekas opravdu na kost, tak se da dostat i pod 130 MB. image windu, ktere pouzivam ma kuprikladu 122 MB, ale je to fakt ohlodane na maximum. vyhazene vsechno nepotrebne, vcetne jazyku, IE ...
Můžeš někam hodit ini soubor s nastavením? 130MB zní,jako bleskovej systém :)
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
ka-spel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Luks píše:
jessie.james píše: pokud to osekas opravdu na kost, tak se da dostat i pod 130 MB. image windu, ktere pouzivam ma kuprikladu 122 MB, ale je to fakt ohlodane na maximum. vyhazene vsechno nepotrebne, vcetne jazyku, IE ...
Můžeš někam hodit ini soubor s nastavením? 130MB zní,jako bleskovej systém :)
Nějak to tady umřelo, že by samí spokojení uživatelé vist nebo linuxu? :-D
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Příspěvek od Maxtor »

Ticho pred bouri... :)
..ceka se na SP3..
jessie.james
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Veselí n./M.

Příspěvek od jessie.james »

Luks píše:Můžeš někam hodit ini soubor s nastavením? 130MB zní,jako bleskovej systém :)
Ale jo, neni problem. Jen to budu muset znovu udelat, pac si nikdy vyslednou image nenechavam. Vzdy, kdyz potrebuji takhle upravene windy, tak delam novou image. Vecer na to sednu, osekam a pak nahodim konfigurak.
there´s no beast without cruelty (F. Nietzsche)
Luks
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Benešov u Semil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luks »

Supr,moc se na to těšim :oops: :D
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
D00M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. lis 2005
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od D00M »

to mě taky zajímá, winXP na 130 mega, to zní hustě
mrtvola: A64 x2 3800+ (Toledo E6) | Arctic Cooling Freezer 64 Pro | Asus A8R-MVP (xPress 1600) | 4x 1GB Kingston DDR-400 | Leadtek GF 8600 GT | Accelero S1 | LG GSA 4163B (pude z domu)
živola: i5 2400 | box | Gigabyte GA-P67-DS3-B3 | 2x Kingston 4GB 1600 | Gigabyte HD 6770 | SpinPoint 250 GB SATA + 500 GB SATA + 1TB SATA + 1,5 TB SATA | Samsung SH222 AB | Samsung T220 | Genius 5050 + 2x 16W repro | Win Seven RTM

Doom bloguje, poslouchá muziku, chová bílého Supa a silničku.
jessie.james
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Veselí n./M.

Příspěvek od jessie.james »

http://www.edisk.cz/stahni/63074/POSLED ... .86KB.html

Tady je konfigurak se seznamem odstranenych soucasti. Jedna se o upravu Win XP SP2 Professional. Bez SP2 se lze dostat pod 80 MB.
Predem rikam, ze je to ohlodane na kost. Nepouzivam zadne skenery, tiskarny, TV karty a podobne, takze odstranuji i tyhle soucasti. Jak si to uz kdo upravi je samozrejme na nem, dle jeho potreby. Na tehle verzi nLite windu bezim uz asi 3/4 roku a zatim nebyl jediny problem. Software, ktery pouzivam mi funguje bez problemu, jediny zadrhel byl se hrou Medal of Honor Airborne. Ta nejde nainstalovat kvuli chybejicimu windows firewallu, ale i to jde obejit.
Z instal image by slo odebrat jeste asi 15MB souboru, ale zatim jsem nemel cas to vyzkouset.
Doporucuji si taky vyhrat s tweaky. Diky nim lze windy jeste znacne vychytat.

Vysledna ISO image ma velikost 123MB.
Po nainstalovani pak maji windy velikost 440MB.
there´s no beast without cruelty (F. Nietzsche)
Peta.H
Nováček
Nováček
Registrován: 28. úno 2008

Příspěvek od Peta.H »

Tak to je supr...Na můj EEE jak vyšité.
Luks
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Benešov u Semil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luks »

Tak jsem si s tím pohrál a v VMWARE no problemo.Ale když jsem to chtěl nahodit tak mi to nechce vzít sata drivery z diskety (podporu disket jsem nechal).Nepomohlo ani integrování driverů do instalace :( V čem je zakopanej pes?
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
ka-spel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Jak řešíte umístění Program files a Document and settings? Necháváte default nebo cesty upravujete a dáváte zvlášť na disky (partišny)?
Seashepherd
Nováček
Nováček
Registrován: 04. bře 2008

Možná dobrý "doplněk" k nLite - Setup Studio

Příspěvek od Seashepherd »

Zdravím vás. Začal jsem si hrát s nLite, trochu si o něm početl (dost i v tomto foru) a napadlo mě sem přispět tímto.
Narazil jsem na program, který má s nLite trochu podobné funkce, ale některé jiné a mě napadlo, že by se možná mohly dát kombinovat. Takže jestli to někdo budete chtít vyzkoušet, nebo si o Setup Studiu přečíst, tak tady máte dost povedenou recenzi.

http://chcem.info/pocitace/setup-studio.php

a tady velmi kratičký "výtah" (okopíroval jsem zhodnocení toho programu - článek je z 30.11.2006)

Hodnotenie

Pokiaľ viem, zatiaľ neexistuje iný porovnateľný program, ktorý by umožňoval komplexnú a plne automatizovanú inštaláciu Windows, ovládačov, programov a dát. Jediným programom, ktorý má časť podobných funkcií je nLite, ten však má odlišné primárne určenie - odľahčiť Windows - a tým aj inú cieľovú skupinu používateľov.

Ambícia ponúknuť riešenie, ktoré by zjednodušovalo proces inštalácie Windows a rôznych programov narazí v ostrej prevádzke asi na nejeden problém a občas aj nekompatibilitu - poznáme, ako to vo svete aplikácií Windows chodí. Mnoho programov (vrátane samotných inštalácií Windows) dokáže občas narobiť nečakané ťažkosti aj pri inštalácii z originálneho zdroja, nie to ešte po rôznych úpravách nastavení.

Kritickým bodom použiteľnosti a aj popularity programu Setup Studio bude pravdepodobne automatizovaná a voliteľná inštalácia najznámejších aplikácií, napríklad inštalácia Microsoft Office. V súčasnosti nie je možné v programe Setup Studio automaticky prednastaviť aj odpovede na rôzne dialógy, ktoré inštalačné programy (okrem inštalácie Windows) počas inštalácie programov vyžadujú. Aj bez tak luxusnej možnosti je však program už teraz užitočný. Mnohým počítačmenom ušetrí desiatky (stovky) celkom zbytočne strávených hodín pri nudnom inštalovaní.

Skúšobnú verziu programu Setup Studio si môžete vyskúšať - je plne funkčná a tak umožní plnohodnotný test, či pre vás je tento program to pravé.

(jak jsem hledal recenze k tomuto programu, tak jsem narazil i na jeden warez blog, kde nejakej kluk mel ke stazeni full verzi ... ale predpokládám, ze tady se takové odkazy nezverejnují, tak ho sem nedám)
rossa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. bře 2005

Re: Možná dobrý "doplněk" k nLite - Setup Studio

Příspěvek od rossa »

Seashepherd píše:Zdravím vás. Začal jsem si hrát s nLite, trochu si o něm početl (dost i v tomto foru) a napadlo mě sem přispět tímto.
Narazil jsem na program, který má s nLite trochu podobné funkce, ale některé jiné a mě napadlo, že by se možná mohly dát kombinovat. Takže jestli to někdo budete chtít vyzkoušet, nebo si o Setup Studiu přečíst, tak tady máte dost povedenou recenzi.

http://chcem.info/pocitace/setup-studio.php

a tady velmi kratičký "výtah" (okopíroval jsem zhodnocení toho programu - článek je z 30.11.2006)

Hodnotenie

Pokiaľ viem, zatiaľ neexistuje iný porovnateľný program, ktorý by umožňoval komplexnú a plne automatizovanú inštaláciu Windows, ovládačov, programov a dát. Jediným programom, ktorý má časť podobných funkcií je nLite, ten však má odlišné primárne určenie - odľahčiť Windows - a tým aj inú cieľovú skupinu používateľov.

Ambícia ponúknuť riešenie, ktoré by zjednodušovalo proces inštalácie Windows a rôznych programov narazí v ostrej prevádzke asi na nejeden problém a občas aj nekompatibilitu - poznáme, ako to vo svete aplikácií Windows chodí. Mnoho programov (vrátane samotných inštalácií Windows) dokáže občas narobiť nečakané ťažkosti aj pri inštalácii z originálneho zdroja, nie to ešte po rôznych úpravách nastavení.

Kritickým bodom použiteľnosti a aj popularity programu Setup Studio bude pravdepodobne automatizovaná a voliteľná inštalácia najznámejších aplikácií, napríklad inštalácia Microsoft Office. V súčasnosti nie je možné v programe Setup Studio automaticky prednastaviť aj odpovede na rôzne dialógy, ktoré inštalačné programy (okrem inštalácie Windows) počas inštalácie programov vyžadujú. Aj bez tak luxusnej možnosti je však program už teraz užitočný. Mnohým počítačmenom ušetrí desiatky (stovky) celkom zbytočne strávených hodín pri nudnom inštalovaní.

Skúšobnú verziu programu Setup Studio si môžete vyskúšať - je plne funkčná a tak umožní plnohodnotný test, či pre vás je tento program to pravé.

(jak jsem hledal recenze k tomuto programu, tak jsem narazil i na jeden warez blog, kde nejakej kluk mel ke stazeni full verzi ... ale predpokládám, ze tady se takové odkazy nezverejnují, tak ho sem nedám)
Prijde mi to uplne na stejno jako nLite jen s tim problemem ze to nema cestinu a to muze byt pro nekoho dost velkej problem.
hurvajshk
Nováček
Nováček
Registrován: 03. dub 2008

Příspěvek od hurvajshk »

Mama upravene XP programen nLite a ted mam problem Nainstaloval jsem na spravu mobilniho telefounu program Samsung PC Studio. Po pripojeni k PC se objevi tato chybova hlaska:
"Instalaci tohoto hardwaru nelze dokocit. Pri instalaci tohoto hardwaru doslo k problemu: Samsung Mobile USB Modem. Pri instalaci doslo k chybe. V souboru INF nebyl naleze povinny oddil."
V mobilu mam nastavene USB na Modem. kdyz USB nastavim na Velkokapacitni pametove zarizeni tak to v PC vidim normalne jako vymenitelny disk. Vubec nevim kde mam hledat problem
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“