Jak dlouho vám vydržela základní deska?

Vše týkající se základních desek. Od problémů, výběru, informací, BIOSů, ovladačů a další.

Moderátoři: Eddward, PKBO

jarinek
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 10. pro 2008
Bydliště: Doma

Re: Jak dlouho vám vydržela základní deska?

Příspěvek od jarinek »

Asus P7P55D-E Deluxe jede osmý rok,bez zaváhání. :)
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Jak dlouho vám vydržela základní deska?

Příspěvek od Atapi »

GIGABYTE P67A-UD3P-B3 prakticky od vydání - někdy v roce 2011, takže už přes 6 let. Kromě toho, že CPU potřebuje větší napětí, je všechno v pohodě.
Desky všechny vydržely v pohodě aspoň několik let (žádnou jsem neměnil, protože by umřela), snad jen jedna pro celeron 533 mi umřela po krátký době, ale ta byla kupovaná už použitá.
Obrázek
reifik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 11. črc 2004
Bydliště: Praha4

Re: Jak dlouho vám vydržela základní deska?

Příspěvek od reifik »

Asus Crosshair IV Formula - AMD 890FX od 5.8.2010
AMD Phenom II X4 965 Black Edition (HDZ965FBGMBOX)
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dlouho vám vydržela základní deska?

Příspěvek od Michael24 »

Gigabyte MA-790XT-UD4P - cca od roku 2010 do teď, běží v domácím serveru

Asus P8P67 Pro - v roce 2011 jsem jí koupil jako použitou na aukru - pořád mi běží bez nejmenšího problému v mém stolním PC :)
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
brozikcz
Nováček
Nováček
Registrován: 12. zář 2014

Re: Jak dlouho vám vydržela základní deska?

Příspěvek od brozikcz »

ASUS M4A88TD-V EVO/USB3 od zari 2010 do ted, drive herni pc, ted na obcasne hrani + kancl

GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 3 od 2014 do 2017 (vyreklamovana, vadny ethernet)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Jak dlouho vám vydržela základní deska?

Příspěvek od zombux »

zombux píše:P5B DeLuxe už drží 9 let :) pravda, před asi dvěma lety mi Behemot vyměnil všechny kondenzátory, protože už se začaly nafukovat, ale jinak to drží jak židovská víra. aneb jak donutit zákazníky, aby od Asusu už nikdy nic nekoupili - prodejte jim nesmrtelný HW :mrgreen:
požád drží, mrcha! :mrgreen: v březnu jí bude 11 let :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Jak dlouho vám vydržela základní deska?

Příspěvek od Riku »

DFI LanParty UT NF3 Ultra-D už 12 let :-D
PS5 | LG OLED CX55
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Jak dlouho vám vydržela základní deska?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

NF3 moc netopila + to byla ještě doba olovnaté pájky, ta má ihmo ještě něco před sebou, maximálně jednoho dne vyměnit kondíky.
luke777
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. led 2007

Re: Jak dlouho vám vydržela základní deska?

Příspěvek od luke777 »

asus m5a99x revize1 + phenom 965 cca 6let a uplne bez problemu
Jaharr
Nováček
Nováček
Registrován: 29. led 2012
Bydliště: Praha

Re: Jak dlouho vám vydržela základní deska?

Příspěvek od Jaharr »

GA-X58-USB3 (rev. 1.0)
vydržela zhruba do od roku 2011 do listopadu. Odešlo něco ve spojení se SATA řadičem z čipsetu.
LookAS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. lis 2003
Bydliště: Přelouč
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dlouho vám vydržela základní deska?

Příspěvek od LookAS »

Asus P6T Deluxe V2 - něco málo přes 8 let a bez problému jede dál, skoro se mi ji ani nechce měnit, ale přišel čas upgradu.
Core i9-7920X + be quiet! dark rock pro 4 .:. ASRock Taichi .:. 32GB Corsair 4133MHz .:. ZOTAC RTX3070 AMP Holo + HP Quadro RTX A4000 .:. Samsung S27A850D 27" 1440p .:. Samsung 850 EVO .:. Fractal Design Define R3 w/ PC Silencer MK II 950W
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Jak dlouho vám vydržela základní deska?

Příspěvek od Bez_n1ck »

Nedávno jsem P6T Deluxe V2 prodal kamarádovi a jede vesele dál :)
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Jak dlouho vám vydržela základní deska?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Mněl jsem P6T, tohle byly dobrý desky, ale mněly jednu vadu a to u celkem velkého počtu kusů umřelo propojení mezi cmos baterií a biosem a deska pokud se odpojil zdroj od proudu resetovala bios i když baterie byla ok, moje deska po několika letech tehdy začala trpět timhle problémem, jinak ale ok. Nebyl to ale problém jen téhle desky Asus obecně tohle mněl na deskách cca z těch let a během reklamací to easy opravovali, takže možná jen ňákej malinkej poddimenzovanej odpůrek nebo kondík, dál jsem to nestudoval.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Jak dlouho vám vydržela základní deska?

Příspěvek od werygood »

MSI KT3V - 14 (možná už je to i 15) let a šlape.
jagoda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2012
Bydliště: Bratislava

Re: Jak dlouho vám vydržela základní deska?

Příspěvek od jagoda »

Gigabyte za 55€ ktoru som kupoval spolu s i5 2500k asi 6 rokov dozadu.
Uz je tam i7 2600k.
Ide super, v bedni je prievan a raz rocne cistim komplet vsetko od prachu.
i7 2600k / 16GB DDR3 / GTX760
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Jak dlouho vám vydržela základní deska?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

werygood píše:MSI KT3V - 14 (možná už je to i 15) let a šlape.
KT3 je dobrá. Byla to na dlouhou dobu poslední dobrá řada od MSI (msi se pak pomalu začalo kazit) + tyhle desky ještě nemaj ROHS, tzn jednoho dne budou chtít nové kondíky ale jinak bejvaj defakto nesmrtelný pokud je něco teda přimo nezabije.

+ Velkou výhodou je KT333 chipset, ala umí FSB166CPU ale zároveň poslední chipset co používá universal AGP4x slot, tzn jdou tam dát všechny AGP karty ever. Tzn perfektní podvozek pro vše od Voodoo5 po 6800ultru + biosy těchlech desek jsou ještě ok pro legacy tzn ve win98 tam s SB-live funguje korektně SB-16 emulace pro DOS. Ala tenhle board je ideální základ pro retro komp.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Jak dlouho vám vydržela základní deska?

Příspěvek od werygood »

DOC_ZENITH píše:
werygood píše:MSI KT3V - 14 (možná už je to i 15) let a šlape.
KT3 je dobrá. Byla to na dlouhou dobu poslední dobrá řada od MSI (msi se pak pomalu začalo kazit) + tyhle desky ještě nemaj ROHS, tzn jednoho dne budou chtít nové kondíky ale jinak bejvaj defakto nesmrtelný pokud je něco teda přimo nezabije.

+ Velkou výhodou je KT333 chipset, ala umí FSB166CPU ale zároveň poslední chipset co používá universal AGP4x slot, tzn jdou tam dát všechny AGP karty ever. Tzn perfektní podvozek pro vše od Voodoo5 po 6800ultru + biosy těchlech desek jsou ještě ok pro legacy tzn ve win98 tam s SB-live funguje korektně SB-16 emulace pro DOS. Ala tenhle board je ideální základ pro retro komp.
Doma se mi to válí, občas to zapnu ať se protočí větráky a disk. Nedávno jsem to vzal (po 15 letech, heh) kompresorem, tolik prachu pohromadě jsem v životě snad nikdy neviděl, hlavně co vyletělo ze zdroje :D Asi s tím ještě něco provedu, přemýšlím nad XP + 98 v dualbootu.
Kuxy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. zář 2008
Bydliště: Olomouc

Re: Jak dlouho vám vydržela základní deska?

Příspěvek od Kuxy »

Gigabyte P35 DS3L socket 775. Mám ji od roku 2008. Posledních pár let na tom mám přetočeny C2D, ale se sníženým napětím oproti deff. Byla to v té době jedna z nejlevnejších desek a pořád drží. Možna i proto, že dodatečně chladím severní můstek.
MB: ASUS ROG STRIX B360-G, CPU: i5-8400, GPU: ASUS DUAL GeForce GTX 1060 O6G, RAM: Crucial 16GB DDR4 2666MHz CL16, PSU: Seasonic M12II-520 Evo, SOUND: Logitech Z5400, LCD Dell u2415
Kuxy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. zář 2008
Bydliště: Olomouc

Re: Jak dlouho vám vydržela základní deska?

Příspěvek od Kuxy »

Nedávno jsem to vzal (po 15 letech, heh) kompresorem, tolik prachu pohromadě jsem v životě snad nikdy neviděl, hlavně co vyletělo ze zdroje :D ...
Kompresorem bych to nedělal. Pokud ten vzduch není ionizovaný, tak třením vzduchu o komponenty v podstatě můžes vytvořit statický náboj.
MB: ASUS ROG STRIX B360-G, CPU: i5-8400, GPU: ASUS DUAL GeForce GTX 1060 O6G, RAM: Crucial 16GB DDR4 2666MHz CL16, PSU: Seasonic M12II-520 Evo, SOUND: Logitech Z5400, LCD Dell u2415
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Jak dlouho vám vydržela základní deska?

Příspěvek od werygood »

Kuxy píše:
Nedávno jsem to vzal (po 15 letech, heh) kompresorem, tolik prachu pohromadě jsem v životě snad nikdy neviděl, hlavně co vyletělo ze zdroje :D ...
Kompresorem bych to nedělal. Pokud ten vzduch není ionizovaný, tak třením vzduchu o komponenty v podstatě můžes vytvořit statický náboj.
Třením vzduchu? To jsem ještě neslyšel, že by se někomu stalo. To už spíš třením prachu, který je tím proudem unášen, ale i tak

Jak s tím souvisí, jestli je vzduch ionizovaný? Ten je přece lehce ionizovaný vždy.
Odpovědět

Zpět na „Základní desky“