Life is Strange

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Life is Strange

Příspěvek od Frostys »

Obrázek

Před týdnem vyšla první z pěti epizod téhle indie adventury od Square Enix, která kombinuje prvky her od Telltale Games (The Walking Dead, The Wolf Among Us, Game of Thrones a další), Heavy Rain a cestování časem.
Jde opět o takový interaktivní film, ve kterém by opět údajně měly mít naše rozhodnutí dopad na celkový příběh... Jestli to tak bude, na to si budem muset počkat do konce hry.

♀ Hrajete za mladou slečnu, která se přistěhuje po nějakých 5 letech do svého rodného městečka za studiem na umělecké škole, kde zjistí, že ovládla schopnost vracet čas. Ve hře máte pak možnost veškeré své akce zvrátit tím, že převinete čas zpět. To znamená, že si například s někým pokecáte a máte pocit, že jste se mohli rozhodnout jinak a lépe. A tak tedy přetočíte čas zpět a díky nově nabytým znalostem odpovíte jinak a lépe.

Hra má takovou příjemnou teenage americkou atmosféru plnou indie folk hudby (samé akustické kytary), ale soundtrack je fakt super :)
_________________________________________

Osobně mám z prvního dílu divné pocity. Těšil jsem se na tuhle hru docela hodně, ale zatím mě to moc (na rozdíl od her od Telltale) nepohltilo. Vracení času mi trochu připomíná cheatování, tak možná proto. S někým si pokecáš, vyzkoušíš (díky vracení času) všechny reakce na všechny odpovědi, a pak si jen vybereš, která ti přijde nejvhodnější. Pravdou ale je, že většinou správná odpověď ani neexistuje. Často je to buď a nebo. V prvním díle se hráč rozhoduje hlavně mezi sebou a někým jiným. To znamená například - vidím Security chlápka, který střeží kampus, jak buzeruje studentku. Když zakročím, nebude mě mít rád securiťák. Když nezakročím, nebude mě mít ráda studentka.
Cestování časem ale zbožňuju + mám rád interaktivní filmy, tak se hodně těším na další epizody :)

A co vy? Hrál to někdo?

Gameplay od PewDiePie - https://www.youtube.com/watch?v=phbn-NfCWxw
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
MrJojo97
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2014
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Life is Strange

Příspěvek od MrJojo97 »

Hral som prvú epizódu a tá hra je úžasná. Hned som si kupil Season Pass
PC -> Acer Predator 17 (i7 7700HQ, GTX 1060 6GB, 16GB Ram, Samsung 960 Pro 512GB)
Mobil -> Honor X
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Life is Strange

Příspěvek od Alfajk »

kousek jsem z toho videl a hned jsem si rekl, ze to musim mit, ale ted uz mam rozehranej epizodickej dreamfall a moc me to na dily nevyhovuje, navic se ma delat cestina, takze si pockam az to bude kompletni vcetne cestiny

a ten soundtrack, taky super - https://www.youtube.com/watch?v=6MUlxlSEKDc

a dalsi nevsedni zazitek je treba Gone Home - https://www.youtube.com/watch?v=x5KJzLsyfBI neni to tak uplne hra, nekdo tomu rika "simulator chozeni" a cena na steamu tomu taky tak moc neodpovida, ale je to originalni dilo
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
MrJojo97
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2014
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Life is Strange

Příspěvek od MrJojo97 »

Ja mam radšej taketo hry original v ENG lebo nie vsetko sa da prelozit a predsa len v orig. jazyku to je best feel. Ja pomaly vsetko mam v eng (hry,win,...) som uz na to tak zvyknuti ze obcas miesam rodny jazyk s eng, potom mi vecsina nerozumie :D
PC -> Acer Predator 17 (i7 7700HQ, GTX 1060 6GB, 16GB Ram, Samsung 960 Pro 512GB)
Mobil -> Honor X
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Life is Strange

Příspěvek od Walker1134 »

Já taky hodlám postoupit na tento level, hlavně u seriálů mě sere když musím čekat na titulky, takže to chce tryhard original only, jinak na tu hru jsem dneska taky náhodou narazil a asi si ji koupím vypadá fakt zajímavě.
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
MrJojo97
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2014
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Life is Strange

Příspěvek od MrJojo97 »

Mozem len doporucit paradna hra s vela moznostami ktore ovplyvnuju pribeh...
PC -> Acer Predator 17 (i7 7700HQ, GTX 1060 6GB, 16GB Ram, Samsung 960 Pro 512GB)
Mobil -> Honor X
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Life is Strange

Příspěvek od Frostys »

Soundtrack je fakt super no :) - https://www.youtube.com/watch?v=V6Gzly1HGeo
Jsem zvědav na další epizody, ta první skončila celkem dobře a navnadila na pokračování :)
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Life is Strange

Příspěvek od Walker1134 »

Tak epizoda 1 dohrátá a bavila mě, jsem zvědavý na epizodu 2 :lol:
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
ondra91
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2013
Bydliště: Litoměřice

Re: Life is Strange

Příspěvek od ondra91 »

Pro mě zatím nejlepší hra, co v 2015 vyšla .. :)
A taky se nemůžu dočkat další epizody.

Jinak podobné hry mě nikdy nebavili, ale tohle je opravdu slušné
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Life is Strange

Příspěvek od Walker1134 »

ondra91 píše:Jinak podobné hry mě nikdy nebavili, ale tohle je opravdu slušné
Možná proto, že se těšíš, že tam budou i nějaké lesbické scény :lol: :lol:
Protože já doufám že jo :D
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Life is Strange

Příspěvek od Alfajk »

tak to by se vam to Gone Home mohlo libit :-D
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
MrJojo97
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2014
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Life is Strange

Příspěvek od MrJojo97 »

Walker1134 píše: Možná proto, že se těšíš, že tam budou i nějaké lesbické scény :lol: :lol:
Protože já doufám že jo :D
Hmm tak to treba hrat tak aby mala Chloe Max rada, moc rada :D
PC -> Acer Predator 17 (i7 7700HQ, GTX 1060 6GB, 16GB Ram, Samsung 960 Pro 512GB)
Mobil -> Honor X
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Life is Strange

Příspěvek od Frostys »

Treti dil - The Butterfly Effect? 8) No, ale brecel jsem jak zelva :sad:
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
plastelinak
Červená karta
Červená karta
Registrován: 31. led 2011
Bydliště: Brno - Kr. Pole

Re: Life is Strange

Příspěvek od plastelinak »

Jedna z mojich nejoblíbenějších her za poslední 2 roky.

Spoiler 3. Ep.

Naštvalo mě že záchrana otce byla nucená, takže motyloveho efektu nešlo zabranit (já věděl že se něco takového stane, chudák chloe.)

No každopádně pobrecel jsem si víc jak u walking dead season 2 (ale na twd season 1 to nemá tam jsem si pobrecel víc)

A nejsem doufám jedinej komu max připadá víc sexi? :D

Já tyhle pribehovky miluju škoda že není víc takových. HRy od telltales mám dohrane.
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Life is Strange

Příspěvek od Frostys »

Max je zatim moc dite.. I kdyz obleceni od Rachel ji sluselo :P

Nektere hry od telltale jeste neskoncily (tales from the borderlands, GoT). Hlavne Tales se mi hodne zalibilo, i kdyz jsem puvodni Borderlands moc nemusel
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
plastelinak
Červená karta
Červená karta
Registrován: 31. led 2011
Bydliště: Brno - Kr. Pole

Re: Life is Strange

Příspěvek od plastelinak »

Frostys píše:Max je zatim moc dite.. I kdyz obleceni od Rachel ji sluselo :P

Nektere hry od telltale jeste neskoncily (tales from the borderlands, GoT). Hlavne Tales se mi hodne zalibilo, i kdyz jsem puvodni Borderlands moc nemusel
Max je 18 to mi staci, hlavne "freckles" strasne sexy :P

Borderlands ani GoT jsem nehral, ja rad spise emocni pribeh :D A to jsem dokonce dohral Wolf among us, ale to je spis detektivka.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Life is Strange

Příspěvek od Alfajk »

nespoilerujteeeeee, stale odolavam vsem videiim, trailerum a recenzim, abych si to mohl zahrat s cestinou, fakt se na to tesim
kdyz to porovnas s TWD 1, je to lepsi/horsi/stejny/neporovnavatelny?
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
plastelinak
Červená karta
Červená karta
Registrován: 31. led 2011
Bydliště: Brno - Kr. Pole

Re: Life is Strange

Příspěvek od plastelinak »

Cestina je na vsechny, zatim 3, dostupne episody. Si to zahrej hned... a hlavne na G2A je steam klic (ep 1-5) jen za 3 stovky, hned jsem koupil.

Ja bych to neporovnaval s zadnou telltale hrou, ale co se tyce emoci tak porovnal bych to s TWD 2 spise, TWD1 me dostala vic.

To dokaze i chlapa rozbrecet :D
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Life is Strange

Příspěvek od Frostys »

Mě třeba TWD1 zas tolik emočně nezasáhlo (pokud si dobře vzpomínám).
Srovnávat se to ale nedá. Life is Strange se ale určitě víc hraje než hry od Telltale, to znamená, že tam je méně cutscén a více hraní. Aspoň mám ten pocit.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Life is Strange

Příspěvek od Alfajk »

urcite uz je cestina venku? jsem ji nenasel, rpgcestiny psali, ze to este chvili potrva
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“