Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Příspěvek od kotas »

Vraana píše:..já jsem naprostá lama!
naprostá lama být nemůžeš, tady na PCT už jedna osoba je a tu nebudu jmenovat, každej ví.. :roll:
faugusztin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. bře 2007
Bydliště: Štúrovo, SR

Příspěvek od faugusztin »

Ja mam podobny, a predsa iny problem. Mne totiz rovnako ako pri zvukovke na zakladovke, ako aj pri pouziti X-Fi Gamer robi nasledovnu vec :
1) zvuk cez konektory priamo na karte/zakladovke ide bez rusenia.
2) zvuk cez konektory na prednom paneli je uz ale ruseny aktivitou pocitaca.

Je teda zjavne, ze sa niekde na kabli naindukuje nejake rusenie, otazkou je ako sa toho zbavit. Jednou moznostou je samozrejme pouzivat iba zadne konektory, to ale nie je riesenim ale obchadzanim problemu :-).

Za napady vopred dakujem
[CZ]mike
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 18. zář 2005
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od [CZ]mike »

faugusztin píše:Ja mam podobny, a predsa iny problem. Mne totiz rovnako ako pri zvukovke na zakladovke, ako aj pri pouziti X-Fi Gamer robi nasledovnu vec :
1) zvuk cez konektory priamo na karte/zakladovke ide bez rusenia.
2) zvuk cez konektory na prednom paneli je uz ale ruseny aktivitou pocitaca.

Je teda zjavne, ze sa niekde na kabli naindukuje nejake rusenie, otazkou je ako sa toho zbavit. Jednou moznostou je samozrejme pouzivat iba zadne konektory, to ale nie je riesenim ale obchadzanim problemu :-).

Za napady vopred dakujem
co mas za case? levne smejdy mivaji ne moc solidne resenou konstrukci jednotlivych prvku
faugusztin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. bře 2007
Bydliště: Štúrovo, SR

Příspěvek od faugusztin »

[CZ]mike píše:co mas za case? levne smejdy mivaji ne moc solidne resenou konstrukci jednotlivych prvku
Vid podpis, mam Antec Solo. To lacny smejd teda nie je :-).
Surgical
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. srp 2005
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvek od Surgical »

Takže máš předražený šmejd.... :wink:

Kupte ferritové kroužky, kabely k audiokonektorům (pokud délka stačí) aspoň 3x protáhněte a....
IQLogic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. pro 2004
Bydliště: Ružomberok, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IQLogic »

No tak pridam tu dalsiu skuenost s praskanim odsranitelnu asi len reinstalom Winu... vyzera to na bug v DX ... vsetky zvuky ktore idu pomocou DirectSound praskaju ... naposledy sa to nedalo vyriesit inak len reinstalom winu ... a teraz ma caka to iste ... Gates by sa mal zamysliet a konecne urobit nieco poriadne ked uz chce za to tolko korun ... brat si priklad napr z Linuxu ... :wink:
kingbean
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. říj 2006
Bydliště: Japan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kingbean »

nevite nekdo co muzu mit za problem, kdyz mi praska v bednach pri vypnuti a zapnuti systemu? jako by tam byl nejakej proud navic nebo co, delaji mi to zvukovky v obou pci a dve ruzne, tak nevim co s tim, interni to nedela.... diky za odpoved
postel114
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2006
Bydliště: Tábor, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od postel114 »

chlapi, pro vsechny keri maji problem s praskanim integrovane zvukovky(delali mi to vsecky ALC882), tak staci mutnout PC BEEP a je to v poho :twisted:
Squish
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. lis 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Squish »

Zdravím, mám stejný problém jako faugusztin. Audio přez konektor je krásně čisté ale přez přední konektor člověk slyší rušivé zvuky podle toho jak pc pracuje (harddisk, nebo když se hýbe okny ve windows). Je jasný že to bude špatně stíněný kabelem nebo tak něco jelikož z deska vede nad grafickou kartou. Nějaký nápady jak docílit kvalitního zvuku i ze předního konektoru ?
Sattero
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. dub 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Sattero »

odpověděl sis sám, špatný kabel, zkus change nebo odstínit :) pokud to nepomůže, chyba je jinde 8-)
Pracovní násroj: Sony VAIO Duo 13
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Příspěvek od Maxtor »

No uplne klidne to taky muze byt tim, ze se ti potkavaj smycky nekde v elektrice.. obzvlaste u NTB je to naprosto bezne, pokud je zesik i PC na stejnem okruhu..
Squish
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. lis 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Squish »

Sattero píše:odpověděl sis sám, špatný kabel, zkus change nebo odstínit :) pokud to nepomůže, chyba je jinde 8-)
Nj ale jak odstínit ? Dávat tam ocelovou trubku se mi fakt nechce :-)
Sattero
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. dub 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Sattero »

Alobal víceméně dokáže taky dobře odstínit, i když bude namotán na kabelu (izolaci, nikoli vně kabelu kolem mědi)... Aspoň otestovat jestli to trochu pomůže :)
Pracovní násroj: Sony VAIO Duo 13
Kajry
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 18. srp 2008
Bydliště: Chýnov
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Kajry »

postel114 píše:chlapi, pro vsechny keri maji problem s praskanim integrovane zvukovky(delali mi to vsecky ALC882), tak staci mutnout PC BEEP a je to v poho :twisted:
Hej dík za radu fakt to pomohlo.
BTW:(Sry za ot) Ty jseš z Tábora? ja jsem z Chýnova :wink: 8-)
Marttyc
Nováček
Nováček
Registrován: 05. led 2009

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od Marttyc »

Zdravím potřeboval bych poradit. přepl jsem ACPI na standardní PC a teď nejsem schopen nainstalovat svůj záložný SATA disk WD4000KS ve správci zařízení mi to píše "Toto zařízení nenalezlo dostatek prostředků, které by mohlo použít. (Kód 12) Chcete-li zařízení používat, budete muset zakázat některé jiné zařízení v tomto systému." Najel jsem na zařízení podle připojení a zkazal jsem 2 zařízení ze 3 na IRQ 11 .Instaloval jsem drivery od WD i od základní desky MSI raid sata apod. Když jsem v BIOSU zakázal ACPI a dal jsem reinstal WIN nainstaloval se mi MPS což můj problém neřešilo. Můžete mi někdo poradit jak přinutit WIN aby našel SATA HDD.Ještě upozorňuju že druhej HDD systémový je IDE ATA ... dííky za pomoc
Dogg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. dub 2007

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od Dogg »

čaute mám taky podobný problém, třeba když si pustím film a přeskočím na nějakou pasáž tak jakoby "škubne" zvuk a pak už hraje normálně, ale někdy to dělá i bez toho a náhodně. mám mutnutý všechny vstupy i výstupy co jsou nepotřebný a nainstaloval jsem poslední realtek ovladače
Mike13
Nováček
Nováček
Registrován: 26. čer 2008

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od Mike13 »

Mám stejný problém. (Jako ti o pár príspěvků nahoru) Vzadu je zvukovka krásně čistá ale ve předu to ve výstupu děsně praská a škrká, kabel je totiž dost krátkej a de skrz větrák na procesoru, přičemž je taky položenej na grafice...

To omotání do alobalu fakt pomůže, nebo to byl jenom vtip?

Ten feritovej kroužek tam mám, ale musel bych všechny kabely odpojit a znova připojit abych to skrz něj mohl protáhnout.... vážně to to škrkání odstraní, nebo je alobal spolehlivější?? I když ted o tam tak uvažuju a omotávat to asi nebudu moct, už takhle ten kabel vystačí jen tak tak
kubislav64x
Nováček
Nováček
Registrován: 20. srp 2010

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od kubislav64x »

Zdravím tu všechny

mam malý problém.. jmenujese nepříjemné praskání zvuku v notebooku :( :(
pokaždé když spustím hudbu, tak při poslechu slyším praskání atd, štve mě že nemohu kvalitně poslouchat zvuk i když mi běží ostatní programy a součastně.

máte někdo návrh co s tímhle jevem ?

sestava
HP Pavilion dv7-3190ec
Intel Core i7
Předinstalovaný OS: Windows 7 Home Premium 64xbit
nVidia GeForce GT 230M
Velikost operační paměti [MB]: 4096
Zvuková karta-nezištěno :cry:
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od kotas »

Může to bejt i tím, že ti NB dost hřeje..Jaké máš teploty?
Ještě zkus nahodit nějaké jiné ovladače na zvuk kartu, jestli teda jsou.
Dělá to od začátku? Nebo se to začalo projevovat až teď?
Lemures
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. čer 2006

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od Lemures »

Mne sa tento problém začal pred pár dňami objavovať na PC s integrovanou Realtek zvukovkou. Praská to iba pri prehrávaní hudby a videa. Skúšal som rôzne prehrávače aj reinštalovať ovládače, či vypnúť ostatné vstupy na zvukovke, ale nič z toho nepomohlo. Napadá niekoho ešte nejaká možná príčina?

//edit: Nepomohlo ani vypnutie PC Beep v registroch ako niekto spomínal vyššie. Dočítal som sa, že to môže byť spôsobené výkyvmi v sieti, lenže toto sa prejavuje iba pri prehrávaní hudby čo je celkom zvláštne...

Skúšal som aj slúchadlá a je to počuť tak isto výrazne aj keď stíšim zvuk na PC a pridám na reproduktoroch.

CPU: Intel Pentium Dual Core E5200 2.5GHz, MB: Gigabyte EP45-DS3L, RAM: A-DATA 4 GB 800 Mhz DDR2, GPU: Saphire ATi Radeon HD4670 512MB DDR3, HDD: WD Caviar Blue 500GB, Mechanika: Samsung SH-S203F
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“