Stránka 1 z 1
Výměna mé 6950@70 za lepší
Napsal: úte 24. úno 2015, 16:30
od serizovatel
blíží se vydání GTA5 a C.A.R.S tak přemejšlím nad vylepšením.
Stávající i5 2500 @4.3 mě asi zatím bude stačit, poprvé co po 3.5roce nemusím měnit procák
ram 8gb, hd 300gb 7200

,600w Corsair a 6950@70 2GB
Nehraju téměř nic, zatím, krom LFS. Co koupit za GK aby to mělo nějaký smysl ? a radost z posunu

používám 2560x1600 ale vždy jsem se spokojil-musel

s rozumnějším nastavením, nemusel jsem nikdy mít vše na max. Prachy jsou, ale chci vždy nejlepší poměr cena /výkon a je možné že na komp se bude jenom prášit až začne být lépe venku..
Napadá mě pouze R290 , ale nemám teď vůbec přehled, takže budu vděčný za poradu.
Re: Výměna mé 6950@70 za lepší
Napsal: úte 24. úno 2015, 16:47
od DOC_ZENITH
Pokud čekáš na konkrétní hry, tak počkej až vyjdou a pak se rozhodni, teď by jsi mohl koupit a později litovat že jsi vyhodil peníza za něco co ti jen idlovalo v PC a hodnota té věci spadla o 50% za půl roku. Ososbně bych počkal na to co předvede AMD Fiji či Nvidia GM200.
Pokud fakt spěcháš, tak R9 290 výhody: Cena Nevýhody: spotřeba, provozní vlastnosti, starší čip (nepodpora HDMI 2.0, full 4K DSR, chybějící podpora akcelerace H265 enkódingu, horší AF/TRAA, méně doladěné drivery, hlavaně co se týče DX11 titulů, atd).
Nebo nvidia GTX970. Výhody: Provozní vlastnosti, kvalita driverů, HDMI 2.0 a pod. Nevýhody: Horší výpočetní výkon v profi aplikacích, jen 3,5GB paměti místo 4GB.
Re: Výměna mé 6950@70 za lepší
Napsal: úte 24. úno 2015, 16:51
od serizovatel
Nespěchám, bylo by to spíš i pro tu radost ze zvýšení výkonu

o kolik je např. R290 výkonější než 6970 ? stačí jen přibližně. V testech se už moc nepoužívá.
Re: Výměna mé 6950@70 za lepší
Napsal: úte 24. úno 2015, 16:57
od DOC_ZENITH
Největšim problémem 6970 je že je to zastaralá architektura a AMD jí už nepodporuje, tzn její hrubej výkon je dost často mrhanej na neoptimalizované drivery. Nepodporuje žádné moderní features jako mantle takže v hrách s jeho podporou se musí spolehnout na děsnej AMD DX11 driver kterej je oproti NV dost EE.
Hrubej výkon tý karty je zhruba jak GTX480, což je zhruba někde mezi GTX660 a 650ti boost edition. To by odpovídalo Radeonu 7850 2GB edition. Ale samotnej 7850 by byl mnohem lepší protože je GCN archiektury která je u AMD stále v kurzu. 290tka je tedy prakticky x krát lepší, samo sebou počítám s tim že budeš taktovat protože nechávat 290 na základu je celkem hřích.
Re: Výměna mé 6950@70 za lepší
Napsal: úte 24. úno 2015, 17:04
od serizovatel
Děkuji, to mě zatím takhle stačí.
Re: Výměna mé 6950@70 za lepší
Napsal: úte 24. úno 2015, 18:34
od Mr Lucas
serizovatel píše:o kolik je např. R290 výkonější než 6970 ? stačí jen přibližně. V testech se už moc nepoužívá.
http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9_290/26.html
Re: Výměna mé 6950@70 za lepší
Napsal: stř 4. bře 2015, 21:00
od vixl
Na extrahardware.cz mají stále v testech HD6950.