Stránka 1 z 1

BSOD (Priložené dumpy) Ďakujem

Napsal: sob 14. bře 2015, 10:20
od KapriQ
Zdravím,

už od Vianoc sa trápim s BOSD, v dumpoch je vždy jeden spoločný file, ktorý by to mal spôsobovať, ale ako prídem bližšie na problém ? Potreboval by som poradiť.

CPU Mám pretaktované, ale stabilné. RAM sú na 1600MHz, predtym 1800+ tak som myslel ze to je nimi. Jediné čo mi ešte zostáva je memtest, ale to je na strašne dlho.

Najhoršie je, že sa to prejaví raz / 2x za mesiac :/...

DUMP Files : https://dl.dropboxusercontent.com/u/641 ... nidump.rar

Ďakujem za pomoc...

Re: BSOD (Priložené dumpy) Ďakujem

Napsal: sob 14. bře 2015, 10:54
od KapriQ
Teraz mi 3x po sebe freezol PC keď som pozeral stream cez Twitch, ale dump sa nevytvoril ... Je toto mozne ??? Behom 10 minút 3x. Nebude to nieco s grafikou ?? Najprv prestal pracovat Flash player, a potom to seklo... Ďakujem

/1 Zistil som asi jednu vec, freezuje to pri prehrávaní videa cez twitch.tv , max 10-20m a mam freez. Musim RR pc, alebo sa restartuje samo

Ovladace GPU mam najnovsie, FLASH som odinstaloval, prehravam cez Chrome, ktory ma vlastny FLASH, a Win 7 64bit mam akutlizovany. Kde je sakra problem ? Uz ma to serie

Prikladam update : dumpy
https://dl.dropboxusercontent.com/u/641 ... idump2.rar

/2 : Takže som skúsil odinstalovať VGA ovladace ATI, a video išlo už 30m, ale tiež to spadlo... Takže problém v Ovládačoch nebude

Re: BSOD (Priložené dumpy) Ďakujem

Napsal: sob 14. bře 2015, 16:49
od r34ktor
Podle posledních chyb to vypadá na procesor (ale může za tím být i deska, nebo zdroj).

Jak se PC chová, když vrátíš takty CPU na tovární?

Re: BSOD (Priložené dumpy) Ďakujem

Napsal: sob 14. bře 2015, 19:03
od KapriQ
Díky za odpoveď. Práve som skúšal dať uplne do stock BIOS, a funguje to bez freezu. Takže problém bude niekde TU.
Teraz mám RAMky na defaulte, čiže 1333MHz, čiže nastavenia bere z JDEC-u
A CPU mam OCed na tých taktoch ako predtým, čo viem, že sú 1000% stable.

Takže asi som došiel nato, že to bude RAM, leze nechápem to preco, lebo mám Kingston :
http://www.kingston.com/datasheets/khx1600c9d3k2_8g.pdf

Čo sú vlastne 1600MHz, len ich treba samozrejme manuálne nastaviť. Časovanie som mal myslím 9/9/9/27 a ostatné auto, a tu bude niekde problém, v BIOSE mám trilión nastavení, a nechápem kde je teda problém.

Vždy mi to freezlo po 10-30minútach a teraz to sledujem už vyše 1 a pol hodiny. Takže myslím, že problém bude v RAM, či už nastavení, alebo budú chybné...

Re: BSOD (Priložené dumpy) Ďakujem

Napsal: sob 14. bře 2015, 19:28
od r34ktor
KapriQ píše:A CPU mam OCed na tých taktoch ako predtým, čo viem, že sú 1000% stable
S tímto tvrzením bych byl opatrný. Podle dumpů za tím bylo OC procesoru, nikoli paměti. Ale samozřejmě je pro jistotu prověř Memtestem (na výrobcem specifikovaných hodnotách bez OC procesoru).

M5A97 EVO R2.0 je také známa přehříváním výkonových součástek osazených z druhé strany desky. I to může mít za určitých okolností vliv.

Re: BSOD (Priložené dumpy) Ďakujem

Napsal: ned 15. bře 2015, 08:29
od KapriQ
Díky za odpoveď.

Tak je to možno fakt v CPU :/ ale nechápem prečo by bol problém tam...
Dúfam, že nie je v <> doska alebo niečo.

Dnes ráno som zapal twitch.tv a po 20-30m som dostal zase freeze.
Jednoducho PC len vytuhne, a musim len RR a dump sa ziadny ani nevytvori.

Keby to bolo CPU, je možné že sa to prejavuje len pri spustenom twitch.tv ??? To je nejake divné nie ?
Nemôže to byť len nejaká nekompatibility ovládačov , resp len príčina WIn + Flash player ?

Včera som skúšal úplne odinštalovať ATI drivery, či to nebude v grafike, ale seklo to aj tak.

Dal som teraz pôvodné hodnoty na úplne všetko v BIOSE, a uvidím, čo to spraví, a dám report.
Ak to sekne aj teraz, tak problém nie je v nastavení HW, ale skôr nejaký problém v nejakom komponente, možno to budú aj RAM, dnes večer dávam MemTest... Nech viem aspon vylúčiť pamäte. ALe ako je možn, že mi to nespraví pri hrách atp. ???

Re: BSOD (Priložené dumpy) Ďakujem

Napsal: ned 15. bře 2015, 14:20
od r34ktor
Ladění přetaktovaného CPU je občas komplikovaný proces.

Jaké zátěžové testy jsi použil? Jak dlouho běžely?

Chceto to znát i teploty komponent na desce (zejména MOSFETů). Ovšem k tomu je nutný infračervený bezkontektní teploměr, nebo multimetr s teplotní sondou.