Projekt: Odkladaci stolecek

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
haggycz
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2015
Bydliště: Brno

Projekt: Odkladaci stolecek

Příspěvek od haggycz »

Zdravim ve spolek,

pred casem jsem zacal stavet poradnej kompik na hrani, vsechno se mi povedlo sehnat bud tady na foru nebo aukro/bazos styl. Takze za minimum nakladu maximum muziky.
sestava viz muj podpis...

Timto bych chtel podekovat panum: Spirit, Jozi, Briketa, PKBO, Prograw a par dalsim :onfire:

Myslenka na to, pouzit stary stolek, ktery slouzil mati kdysi jako podstavec pod monitor v kanclu byl ten, ze jsem po sestaveni komponent dohromady chtel mit komp na ocich a aby byl videt a zaroven mi to prislo jako dobrej workbench 8-) ...

.... prubeh a momentalni stav muzete videt na fotkach... :arrow: :arrow:

:idea: Co bude nasledovat :?: :
Vymena bloku vodniho chlazeni a trubek za akrylatovy.
Dat tomu cele kabat - komplet v plexy.
Vymena vetraku na radu za s cervenym svetlem :-D
Pridani vodniho bloku R9 290x

Takhle to vypadalo kdyz sem to poskladal a poprve zapl:
Obrázek

Zkouska custom sleevu - pouzita Paracord 550; ano, vim, je to spatne provedeno, budu to predelavat
A pridaleni ramecku na disky a zdroj k ramenu:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Nastrik barvou a posazeni desky - vsechny plechy jsou z byvaleho casu, kterej sem rozrezal:
Obrázek
Obrázek

Pridelane cerpadlo pro budouci vodni chlazeni:
Obrázek

A zde uz slibeny osazeny blok:
Obrázek

Momentalni stav kabelaze; jeste na tom zapracuju:
Obrázek

Z tehle strany to vypada daleko lip :wink:
Obrázek

Rad pod stolem :-D
Obrázek

:inlove:

komplet galerka s lepsim rozlisenim:
http://haggycz-pct.rajce.idnes.cz/odkladaci_stolecek/

Tak, tesim se na Vasi kritiku, nazory a pripadne rady...

Diky za Vasi pozornost
PC In Progress:
MB: MSI Z97 Gaming 7; CPU: i7-4790K@4,6GHz/80C; Cooling:Water cooled; GPU:Radeon R9 290X; RAM: Kingstone Savage 16GB 1866MHz; HDD#1: SSD 250GBHDD#2: Hitach 1TB 7400ot/s; Power: Corsair CX750M; Case: Odkladaci Stolecek
MrJojo97
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2014
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Projekt: Odkladaci stolecek

Příspěvek od MrJojo97 »

Damn ten zdroj... Inak po troche úpravy by to mohlo vyzerat k svetu :)
PC -> Acer Predator 17 (i7 7700HQ, GTX 1060 6GB, 16GB Ram, Samsung 960 Pro 512GB)
Mobil -> Honor X
haggycz
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2015
Bydliště: Brno

Re: Projekt: Odkladaci stolecek

Příspěvek od haggycz »

MrJojo97 píše:Damn ten zdroj... Inak po troche úpravy by to mohlo vyzerat k svetu :)
Zda se ti ten zdroj nestabilne pridelany nebo proc ta reakce? :) muzu te ubezpecit ze je to pridelane a dotazene fakt extra a sotva se to hne.
Uplne puvodni plan byl, ze to bude soucasne s hranou desky, ale pak sem zjistil ze bych tam uz nenapasoval cerpadlo, a delat to vic hlubsi (dno casu bliz k zemi) sem nechtel kuli 2ma psum co mi pod tim prochazej...
PC In Progress:
MB: MSI Z97 Gaming 7; CPU: i7-4790K@4,6GHz/80C; Cooling:Water cooled; GPU:Radeon R9 290X; RAM: Kingstone Savage 16GB 1866MHz; HDD#1: SSD 250GBHDD#2: Hitach 1TB 7400ot/s; Power: Corsair CX750M; Case: Odkladaci Stolecek
MrJojo97
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2014
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Projekt: Odkladaci stolecek

Příspěvek od MrJojo97 »

Nie ze je nestabilne uchyteny ale tento zdroj by som urcite pre takú "mašinu" nepoužil...
Inak ak by sa ti ten spodok podarilo cely aj s kablami zakryt nejakym plexom/plastom vyzeralo by to celkom dobre
PC -> Acer Predator 17 (i7 7700HQ, GTX 1060 6GB, 16GB Ram, Samsung 960 Pro 512GB)
Mobil -> Honor X
haggycz
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2015
Bydliště: Brno

Re: Projekt: Odkladaci stolecek

Příspěvek od haggycz »

MrJojo97 píše:Nie ze je nestabilne uchyteny ale tento zdroj by som urcite pre takú "mašinu" nepoužil...
Inak ak by sa ti ten spodok podarilo cely aj s kablami zakryt nejakym plexom/plastom vyzeralo by to celkom dobre
A co je duvodem tvych obav?

btw jak pisu v 1.prispevku, cele to jeste prijde oplexovat...musim to teprve poradne zamerit a nakreslit aby mi to radne udelali :)
PC In Progress:
MB: MSI Z97 Gaming 7; CPU: i7-4790K@4,6GHz/80C; Cooling:Water cooled; GPU:Radeon R9 290X; RAM: Kingstone Savage 16GB 1866MHz; HDD#1: SSD 250GBHDD#2: Hitach 1TB 7400ot/s; Power: Corsair CX750M; Case: Odkladaci Stolecek
haggycz
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2015
Bydliště: Brno

Re: Projekt: Odkladaci stolecek

Příspěvek od haggycz »

Opet Vas zdravim.

Po nejakem case opet mensi update. Sice to trvalo cele leto, ale jsou dulezitejsi vydaje, takze az ted posledni dobou sem se opet mohl zacit prohrabovat bazary a sehnat co sem potreboval.

Na CPU prisel novy (pouzity ale vycisteny :D ) blok Alphacool NexXxoS XP3 Light Universal - Acetal.
Jak muzete videt na fotkach, dostala se mi do rukou i R9 290x s vodnim blokem HeatKiller GPU rev3 a doslo take k vymene cerpadla za Laying D5 + reservoar.
Chladici kapalina je Mayhem RED.

Bohuzel byly prachy jen na tohle, takze hadice a fitinky jsou dvojiho prumeru. :oops:
Puvodni zelene jsou 13/10mm, ty bile(vysisovane) jsou 11/8.9mm.
Teplota kapaliny v okruhu je merena hned na vystupu z GPU. (zapojeno: cerpadlo -> CPU -> GPU -> teplomer -> rad -> expa)

Nic neni taktovano a vsechny hodnoty jsou v defaultu.

A nyni k teplotam po 4hodinach hrani Planetside 2 na full HD + full details - FPS +45:
CPU: 39-60 stupnu C.
GPU: 38-45 stupnu C.
Kapalina: max 37.5 stupnu C.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

omluvte ten bordel, mam v planu davat jednotny hadice a fitinky, nasledne az potom se budou ladit vzhledove upravy spodni casti PC.
Enjoy :)
PC In Progress:
MB: MSI Z97 Gaming 7; CPU: i7-4790K@4,6GHz/80C; Cooling:Water cooled; GPU:Radeon R9 290X; RAM: Kingstone Savage 16GB 1866MHz; HDD#1: SSD 250GBHDD#2: Hitach 1TB 7400ot/s; Power: Corsair CX750M; Case: Odkladaci Stolecek
haggycz
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2015
Bydliště: Brno

Re: Projekt: Odkladaci stolecek

Příspěvek od haggycz »

Zdravim vespolek.

veci prichazeji a odchazeji, a tak se mi opet stalo, ze jsem neco malo povymenoval.
Dostal se mi do ruky blok na CPU ceske firmy - Stixion B-440 s cirym krytem, R9 290x spolecne s Aqua Computer kryographics Hawaii GPU blokem.
Dale potom doslo k vymene fitinek EKWB a hadic za Tygon R3603 16/11mm.
Jediny problem zatim je v radiatoru, ktery ma 8mm hadice a vstup se spojem je cca 8mm.. ale mam tu jeste jeden radiator Magicool Copper Radiator 280D - ale jen 2x140mm, tak to mozna zkusim jestli bude nejaky rozdil. Zatim to necham nejakou chvilku takto.
Bohuzel teplomer se mi ted neda pripojit. Musim to nejak vymyslet, nemam to uplne moznost nejak upevnit.
Par fotek:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Teploty jadra a gpu v zatezi dodam pozdeji.
PC In Progress:
MB: MSI Z97 Gaming 7; CPU: i7-4790K@4,6GHz/80C; Cooling:Water cooled; GPU:Radeon R9 290X; RAM: Kingstone Savage 16GB 1866MHz; HDD#1: SSD 250GBHDD#2: Hitach 1TB 7400ot/s; Power: Corsair CX750M; Case: Odkladaci Stolecek
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Projekt: Odkladaci stolecek

Příspěvek od Shaquille »

Grafika drzi jen ve pci-e slotu?
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
haggycz
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2015
Bydliště: Brno

Re: Projekt: Odkladaci stolecek

Příspěvek od haggycz »

Shaquille píše:Grafika drzi jen ve pci-e slotu?
Ano presne tak, drzi to dost pevne vzhledem k nastaveni delky trubek se karta beztak nema sanci pohnout.
Mam v planu jeste davat plexi+back cover vyriznuty z stare case... v kterem to bude chycene.
Jeste sem se k tomu ale zatim nedostal. Primarni je poradny rad. :)
PC In Progress:
MB: MSI Z97 Gaming 7; CPU: i7-4790K@4,6GHz/80C; Cooling:Water cooled; GPU:Radeon R9 290X; RAM: Kingstone Savage 16GB 1866MHz; HDD#1: SSD 250GBHDD#2: Hitach 1TB 7400ot/s; Power: Corsair CX750M; Case: Odkladaci Stolecek
Odpovědět

Zpět na „Projekty“