[Case Mod] Corsair 300R Black&Gold

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

prograw
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. čer 2014
Bydliště: Brno / Valašsko
Kontaktovat uživatele:

[Case Mod] Corsair 300R Black&Gold

Příspěvek od prograw »

Děkuji mnohokrát MaWovi za skvělé rady a poskytnuté informace :thumbsup:


Rozhodl jsem se pokusit vměstnat vodníka dovnitř, relativně malého Corsairu 300R. Před finální podobou jsem měl další tři varianty, ale vzhledem k tomu, že chci pokořit výzvu akrylových trubic, musel jsem utáhnout uzdu fantazie a vrátit se zpátky do reality. Proto jsem poslední návrh lehce poupravil, aby nebyl tolik náročný na různé ohyby, což se mi povedlo zredukovat asi na půlku.

1. Varianta - původní návrh s Akrylovými trubicemi a 480 mm radiátorem
2. Varianta - návrh s Tygon hadicemi a dvěma radiátory
3. Varianta - původně finální návrh podobný předchozímu, ale s použitými akrylovými trubkami

4. (finální) Varianta
- redukovaný návrh č.3 + kompletní odstranění všech limitujících prvků (HDD a 5,25'' koš) a uhlazení designu
- kompletní zaplechování vnitřku skříně + úprava otvorů pro kabely
- všechny kabely, HDD a pumpa, budou schovány pod plechem, na kterém bude také připevněna expanzní nádoba
- rád bych někde sehnal zlaté plexi, nechal laserem vyříznou logo ASUS do krycího plechu a následně plexi podsvítil
- vyříznutí díry do bočnice a vložení "okna"

Sestava:

i7-4820k
Asus X79-DELUXE
Asus R9 290
Corsair Vengeance 4 x 4GB
Crucial M550 256GB
WD Blue 1TB
Seagate Barracuda Green 2TB
Corsair RM650


Vodník:

Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper 360mm
Alphacool NexXxoS ST30 Full Copper 120mm
Alphacool VPP655 Single
EK Water Blocks EK-D5 X-RES 100 CSQ - Black Acetal
EK Water Blocks EK-Supremacy EVO - Acetal
EK Water Blocks EK-FC R9-290X Rev 2.0
Monsoon Hardline Tube 13/10mm 62cm 4-Pack - Black
PrimoChill Rigid Revolver Compression Fitting 13/10mm Diamond Knurled (10 Pack)
Aqua Computer Double Protect Ultra 1L - Clear


Kabeláž:

Silverstone 24-Pin ATX Cable Extension 30cm - Black/Gold
Silverstone 8-Pin EPS to 4+4-Pin ATX12V Cable Extension 30 cm - Black/Gold
Silverstone 8-Pin PCI-E to 6+2-Pin PCI-E Cable Extension 30 cm - Black/Gold
Silverstone 6-Pin PCI-E Cable Extension 25cm - Black/Gold


Ostatní:

Monsoon Hardline Pro Cutting Kit
PrimoChilll 13mm Rigid Tube Silicon Bending Insert - 30cm


Inspirace:

Naprosto úžasná věc - YOYOTech XDNA Aurum 24K
Black Gold
Stratos - a jeho záliba v podsvícených logách :P (viz jeho skvělý projekt Corsair 900D na vodě)


Určitě se těšte, asi za měsíc by mohl být výsledek :sly:
Naposledy upravil(a) prograw dne pon 22. čer 2015, 22:35, celkem upraveno 3 x.
Projekt: Corsair 300R Black&Gold. Finální fotky ZDE

Currently notebook user only - Dell XPS 15 9550 - i5 6300HQ 2800MHz@undervolt 0.870V / GTX 960M / 8 GB / Kingston SSDNow 120 GB M.2 / WD Blue 1TB
Má krátká recenze k vidění zde
L4mka
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 05. říj 2013

Re: Corsair 300R pod vodou

Příspěvek od L4mka »

Tak na tohle se těším :) Hodně štěstí při stavbě! :thumbsup:
prograw
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. čer 2014
Bydliště: Brno / Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsair 300R pod vodou

Příspěvek od prograw »

Přidám ještě menší aktualizaci po odeslané objednávce + upravený první příspěvek.

Nakonec se mi nechtělo dávat žádný radiátor ven, hlavně kvůli jednolitosti skříně. Nebude to tedy 280+140, ale 360+120. Chladící výkon zůstane skoro stejný. Sám jsem zvědavý, jak to nakonec vyřeším s tím plechem, pod který hodlám schovat zdroj, kabely a disky. S největší pravděpodobností, to vyřeším, jako na obrázku. Úplné uzavření se mi nezdá, jako dobré řešení.. disky by se pravděpodobně přehřívaly.

Schéma zde:
https://goo.gl/photos/wWDxHaDM7V4j6FNe8

Přední perforaci místo 3x5.25" záslepek nechám udělat u firmy WESTSTEEL, která dělá přesně ten typ děrování, jaký je použit sériově u Corsair 300R v přední a vrchní části perforace.
https://goo.gl/photos/5Bd3xhJ3YJJ4m12X8

Mám trošku obavu z trubic od Monsoonu, dočetl jsem se, že jednomu uživateli popraskali ve fitince. Tak snad s nimi nebudu mít podobnou smůlu :lookround:

Zároveň bych kohokoliv poprosil o radu, kde by dokázali naohýbat a nejlépe i zároveň vyřezat laserem plech o tloušťce cca 2 mm.


@L4amka: Díky :)
Projekt: Corsair 300R Black&Gold. Finální fotky ZDE

Currently notebook user only - Dell XPS 15 9550 - i5 6300HQ 2800MHz@undervolt 0.870V / GTX 960M / 8 GB / Kingston SSDNow 120 GB M.2 / WD Blue 1TB
Má krátká recenze k vidění zde
prograw
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. čer 2014
Bydliště: Brno / Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsair 300R pod vodou

Příspěvek od prograw »

Přidávám první menší aktualizaci.

Dnes jsem se dal do první fáze úpravy skříně, tj. ostranění HDD a 5,25'' košů. Na výsledek se můžete podívat níže. Bohužel, sešlo také z akrylových trubic. Nápad jsem vypustil za základě občasného přesouvání celé bedny na různé LAN akce. Tuhost skříně není taková, aby nedocházelo ke skrutu. Proto existovalo velké nebezpečí, že akrylové trubice popraskají. Konzultoval jsem s MaWou i možnost pořízení PETG trubic, ale šance na poškození by byla i tak moc velká.

Zůstanu tedy u klasických hadic. Rozhodl jsem se pro kvalitnější Tygon a jejich černou variantu. Dále jsem vybral úžasné, zlaté fitinky od Moonsonu, tudíž výsledný efekt bude možná ještě lepší :sly:

Vzhledem k provedeným změnám, očekávám balík dříve, tj. okolo 15.7.2015

Dále jsem vypustil oplechování zdroje a ostatních částí skříně. Místo plechu použiji překližku, která mi zbyla ze stavby subwooferu. Tu následně potáhnu černou tkaninou, která mi taktéž zbyla. Podle mě to bude vypadat zajímavě a rozhodně ojediněle :roll:

STAY TUNED
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Projekt: Corsair 300R Black&Gold. Finální fotky ZDE

Currently notebook user only - Dell XPS 15 9550 - i5 6300HQ 2800MHz@undervolt 0.870V / GTX 960M / 8 GB / Kingston SSDNow 120 GB M.2 / WD Blue 1TB
Má krátká recenze k vidění zde
L4mka
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 05. říj 2013

Re: Corsair 300R pod vodou

Příspěvek od L4mka »

Ty PETG trubky vydrží opravdu hodně (hodně moc :D ), ještě bych to být tebou promyslel :)
prograw
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. čer 2014
Bydliště: Brno / Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsair 300R pod vodou

Příspěvek od prograw »

Už je to, bohužel, uzavřené :(

Pokud to bude vypadat blbě, časem to možná předělám 8)
Projekt: Corsair 300R Black&Gold. Finální fotky ZDE

Currently notebook user only - Dell XPS 15 9550 - i5 6300HQ 2800MHz@undervolt 0.870V / GTX 960M / 8 GB / Kingston SSDNow 120 GB M.2 / WD Blue 1TB
Má krátká recenze k vidění zde
L4mka
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 05. říj 2013

Re: Corsair 300R pod vodou

Příspěvek od L4mka »

Mohu ti kdyžtak zaslat jeden 50 cm vzorek, kdybys chtěl :)
prograw
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. čer 2014
Bydliště: Brno / Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsair 300R pod vodou

Příspěvek od prograw »

Oceňuji Tvou nabídku, ale musel bych dokoupit řezací sadu a ten šlauch, díky kterému trubice drží tvar při ohýbání. Kdybych chtěl předělat okruh kompletně na PETG, budou nutné nové fitinky + objednávka trubic. Už jsem se MaWy naotravoval dost :sigh:

Jak se říká, jsem študý chudent a rozpočet nemám neomezený. Kdybych se mohl pořádně rozšoupnout, vypadala by to určitě jinak :bigups:
Projekt: Corsair 300R Black&Gold. Finální fotky ZDE

Currently notebook user only - Dell XPS 15 9550 - i5 6300HQ 2800MHz@undervolt 0.870V / GTX 960M / 8 GB / Kingston SSDNow 120 GB M.2 / WD Blue 1TB
Má krátká recenze k vidění zde
prograw
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. čer 2014
Bydliště: Brno / Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsair 300R pod vodou

Příspěvek od prograw »

Dnes jsem obdržel balíček z Nizozemska, konkrétně z Cooler Master. Jedná se o 3x 5,25" honeycomb grill záslepky, které nakonec použiji k perforaci tří 5,25'' pozic. Objel jsem po Brně několik firem a žádná z nich nebyla schopna vytvořit plech, jaký jsem potřeboval. Pouze v jedné bych musel koupit celý plát za 1500 Kč, což logicky postrádalo smysl.

Dále jsem si vyzvedl dvojici SP120tek v Alze, takže se dám hned zítra dopoledne do barvení kroužků na zlato.

Určitě sem pošlu nějaké fotky z postupu. Zbytek komponent z Alphacoolu mi doručí DPD ve středu, takže do neděle by mohl být celý projekt dokončen :P
Projekt: Corsair 300R Black&Gold. Finální fotky ZDE

Currently notebook user only - Dell XPS 15 9550 - i5 6300HQ 2800MHz@undervolt 0.870V / GTX 960M / 8 GB / Kingston SSDNow 120 GB M.2 / WD Blue 1TB
Má krátká recenze k vidění zde
prograw
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. čer 2014
Bydliště: Brno / Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsair 300R pod vodou

Příspěvek od prograw »

Omlouvám se za menší neaktivitu, ale mám tento týden odpolední, takže mi to všechno špatně vychází.

Aktuálně jsou již připravené ventilátory ve zlaté barvě a musím se přiznat, že vypadají naprosto úžasně. Zlatý odstín, který jsem koupil, ladí na chlup k Deluxe desce, takže jsem maximálně spokojen.

Co se týče balíku z Alphacoolu, narazil jsem na jeden velký problém a tím je DPD. Bohužel, je s nimi domluva, jak s Maďary. Nejsou schopni doručit balík na předem domluvený čas a místo. Poslední šanci jim dávám zítra, kdy se budu muset uvolnit z práce. Pokud to nevyjde, pošlu je i se zásilkou do prdele a poprosím MaWu, ať mi ji znovu pošlou Českou poštou :evil:

Fotoaktualizace zítra, po deváté :)
Projekt: Corsair 300R Black&Gold. Finální fotky ZDE

Currently notebook user only - Dell XPS 15 9550 - i5 6300HQ 2800MHz@undervolt 0.870V / GTX 960M / 8 GB / Kingston SSDNow 120 GB M.2 / WD Blue 1TB
Má krátká recenze k vidění zde
prograw
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. čer 2014
Bydliště: Brno / Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsair 300R pod vodou

Příspěvek od prograw »

Začnu jednou dobrou zprávou. S Maďary jsem se nakonec domluvil, tudíž krabice bude konečně od nějaké 12 hodiny moje :P. Zítra přidám další aktualizaci. Jinak to je zatím vše, níže přikládám slíbenou fotodokumentaci 8)

Zde jsou ventilátory ještě netknuté a před barvením.

Obrázek

Následně obarvené zlatým sprejem z Bauhausu, ale výsledek je dostačující. Musel jsem použít celkem tři vrstvy barvy.

Obrázek

Porovnání s deskou. Ve finále budou trošku mimo jen fitinky. Ty jsou čistě zlaté, odstín desky je spíše bronzovo-zlatý.

Obrázek

Perforované záslepky do 5,25'' pozic od Cooler Masteru. Do mé 300R sednou prakticky bez úprav, což je skvělé. Bohužel, Honeycomb perforace u těchto záslepek je otočená, oproti perforaci použité Corsairem o 30°. Na výsledný efekt to ovšem nebude mít znatelný vliv.

Obrázek
Projekt: Corsair 300R Black&Gold. Finální fotky ZDE

Currently notebook user only - Dell XPS 15 9550 - i5 6300HQ 2800MHz@undervolt 0.870V / GTX 960M / 8 GB / Kingston SSDNow 120 GB M.2 / WD Blue 1TB
Má krátká recenze k vidění zde
prograw
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. čer 2014
Bydliště: Brno / Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsair 300R pod vodou

Příspěvek od prograw »

Lock and load :twisted:

Obrázek
Projekt: Corsair 300R Black&Gold. Finální fotky ZDE

Currently notebook user only - Dell XPS 15 9550 - i5 6300HQ 2800MHz@undervolt 0.870V / GTX 960M / 8 GB / Kingston SSDNow 120 GB M.2 / WD Blue 1TB
Má krátká recenze k vidění zde
L4mka
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 05. říj 2013

Re: Corsair 300R pod vodou

Příspěvek od L4mka »

Ta zlata je super! Uz se ti to zacina rysovat :P Tesim se na vysledek! :)
723530
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. pro 2005
Bydliště: Břeclav

Re: Corsair 300R pod vodou

Příspěvek od 723530 »

Vidím kufr Škody Felicie s LPG, zesilovačem a subwooferem :)
prograw
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. čer 2014
Bydliště: Brno / Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: [Case Mod] Corsair 300R Black&Gold

Příspěvek od prograw »

Správný postřeh, to jsem si zase jeden víkend hrál 8-) (tady ještě bez kabelů)
Projekt: Corsair 300R Black&Gold. Finální fotky ZDE

Currently notebook user only - Dell XPS 15 9550 - i5 6300HQ 2800MHz@undervolt 0.870V / GTX 960M / 8 GB / Kingston SSDNow 120 GB M.2 / WD Blue 1TB
Má krátká recenze k vidění zde
prograw
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. čer 2014
Bydliště: Brno / Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: [Case Mod] Corsair 300R Black&Gold

Příspěvek od prograw »

Dal jsem se dnes do kompletace okruhu a úprav skříně. Bojuji ovšem s extrémně omezeným prostorem malé 300R. Kéž bych měl k dispozici alespoň o centimetr až dva navíc v délce. Mezi předním radiátorem a deskou bude minimum místa, nečekal jsem EK-D5 X-RES tak rozměrnou :( (i přes to, že jsem to několikrát před objednávkou přeměřoval)

Mám už v hlavě nápad, jak tam expanzku s pumpou vměstnat, ale bude to docela náročný koncept :P

Přidávám drobnou fotoaktualizaci (omlouvám se za kvalitu, zrcadlu se mi brát nechtělo):

Perforace čela skříně dokončena. Ve finále to nebylo tak jednoduché, jak jsem původně předpokládal, ale nejednalo se o nic, co by nedokázal vyřešit pilník :)

Obrázek

Tady už je volné rozmístění komponent a radiátorů ve skříni. Sami se můžete přesvědčit, že prostoru není na rozdávání. Expanka přijde nad GPU, mezi radiátor a desku.

Obrázek
Projekt: Corsair 300R Black&Gold. Finální fotky ZDE

Currently notebook user only - Dell XPS 15 9550 - i5 6300HQ 2800MHz@undervolt 0.870V / GTX 960M / 8 GB / Kingston SSDNow 120 GB M.2 / WD Blue 1TB
Má krátká recenze k vidění zde
prograw
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. čer 2014
Bydliště: Brno / Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: [Case Mod] Corsair 300R Black&Gold

Příspěvek od prograw »

Další den a další fotoaktualizace.

Tady můžete vidět už hotový hlavní překližkový plát, který zakryje okolí mezi deskou a čelem skříně. Dva otvory asi netřeba dlouhosáhle popisovat. Jedná se o průchodky 24-pinu a SATA konektorů. USB 3.0 zůstane nezapojené, ten kabel je neskutečně škaredý a navíc by zavazel. Malý výřez je kvůli všudypřítomným nýtům, které nemohu odstranit (protože by se mi rozpadla skříň :-D )

Obrázek

Tento díl slouží k zakrytí vrchní strany zdroje. Opět je vidět výřez na nýt. Podlouhlý výřez zabraňuje kolizi s aretačním plechem. Chybí ještě otvor pro kabely z přední části skříně (reset, on-off a audio), ten už jsem před obědem nestihl :sigh:

Obrázek

Radiátor je již přišroubován a můžete vidět volné rozložení dílů z překližky, které mám zatím hotové. Zbývá dodělat čelo krytu zdroje a kabelů, potáhnout textilií, protáhnout otvor v bedně pro 24-pin a nakonec všechno napevno přišroubovat k rámu.

Obrázek

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Ještě dnes bych rád dodělal úchyt pro expanzní nádobu, ať se zítra mohu pustit do kompletace a zavodňování okruhu.
Projekt: Corsair 300R Black&Gold. Finální fotky ZDE

Currently notebook user only - Dell XPS 15 9550 - i5 6300HQ 2800MHz@undervolt 0.870V / GTX 960M / 8 GB / Kingston SSDNow 120 GB M.2 / WD Blue 1TB
Má krátká recenze k vidění zde
prograw
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. čer 2014
Bydliště: Brno / Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: [Case Mod] Corsair 300R Black&Gold

Příspěvek od prograw »

Projekt byl dnes v noci dokončen. Nefotil jsem, nemělo to cenu. Dnes to doma všechno sestavím a nafotím pořádným foťákem :twisted:

Mohu jen říct, že i mně samému to vyrazilo dech, když jsem sestavu viděl s kabeláží :-D
Projekt: Corsair 300R Black&Gold. Finální fotky ZDE

Currently notebook user only - Dell XPS 15 9550 - i5 6300HQ 2800MHz@undervolt 0.870V / GTX 960M / 8 GB / Kingston SSDNow 120 GB M.2 / WD Blue 1TB
Má krátká recenze k vidění zde
prograw
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. čer 2014
Bydliště: Brno / Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: [Case Mod] Corsair 300R Black&Gold

Příspěvek od prograw »

Všechno běží jak má a vodní okruh je dokončen. Podařilo se mi překvapivě rychle zbavit bublin, poslední zbývajíci jsou po stěnách expanzní nádoby. Nechávám přes noc běžet leak test, alespoň do 12:00 (což by mělo bohatě stačit, test běží cca od 22:00).

Zapojím vše dohromady, doupravím kabeláž a pochlubím se finálními fotkami 8-)
Projekt: Corsair 300R Black&Gold. Finální fotky ZDE

Currently notebook user only - Dell XPS 15 9550 - i5 6300HQ 2800MHz@undervolt 0.870V / GTX 960M / 8 GB / Kingston SSDNow 120 GB M.2 / WD Blue 1TB
Má krátká recenze k vidění zde
michondr
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2012
Bydliště: Lhenice

Re: [Case Mod] Corsair 300R Black&Gold

Příspěvek od michondr »

Už se těšíme ;)
Odpovědět

Zpět na „Projekty“