číštění projektoru

Stolní i přenosné projektory - rady a zkušenosti, včetně výběru.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
vincik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. bře 2011

číštění projektoru

Příspěvek od vincik »

Zdravím,

už několikrát jsem rozebíral projektor Epson EHTW3200 a snažil jsem se vyčistit prach, který se usadil někde uvnitř (asi na 3 sklíčkách v přední části). Rozmontoval jsem co se dalo a vzduchovým kompresorem jsem foukal kam se dalo s docela velkou silou. Bezúspěšně. Myslím, že jestli máte doma 3lcd projektor, tak víte o čem mluvím. Pokud ne, tak si vygooglete " projector dust blops".

Víte někdo jak vyčistit tyto drobné prachové částečky? Vsadím se, že někdo takový problém už řešil a to nejen na projektoru. Třeba s foťákem, nebo nějakou citlivou technikou.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: číštění projektoru

Příspěvek od Stratos »

a koukal si na nakej profi nafod? podle me to snad v domacich podminkach ani nejde udelat pokud nemas bezprasny prostredi podle me..

Jinak muj TW5000 nema po 5 letech ani jednu prachovou vrstvu a to mam stale puvodni filtr ktery pravidelne vyfoukavam kompresorem a kolem projektoru neustale utiram prach...

Tj celkem nechapu proc s tim melo hodne lidi u TW3200 takovej problem kdyz to ma stejny sasi...
vincik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. bře 2011

Re: číštění projektoru

Příspěvek od vincik »

vysrouboval jsem zakladni desku a pomoci kompresoru s dlouhou tenkou nasadou jsem foukal vzduch do tri mist kolem plochych kabelu do mist, kde se nachazi tri sklicka, na kterych je prave (podle me) ten prach. Taky jsem foukal vzduch snad do vsech mist, co to slo. Vysledek nula. Ten prach tam musi byt snad nejak nalepeny a musi se to snad jedine vycistit hadrikem. Ale to by vyzadovalo jeste komplikovanejsi rozmontovani a to uz mam strach. Epson v Cr primo servis nema, takze bud to poslat do Nemecka, nebo firme "Dileris", ktera tu pro Epson dela pozarucni servis.
WOB
Červená karta
Červená karta
Registrován: 05. říj 2015

Re: číštění projektoru

Příspěvek od WOB »

Rozebrat projektor a profouknout (mě se to povedlo kompresorem ale doporučuje se plechovka s kyslíkem na čištění citlivého elektra) nebo do servisu, což nedoporučuju. Epson to nebude posílat do US aby to vyčistil osobně ale nechá to na nějaké místní firmičce. Dle mého je bezpečnější to vlastnoruční rozebrání.
kajasladek1
Nováček
Nováček
Registrován: 10. pro 2016

Re: číštění projektoru

Příspěvek od kajasladek1 »

vincik píše:Zdravím,

už několikrát jsem rozebíral projektor Epson EHTW3200 a snažil jsem se vyčistit prach, který se usadil někde uvnitř (asi na 3 sklíčkách v přední části). Rozmontoval jsem co se dalo a vzduchovým kompresorem jsem foukal kam se dalo s docela velkou silou. Bezúspěšně. Myslím, že jestli máte doma 3lcd projektor, tak víte o čem mluvím. Pokud ne, tak si vygooglete " projector dust blops".

Víte někdo jak vyčistit tyto drobné prachové částečky? Vsadím se, že někdo takový problém už řešil a to nejen na projektoru. Třeba s foťákem, nebo nějakou citlivou technikou.
Ono záleží na tom jak rozebrat a jak vyčistit.Něco lze účinně provést v domácích podmínkách a s dobrým výsledkem.Ale pokud jsou např.vyhřáté optické filtry tak to nepomůže.Pokud se čistilo jen to co je vidět tak se na to musí trochu jinak.Pokud chcete pomoc tak se ozvěte .
Odpovědět

Zpět na „Projektory“