Stránka 1 z 1

Porovnani AMD 390 / 390X vs. GTX 970 / AMD 290

Napsal: ned 19. črc 2015, 15:16
od HEAD
Zajimavej test
390/390x vs GTX970/290
GTX970 je asi uz oficialne v duchodu :) .Ve vsech hrach pomalejsi jak 390 a ten test je v 1920x1080..GTX970 nema smysl kupovat zvlast kdyz ma 390 8Gb Vram vs 3.5GB u GTX970.
https://www.youtube.com/watch?v=vSDQzlKDYq4

Edit test ve 2560x1440
https://www.youtube.com/watch?v=4ckA_KTdaJg

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Napsal: ned 19. črc 2015, 15:32
od VeCkO
No na 1440p je to už dost znát.. na 1080p je 390 výkonnější ale o chlup... i tak 3,5GB vs 8GB zase + pro 390.

No dneska už bych fakt radil více brát 390 než 970GTX.
390 topí dle testů jen cca o 2-3st. více a žere o +-50w více.. ale zase 8GB se hodí do budoucna :-) a nemusíš řešit furt vram u 970GTX.

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Napsal: ned 19. črc 2015, 15:36
od Blue Storm
HEAD píše:GTX970 je asi uz oficialne v duchodu :) .Ve vsech hrach pomalejsi jak 390 a ten test je v 1920x1080..GTX970 nema smysl kupovat zvlast kdyz ma 390 8Gb Vram vs 3.5GB u GTX970.
https://www.youtube.com/watch?v=vSDQzlKDYq4
Netuším, na které fps ses díval, ale tvůj závěr se jaksi neshoduje s testem, který jsi sám postnul :roll:
At 1080p, the contest with the GTX 970 is pretty fierce. The 390 is faster in some games, slower in others, but it kicks out a lot more heat and uses a lot more power.
Každopádně ve 1440p už je ten nástup R9 390 znát... tam by GTX 970 vyhrála asi jen po velkém OC (OC 390 vs. OC 970), které má pořád o něco lepší než 390.

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Napsal: ned 19. črc 2015, 15:39
od VeCkO
Náhodu 390 se dá slušně taktovat.
Ale bylo by to zajímavé srovnání max OC vs OC.
Ale i tak se ti dnes více vyplatí 390...

Proč brát kartu která má poloviční vram a je slabší?
Leda že by někomu vadilo že žere cca +- o 50W více...

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Napsal: ned 19. črc 2015, 15:43
od R0mi
Tak vo vsetkych ako pisal HEAD nie ale inak vychadza lepsie :)
http://www.eurogamer.net/articles/digit ... 8gb-review

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Napsal: ned 19. črc 2015, 15:50
od oneb1t
hlavne je tu stale 290X ktera ma po preflashovani vykon 390X :) a z bazaru je klidne okolo 6000

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Napsal: ned 19. črc 2015, 16:04
od Blue Storm
Taky porovnávali s tou maličkou GTX 970 od Zotacu, která boostuje níž než třeba MSI Gaming
And that's really where the inevitable GTX 970 comparisons should begin. The Nvidia card basically comes in virtually every shape and size available - the model we use is a tiny Zotac version. That product has a miniscule factory overclock (+25MHz to the core)
V 1080p má GTX 970 stále co říct. Cenově jsou stejně, GTX 970 žere méně, výkonově jsou taky plus mínus stejně. Ve vyšších rozlišeních se ale obávám, že už toho 970 tolik nenabídne. Uvidíme jestli se její cena bude časem nějak snižovat oproti 390, ale spíš si myslím, že ne.

Re: GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti

Napsal: ned 19. črc 2015, 16:16
od HEAD
R0mi píše:Tak vo vsetkych ako pisal HEAD nie ale inak vychadza lepsie :)
http://www.eurogamer.net/articles/digit ... 8gb-review
Jo prumerne je rychlejsi jak GTX970 v 1080P.Hlavne v nekterych hrach je tam o 20% rychejsi a to uz je neco.
ve 2560x1440 je to pak "poprava" GTX970
A diky 8GB vs 3.5GB Vram a stejne cene nevidim duvod proc kupovat GTX970

Re: Porovnani AMD 390 / 390X vs. GTX 970 / AMD 290

Napsal: čtv 23. črc 2015, 10:02
od Blue Storm
Nevím, co se s tím trhem děje, ale lidi kupují 980 Ti pomalu jak rohlíky, tento měsíc je obrovský propad prodejů 970 (prodávají se aktuálně mnohem méně než 980 Ti), 980 jedou hodně málo celou dobu. 960 se tak nějak drží stabilně, žádný propad u nich není.

Z nových Radeonů se nejvíce prodává R9 380, 370 má prodeje nic moc, 390 taky nějak extra moc netáhnou, ale jedou a 390X se prodávají hodně málo (podobně jako GTX 980). Fury má pořád hodně omezenou dostupnost.

Btw, kdo chtěl levnějšího Furyho, tak v CZC mají nově ne-OC verzi Sapphire za 16500 Kč: http://www.czc.cz/sapphire-r9-fury-tri- ... 56/produkt

//Ještě menší tip... nechcete někdo tenhle thread přejmenovat na něco jako "Vývoj na trhu grafických karet"? Nepamatuji si, že by tady takový thread byl a možná by nebyl až tak špatný. Mohly by se sem směřovat všechny možné debaty o porovnání z threadů jednotlivých modelů.

Re: Porovnani AMD 390 / 390X vs. GTX 970 / AMD 290

Napsal: čtv 23. črc 2015, 10:12
od ArgCZ
jak jsme psali v jiným threadu, nic nebrání v příští generaci GP204 prodávat za 20k když bude mít slušnej výkon, byli by hloupí, trh to prostě snese

Velký GPU můžou nechat od 30ti tisíc vejš