Projektor - je nutný AV receiver?

Stolní i přenosné projektory - rady a zkušenosti, včetně výběru.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
ThePlate
Nováček
Nováček
Registrován: 29. srp 2006

Projektor - je nutný AV receiver?

Příspěvek od ThePlate »

Zdravím, jsem v tomto oboru velkej zelenáč, tak snad mi nějaký místní odborník poradí.

Chystám přestavbu obýváku, rád bych do něj zařadil vedle současné televize i nějaký slušný projektor s plátnem, na kterém by čas od času běželo PS4, televize anebo vlastní filmy/seriály

z komponent zatím mám:
all-in-one Samsung HT-F4500 - bluray přehrávač, 5.1 reproduktory
televize (Samsung UE42F5300)
ps4
notebook
+ event. někde zastrčenej set top box

Do projektoru potřebuji tedy vést signál od reproduktorů, konzole, notebooku kvůli filmům a televizní signál.

Můj dotaz zní: Potřebuji nutně k tomu všemu dokoupit ještě nějaký AV receiver, anebo lze toto všechno k sobě zapojit i bez něj? Pokud se jeho koupi nevyhnu, který byste doporučili, či postačí ten nejlevnější? A doputuje z něj do projektoru i televizní signál, anebo je nutné jej vést pouze cestou set-top-box - projektor?

A pokud by tu byla varianta bez receiveru, bylo by to tak, že z projektoru by šly 2 hdmi kabely , jeden do all-in-one blu-raye a druhý střídavě dle potřeb do konzole a do notebooku (narozdíl od varianty s AV receiverem, kde by šel z projektoru jen jeden hdmi)? Plus ještě by šel do projektoru kabelem TV signál ze STB?

Díky za každé rady!
Honza
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Projektor - je nutný AV receiver?

Příspěvek od Stratos »

AV reciever by byl asi idealni...

zapojis do nej TV/projektor, do nej privedes signal z konzole a nakyho externiho signalu pro TV (pokud ma TV HDMI OUT tak z ni..)

mam to udelane uplne stejne..
ThePlate
Nováček
Nováček
Registrován: 29. srp 2006

Re: Projektor - je nutný AV receiver?

Příspěvek od ThePlate »

Tak ta televize HDMI OUT nemá, takže se asi bez set-top-boxu neobejdu...

Jinak rozumím správně, že z AV receiveru půjde do projektoru jen jeden HDMI kabel, skrze nějž poteče obraz, 5.1 zvuk i TV signál?

Co se týče samotného AV, postačí současný lowend typu YAMAHA HTR-4067, ONKYO TX-NR535 apod?

díky
h
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Projektor - je nutný AV receiver?

Příspěvek od Stratos »

setop box+xbox do AV recieveru (HDMI vstup 1/2)

z AV recieveru pak naposji naky REPRO
z AV recieveru pak napojis pres HDMI OUT1(2) televizi a projektor.
Odpovědět

Zpět na „Projektory“