Fallout 4 - Technická stránka hry

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Fallout 4 - Technická stránka hry

Příspěvek od madPav3L »

@racecar
Já ještě hraji, mám odehráno asi 138 hodin a blížím se snad ke konci základní hry.
Loading je u mě nejhorší, když se nahrává Diamond City, všude jinde je to ok do několika sekund, ale DC trvá cca 30-60s. Pomáhá mi ale to, že to mám ve 100 fps / vsync, protože je to spjaté s fps, čím víc fps tím rychlejší loading. Škoda, že vsync je nutnost, protože bez něj se nedají páčit zámky jak je to urychlené s 900 fps...
Jinak mám 112 modů z toho min. polovina na lepší textury, seznam https://imgur.com/EZgshmX
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
PixleFMixle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. úno 2018

Re: Fallout 4 - Technická stránka hry

Příspěvek od PixleFMixle »

DD,
na paceni zamku s odemcenym "FPS limiter loading crap-a-bug" existuje patch, na Nexusu jsem si neco sahl uz pred rokem a dohral jsem to ;-)
Sharp MZ-821 Z-80@6MHz OC Yeah!, 64kB RAM!, 256kB RAMdisk!, 32kB VRAM!, 4 barvy pri 640x400! JapanUberPower!
...mam rad mistni druzici a jeho asijsky kamaradicky...
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Fallout 4 - Technická stránka hry

Příspěvek od rbclass »

aky mod presne ?

problem ale nie je len pacenie zamkov,ale aj rozhovory..
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Fallout 4 - Technická stránka hry

Příspěvek od racecar »

madPav3L diky! Inspiroval som sa. Akualne 83 modov. Vyzera to ovela krajsie. Som zvedavy ci vydrzim pri tom tolko ako ty. :P
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Fallout 4 - Technická stránka hry

Příspěvek od rbclass »

vlastne by sa mi jeden mod hodil

nieco,co by vedelo spomalit fps pri otvarani zamkov ..v hre ich ale nebrzdit
RaZZoR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. kvě 2004
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout 4 - Technická stránka hry

Příspěvek od RaZZoR »

Hraju poprvý, zezačátku 60fps, ale pak přijdu do Lexingtonu a prásk, propad o 40fps. GPU i CPU se válej na 40 procent. Snížení stínů na medium přidalo 10fps. Nějaká rada? Laborování s godrays, stínama, texturama apod. nic nezměnilo. Hádám, že to dřepí na cpu limitu? I7 4790, 32GB ram a GTX 980.
Obrázek
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Fallout 4 - Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

CPU limitace, ale nemela by byt az tak brutalni a se snizenim stinu by to melo tech 60 fps udrzet.
Obrázek
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Fallout 4 - Technická stránka hry

Příspěvek od Atapi »

Pochybuju, hraju na ultra na i5 2500K a 20 fps teda nemám nikdy ani náhodou, minimum tak 50. Jenom se zeptám k tomu CPU, máš zaplý turbo pro všechny jádra a zkusil jsi vypnout HT, co to ve hře udělá? Módy jsi nějaká dával nebo ne?
Obrázek
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Fallout 4 - Technická stránka hry

Příspěvek od Krteq »

Hladis píše:...
CPU limitace a CPU vytíženo na 33%? To jsi nemyslel vážně, že ne? :mrgreen:

@RaZZoR: Takové propady jsem v Lexingtonu neměl ani s R9 290. Něco ta máš špatně. Zkusil jsi nějaký jiný, resp. starší driver?
RaZZoR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. kvě 2004
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout 4 - Technická stránka hry

Příspěvek od RaZZoR »

Když hodim stíny na medium, tak mám v tý scéně 33fps. Turbo mám pro všechny jádra a pár modů na textury, Unofic patch, ELFX atd, takovej základ. Vypínat HT nebudu, to nikdy nepřineslo užitek. Je to jak v dobách starýho Skyrimu s JK city modem, ten to taky zabil o 30fps a nic nejelo naplno :|
RaZZoR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. kvě 2004
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout 4 - Technická stránka hry

Příspěvek od RaZZoR »

Krteq píše:
Hladis píše:...
CPU limitace a CPU vytíženo na 33%? To jsi nemyslel vážně, že ne? :mrgreen:

@RaZZoR: Takové propady jsem v Lexingtonu neměl ani s R9 290. Něco ta máš špatně. Zkusil jsi nějaký jiný, resp. starší driver?
Nezkoušel, pochybuju že starší drivery by to zachránily. V žádný jiný hře takový propady nemám.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Fallout 4 - Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

Krteq:
Netroll.
Atapi píše:Pochybuju, hraju na ultra na i5 2500K a 20 fps teda nemám nikdy ani náhodou, minimum tak 50. Jenom se zeptám k tomu CPU, máš zaplý turbo pro všechny jádra a zkusil jsi vypnout HT, co to ve hře udělá? Módy jsi nějaká dával nebo ne?
HT urcite nevypinat a na SB to v urcitych lokacich pada daleko vic nez jen na 50. Kazdopadne na dvacet by to v Lexintonu padat nemelo a se snizenyma stinama to musi udrzet 60fps bez problemu, tedy je tam neco spatne.

RaZZoR:
Pokud tam mas nejaky mody, tak je vypni a co to udela.
Obrázek
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Fallout 4 - Technická stránka hry

Příspěvek od Atapi »

No zatím mi to nikde nespadlo tak aby se to sekalo a co jsem občas koukal tak 50-60+ tam bylo furt, 30-40 bych si asi všimnul že se to seká jak k*k*t. Hraju bez módů, jen základní hra.
Obrázek
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Fallout 4 - Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

30-40fps to delalo v Bostonu na nekterych lokacich pri urcitych uhlech pohledu, ale vetsinu hry to udrzi mezi temi 50-60fps se vsim na max. Se snizenim stinu by to ale melo ject 60fps stabilne, nebo byl mod, ktery menil stiny dle fps. Kazdopadne tech 20fps je nejaka chyba. Takhle hrutalne to limitovany neni.
Obrázek
RaZZoR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. kvě 2004
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout 4 - Technická stránka hry

Příspěvek od RaZZoR »

Vypnutí modů nemá žádnej efekt. Prostě to padne o 30fps v závislosti na tom, kam čumim.
/E - tak to musí bejt těma stínama. Na medium je nárůst 15fps.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Fallout 4 - Technická stránka hry

Příspěvek od Riku »

To je stejně dost málo
PS5 | LG OLED CX55
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Fallout 4 - Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

Stiny maji velky vliv, ale stale by to nemelo klesat az tak moc na zadek. V Lexintonu byl ve starsich verzich bug pri pohledu na tovarnu, kdy to shazovalo fps brutalne dolu, ale to bylo davno opraveno, jinak si nepamatuju, ze by to tam az takhle padalo na drzku. To jen v Bostonu na nekterych mistech a i tak ne az takhle moc, zvlaste kdyz ten Haswell je lepsi nez Sandy Bridge. Takze musi byt nekde nejaka chyba. Ja to na SB uz vyzkouset nemuzu.
Obrázek
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Fallout 4 - Technická stránka hry

Příspěvek od Krteq »

Hrál jsem to ještě na SB (i7 2600K) s R9 290 a takhle to nepadalo nikde.

Zkus nějaké starší GeForce drivery, podezírám právě je.
RaZZoR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. kvě 2004
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout 4 - Technická stránka hry

Příspěvek od RaZZoR »

Verzi mám poslední 1.10.82. Kromě těch stínů nemá na výkon nic vliv.
/E - co tak čtu, tenhle problém má dost lidí. I s výkonějším HW, prostě to z nějakýho důvodu leze jak slimák a využití cpu+gpu je sotva poloviční.
RaZZoR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. kvě 2004
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout 4 - Technická stránka hry

Příspěvek od RaZZoR »

Takže pokrok. Potom, co jsem dosáhl dna a měl i 14fps, začal sem zas laborovat. Nepomáhalo nic, hraní s vsync, stínama, textury, rozlišení, kraviny s multithreadingem a všechno kolem. A nakonec jsem v jednom vlákně na steamu zjistil, že za všechno může zkurvenej mod Fallout 4 HD Reworked Project Revised.
Před a po
Obrázek Obrázek
Takže jak poznamenal Hladis, tak brutálně by to na hubu padat nemělo a jak je vidět, nepadalo by, kdybych tam neměl ten podělanej mod. Všechno na ultra a shadow distance na 10000.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“