Delid CPU - tipy, triky a jak na to

Cokoli kolem procesorů - výběr, technologie, informace, problémy a rady.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Delid CPU - tipy, triky a jak na to

Příspěvek od python.p »

Tady si dovolím malou vsuvku. :)

Zázraky, no pro někoho to může být dost, mám s tím velmi dobré zkušenosti.

Osobně vždy a všude lepím silikonem. na SMD dávám tekutou el. pásku.

A hlavně !!! Leptá to hliník. Na měď je to právěže v cajku.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Delid CPU - tipy, triky a jak na to

Příspěvek od DOC_ZENITH »

No mě to naleptalo noctuu a to solidně. Na druhý straně byl vylapovanehj IHS na měď a do toho se to nažralo taky.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Delid CPU - tipy, triky a jak na to

Příspěvek od python.p »

Noctua má na té mědi nějakou povrchovku, tak bych to vidělat tam ten problém. Jak dlouho jsi to měl ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Delid CPU - tipy, triky a jak na to

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Asi půl roku, ve finále to nezpůsobilo velkej problém oboje jsem to vylapoval ale víš co no. Podobná věc se ale stala i zespoda IHS mezi jádrem a IHS a ten jsem zespod už předtim lapoval na měď. Nemluvim o ňáké bouřlivé reakci že by byly díry v povrchu, to ne, ale udělalo to tam vrstvu které se sloučila.
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Re: Delid CPU - tipy, triky a jak na to

Příspěvek od mouldy »

Objednal jsem tento tool z Aliku:
#Aliexpress CZK 98.55 24%OFF | CPU Delid Cap Opener Tool for Intel LGA115X 3370K 4790K 6700K 7700K GDeals
https://a.aliexpress.com/_BOjSjL

Má s ním někdo zkušenost?
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: Delid CPU - tipy, triky a jak na to

Příspěvek od riXo »

Presne s nim som nedavno spravil svoj 8700K. Skrutka mi pod tlakom urobila mierne ryhy do IHS na dvoch stranach, ale na funkcnost a teploty to nema vplyv. Pred delidom som kazde miesto kontaktu oblebil paskou; ten delider, nie cpu ale myslim ze aj to by islo.

Mam jednu otazku, 8700k tam ma odhalene 4 piny alebo co to je, prelepil som to obycajnou ciernou strong tape. Mam to tak uz nejaky mesiac, ale neviem ci sa to casom nezacne odlepovat kvoli teplu. Mam tam dat nieco ine?
SFF1 - Ryzen 9 5900X@4.5GHz@1.1V + NH-U12A, MSI B550i, 32GB 3600MHz CL16, MSI 3080Ti, 2TB NVMe, 4TB SSD, 3TB HDD, Corsair SF750, NR200P, LG 27GL850 + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Delid CPU - tipy, triky a jak na to

Příspěvek od Atapi »

Taky jsem to dával mezi noctuu a IHS, lapovaný nebylo ani jedno a sundat to šlo poměrně v pohodě i po delší době. 100% jako novej, jako s obyč pastou, ten povrch ale už není, alkoholem mi to šlo očistit krásně do hladka, jen zašedlý to trochu zůstalo.
Na čistý mědi jsem to taky jednou měl a už bych to tam nedával, zkušenost mám cca stejnou jak napsal DOC_ZENITH. Zůstala na mědi trochu vrstva, takový drobky semtam, který nešly očistit jen hadříkem, ale musel jsem to seškrábat a ještě přebrousit...
Takže za mě ani na čistou měď nedávat, na poniklovaný chladiče ale v pohodě.
Obrázek
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Delid CPU - tipy, triky a jak na to

Příspěvek od python.p »

Já to mám někde na nějakým vodním bloku, zkusím to najít a vyfotit. Udělalo mi to jenom flek, nic víc.

Teď možná budu laborovat s 5820k a vodníkem, tak to zkusím a po čase si můžeme říct.

Ale co vím, tak jednu 5820K mám v provozu u klienta od doby co to CPU vyšlo, je tam CLU a SPC Grandis a zatím žádnej problém. A to to běží v OC a 24/7 ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Delid CPU - tipy, triky a jak na to

Příspěvek od Elkim »

Na čištění LM z IHS funguje nejlíp HCl :)
dz
Nováček
Nováček
Registrován: 10. kvě 2005
Bydliště: Ostrava

Re: Delid CPU - tipy, triky a jak na to

Příspěvek od dz »

Víte prosím o někom kdo dělá delid v Ostravě + okolí? Díky.
Z170 + 6600K@4,5GHz, 32GBram, gtx1060, SB X-fi Fatal, NVMe evo 256GB, WD 1TB, Zalman Reserator 1 Plus
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Re: Delid CPU - tipy, triky a jak na to

Příspěvek od mouldy »

Delid už mám nějakou dobu hotov. Něco k postupu a výsledkům.
Procesor delidovan pomoci delid kitu z Ali, očištěn od zbytku lepidla a totálně zaschlé původní pasty.
Nanesen tekutý kov, SMD součástky pro jistotu zalakovány, přiklepnuto zpět na procesor bez lepení, přimáčknutu paticí.
Na IHS použita Arctic MX4 pasta.

Výsledek proti původnímu stavu - zlepšení o 17-20°C, dle jader.
Testovací sekvence v OCCT CPU test bez AVX 4,9Ghz 1,34V po minutě 70, 63, 70, 69, 62. Před delidem to bylo 87, 83, 87, 86, 74.

Mám vyzkoušeno, že teplota už dále nestoupá. V tomhle stavu procesor ustojí i AVX zátěž. S navýšením napětím a limitem odběru i 5GHz stabilně.

Takže tu teď mám delid kit a relid kit na prodej, zbyl mi i tekutý kov, pokud někdo chce, nechť dá vědět.

ObrázekObrázekObrázek
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
Odpovědět

Zpět na „Procesory“