Diskuze o vaší fototechnice

Foťáky, kamery, DVD a DivX přehrávače, TV karet, web kamery, satelity a dalších.

Moderátoři: CageJ, Dzin

Odpovědět
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Octopuss »

Jen protože si koupím objektiv za třeba 30 neznamená, že se k tomu hodí jen drahej filtr.

Dávat na 1DX iii objektiv z roku 1987 za litr je úplná blbost.
Nevyhazovat prachy za předraženej filtr blbost není. Když jsem sháněl 77mm, skončil jsem u Marumi Super DHG asi za litr a kousek z Ebay. Netuším, proč bych měl kupovat B+W za trojku nebo víc jen protože se jedná o "elkovej" objektiv :)
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Smith »

Woyta píše:To co popisujes uz spise radim do kategorie poloprofi.
Myslis to s focenim vazne a cpes do toho spoustu penez.
Živí mě to = profesionál, neživí mě to = amatér. Takhle to beru já.
Octopuss píše:Jen protože si koupím objektiv za třeba 30 neznamená, že se k tomu hodí jen drahej filtr.

Dávat na 1DX iii objektiv z roku 1987 za litr je úplná blbost.
Nevyhazovat prachy za předraženej filtr blbost není. Když jsem sháněl 77mm, skončil jsem u Marumi Super DHG asi za litr a kousek z Ebay. Netuším, proč bych měl kupovat B+W za trojku nebo víc jen protože se jedná o "elkovej" objektiv :)
Filtr celkem ovlivní kvalitu výstupu. Pokud je filtr za 1k v kvalitní, tak proč ne. Woyta tady psal o filtrech za pár dolarů... a dát si nějaký shit před objektiv za 30k je blbost.
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Octopuss »

Tak filtr za dvě kila z Aliexpresu si před objektiv dá jen magor, to je jasný :)
DJIcee
Nováček
Nováček
Registrován: 02. črc 2016
Bydliště: Glasgow
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od DJIcee »

kdo co si nasadi na objektiv je jeho vec. Ja mam treba ta B&W na eLovych objektivech (trosicku me to sere protoze jednu dob byla na ne akce a stali skoro polovinu co jsem za ne dal)
Konktretne mam B&W (UV) Digital MRC nano XS-PRO 010M
Nekteri si tam nedavaji vubec nic.

Na sirokaci je to trosicku slozitejsi.
Zde mam specialni magneticka CPLka - bud cire nebo muj oblibenec DARK 6 Stop CPL
a stale mam moznost na ten magneticky adapter pripnout ctvercove filtry

Ctvercove filtry mam od: LEE
magneticke CPL od: breakthrough.photography

PS: a stale fotim jen pro sebe
PC : Ryzen 3700x / Noctua NH-D15 / Gigabyte X570 AORUS ULTRA / Asus Strix GTX 1080TI / Corsair VENGEANCE® LPX 64GB / Corsair RM750x / M.2 Corsair MP510 480GB, SSD Crucial MX500 1TB, HDD 8TB, 3TB,3TB, 640 GB
Monitor: Dell U2515H + Noname
Speaker: KRK Rokit 5 G3 + Sluchatka: B&O H7
Mys: Corsair Ironclaw RGB
Klavesnice: Corsair K55 RGB

https://500px.com/bohumildana
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Woyta »

Octopuss píše:Tak filtr za dvě kila z Aliexpresu si před objektiv dá jen magor, to je jasný :)
Vyzkoušej a uvidíš. Používám roky ku spokojenosti.


Smith: Takže podle tebe je na stejné úrovni člověk co má Canon 590is s CHDK a člověk s 5D a objektivy v hodnotě odpovídající osobnímu autu?
Já teda rozlišuju úroveň amatérů. Poloprofi pro mě znamená, že máš výbavu odpovídají profesionálům ale neživí tě to.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Smith »

DJIcee píše:kdo co si nasadi na objektiv je jeho vec. Ja mam treba ta B&W na eLovych objektivech (trosicku me to sere protoze jednu dob byla na ne akce a stali skoro polovinu co jsem za ne dal)
Konktretne mam B&W (UV) Digital MRC nano XS-PRO 010M
Nekteri si tam nedavaji vubec nic.

Na sirokaci je to trosicku slozitejsi.
Zde mam specialni magneticka CPLka - bud cire nebo muj oblibenec DARK 6 Stop CPL
a stale mam moznost na ten magneticky adapter pripnout ctvercove filtry

Ctvercove filtry mam od: LEE
magneticke CPL od: breakthrough.photography

PS: a stale fotim jen pro sebe
Jo, já třeba UV nepoužívám vůbec, zbytečné sklo navíc (pro mé focení). A filtry od LEE jsem vyřadil kvůli barevnému posunu (už mě začal srát :D).
Na filtry od breakthrough.photography chci už nějakou dobu mrknout... stejně tak na české VFFOTO.
Woyta píše:
Octopuss píše:Tak filtr za dvě kila z Aliexpresu si před objektiv dá jen magor, to je jasný :)
Vyzkoušej a uvidíš. Používám roky ku spokojenosti.
Uvidí, že jsou to šmejdy s mizernou kresbou a barevným posunem? :lol:
Woyta píše:Smith: Takže podle tebe je na stejné úrovni člověk co má Canon 590is s CHDK a člověk s 5D a objektivy v hodnotě odpovídající osobnímu autu?
Já teda rozlišuju úroveň amatérů. Poloprofi pro mě znamená, že máš výbavu odpovídají profesionálům ale neživí tě to.
Ano, pokud to oba myslí s fotografií vážně. Nebavím se o lidech, kteří cvakají momentky a o fotografii nic netuší. Můžeme se pak bavit o různé úrovni amatérů, to je logické... já jen to základní rozdělí prostě mám amatér a profesionál.
Výbavu mám jakou mám... focení mě neživí, ani mi nevydělává peníze... jsem amatér, třeba pokročilý amatér. Ta výbava mi v první řadě umožní dosáhnout nějakých výsledků, které by mi levnější výbava neumožnila... to je celé. A proto mě jen filtry stojí to, co tebe auto. :lol:
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Woyta »

To je věc kterou si musí, každý rozhodnout sám. Pro mě ten rozdíl nebyl tak výrazný abych si třeba nekoupil nové nápravy na RC expedici.
Zatím mě zklamal jen UV fitr, kterým jsem chtěl chránit Tamron 70-300. Trocha vlhkosti ve vzduchu a mlžil.
S CPL jsem spokojenej. Jiné fitry moc nepoužívám.
Mám tu pár IR, nějaké ND, které jsem ještě nepoužil a teď dorazil star filtr.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
DJIcee
Nováček
Nováček
Registrován: 02. črc 2016
Bydliště: Glasgow
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od DJIcee »

Smith
I kdyz posledni dobou LEE filtry moc nepouzivam. Ale redeji udelam vice fotek ktere pak v PS spojim.
Skoda ze v PSku se jeste dost placam a tak me docela trva nez udelam nejakou fotku :D


Woyta
Filtr se zamlzi vzdy pri uritych podminkach ale u tech lepsich ktere maji ruzne ochrany jsou odolne proti dosti vecem. Treba otisk prstu na obyc filtr udelam jako nic ale na ten muj se neotiskne temer nic. Kdyz uz jej cistim tak staci fouknout jednou balonkem a mam hotovo.
Jinak muj prvni CPL byl marumi kterej podaval paradni vysledky ALE nemel zadne povrchove upravy na ochranu a tak se na nej chytalo uplne vse. Cistit jej bylo velice zdlouhave a musel jsem ho cistit pokazde pred focenim.
S tim co mam ted je to jedna radost (temer bez udrzby) ale za poradnej balik B&W (UV) Digital MRC nano XS-PRO 010M
PC : Ryzen 3700x / Noctua NH-D15 / Gigabyte X570 AORUS ULTRA / Asus Strix GTX 1080TI / Corsair VENGEANCE® LPX 64GB / Corsair RM750x / M.2 Corsair MP510 480GB, SSD Crucial MX500 1TB, HDD 8TB, 3TB,3TB, 640 GB
Monitor: Dell U2515H + Noname
Speaker: KRK Rokit 5 G3 + Sluchatka: B&O H7
Mys: Corsair Ironclaw RGB
Klavesnice: Corsair K55 RGB

https://500px.com/bohumildana
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Octopuss »

Z toho co jsem četl jsou UV filtry úplně k hovnu, a v nejlepším případě nedělají nic.
Myslím, že jsem v minulosti koukal na video, kde se destruktivně testovaly starší objektivy, kolik toho "vnější" čočka vydrží, a bylo to překvapivě hodně.
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Smith »

DJIcee píše:Smith
I kdyz posledni dobou LEE filtry moc nepouzivam. Ale redeji udelam vice fotek ktere pak v PS spojim.
Skoda ze v PSku se jeste dost placam a tak me docela trva nez udelam nejakou fotku :D
Tak já používám hlavně ND filtry... pořídil jsem Haidy, které jsou barevně ok. Jo, s tím PS jsem na tom stejně. :D
Octopuss píše:Z toho co jsem četl jsou UV filtry úplně k hovnu, a v nejlepším případě nedělají nic.
Myslím, že jsem v minulosti koukal na video, kde se destruktivně testovaly starší objektivy, kolik toho "vnější" čočka vydrží, a bylo to překvapivě hodně.
Jo, UV filtr je z hlediska filtrování UV záření k hovnu... jediné využití je jako ochrana objektivu, což je taky většinou zbytečné (kromě situací, kde může skutečně hrozit poškození přední čočky, třeba při rally).
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
DJIcee
Nováček
Nováček
Registrován: 02. črc 2016
Bydliště: Glasgow
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od DJIcee »

Octopuss: To UV zas tak spatne bych to nevidel. U objektivu za par tisic bych to neresil ale na svuj Canon 70-200 f2.8 II uz to resim a nedam tam nic levneho co by me uskodilo.
Neresil bych to pokud bych si mohl dovolit kdykoliv koupit novej ale jako amater co foti pro sebe budu radeji resit poskrabanej filtr jak predni clen cocky.


Smith: Jako ND mam bud LEE 6 STOP /10 STOP a DARK CPL 6 STOP breakthrough.photography
Od LEE 6 STOP jeste ujde ale 10 STOP pekne zabarvi do modra. I kdyz to vypada pekne nekdy je to na skodu.
Ale myslim ze LEE by mel mit uz nove verze. Dokonce ma i nove verze prechodovych ND ktere ja mam jeste plastove (Nove maji byt uz temperovaneho skla).
Dost lidi se jeste vychvaluje Nisi
PC : Ryzen 3700x / Noctua NH-D15 / Gigabyte X570 AORUS ULTRA / Asus Strix GTX 1080TI / Corsair VENGEANCE® LPX 64GB / Corsair RM750x / M.2 Corsair MP510 480GB, SSD Crucial MX500 1TB, HDD 8TB, 3TB,3TB, 640 GB
Monitor: Dell U2515H + Noname
Speaker: KRK Rokit 5 G3 + Sluchatka: B&O H7
Mys: Corsair Ironclaw RGB
Klavesnice: Corsair K55 RGB

https://500px.com/bohumildana
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Octopuss »

Jenže vtip je v tom, že ty objektivy podle testů, který jsem viděl, poškrábat prakticky nejdou.
Podle mě jsou UV "filtry" totální snake oil, a ty ceny jsou naprostá prasárna a způsob, jak z lidí tahat peníze.
DJIcee
Nováček
Nováček
Registrován: 02. črc 2016
Bydliště: Glasgow
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od DJIcee »

Octopuss: testy a zkusenost je docela rozdil. Me se podarilo poskrabat predni coku ale nastesi to byl levny objektiv. Poskrabal jsem ho docela lehce a na fotkach me to slo videt kdyz jsem poradne zaclonil coz ja pri krajinkach delam pomerne casto. Nakonec jsem objektiv prodal a to temer zadarmo. Kdo by si taky chtel koupit poskrabanej objektiv kde oprava stoji stejne jako novej objektiv
Do UV filtru te nikdo nenuti. Zalezi jen na tobe zda ho chces ci ne.
Ja bez ochrany nedam ani ranu protoze vim jak mam nekdy v rukach nasrano a na 70-200mm mam i neopren:D Navic u me je to dano dost i prostredim ktere je nekdy pekne divoke (Skotsko)



Co se tyka cen tak za kvalitu se plati. Ono udelat kvalitni optiku neni jenim tak.
A jeste jednou to napisu - pokud nechces tak nic nekupuj a penize dej do neceho jineho nebo si je nech.
PC : Ryzen 3700x / Noctua NH-D15 / Gigabyte X570 AORUS ULTRA / Asus Strix GTX 1080TI / Corsair VENGEANCE® LPX 64GB / Corsair RM750x / M.2 Corsair MP510 480GB, SSD Crucial MX500 1TB, HDD 8TB, 3TB,3TB, 640 GB
Monitor: Dell U2515H + Noname
Speaker: KRK Rokit 5 G3 + Sluchatka: B&O H7
Mys: Corsair Ironclaw RGB
Klavesnice: Corsair K55 RGB

https://500px.com/bohumildana
Odpovědět

Zpět na „Digitální foto a video“