Diskuze o vaší fototechnice

Foťáky, kamery, DVD a DivX přehrávače, TV karet, web kamery, satelity a dalších.

Moderátoři: CageJ, Dzin

Odpovědět
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od crashPC »

Decisions, decisions! :-D
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Smith »

No jo, ale který :D opticky perfektní 24mm, o trochu horší, ale širší 17mm, nebo nejširší 11-24 mm. :D
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od crashPC »

Jak ve filmu Simpsnovi - "To sou nervy, to sou nervy - a pak se odpráskneš" :-D

Nemůže to dopadnout hůř než tak, že uděláš špatnou volbu, tak si vyměníš (samozřejmě za prachy) sklo za to druhý, načež se po pěti měsících ukáže, že to prve zas tak špatná volba nebyla, a vrátíš se zpět. (Další prachy v kanále). To je život. Když nic horšího...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Smith »

Tak chybu neudělám ani s jedním... všechno jsou to špičkové objektivy. O to je ta volba horší. :D A máš pravdu, prodat ho můžu vždy. :D
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Blue Storm »

Tak jsem nakonec místo D5300 sáhl fakt po tom D5500... nakonec mě i trochu nahlodávalo svědomí, jestli koupit D7200, ale vzhledem k tomu, že to chci používat i dost pro video, tak jsem vzal D5500. První pocity? Dotykový displej u DSLR je zajímavý a začínám si na něj zvykat, jde na něm vše rychleji jak přes směrový ovladač. Výklopný displej? Bomba! Tělo samotné? Hodně jsem čuměl, když jsem jej chytil do ruky... grip a ta část těla mezi gripem a bajonetem je tenká asi podobně jako u lepších bezzrcadel a ten foťák je takhle celkově menší než D3100. Takže zatím jsem nadšený... navíc nevím, jak to je možné, ale s D5500 nějak nemám problém udržet z ruky i čas 1/4 s naprosto minimálním máznutím, které po zmenšení ani možná nepůjde poznat. To u D3100 jsem neměl šanci.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od crashPC »

Taky se mi Nikony strašně dobře držej. Takže se tomu nadšení nedivím. Určitě je to slušný skok kupředu. Gratuluji, a přeji příjemné světlo. Nějaká ta fotka z radosti by neuškodila.
Já to nějak tenhle rok položil k ledu, protože Canon pro mě prostě nemá nic zajímavého. Tož Ježíšek sehnal lepší monitor (IPS 2560x1440 namísto hodně levného FullHD TN). No, už jsem ho měl doma, ale šel zpět. Snad bude druhý kus OK.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Blue Storm »

Díky :) Já se ještě k focení pořádně nedostal a zkoušel jsem jen takovou rychlovku na stole, když jsem se lehce nudil...
Obrázek
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od crashPC »

Na první fotku to ujde. :-D
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Trady
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. led 2013
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Trady »

Osobne ted fotim nejaky cas na EOS 70D od Canonu, z 99,9% do rawu, k tomu mam zakladní 17-70mm f2,8-4 - Sigmu "C", zatím maximalní spokojenost :)

Ale pořád nevím, jaký stativ koupit, chtel sem velbona s tricestnou hlavou jako ma znamy, velbom maxi luxi L, snad sem to napsal dobre :D

kdyby se chtel nekdo mrknout na par mojich fotek tak trebas na G+ neco mam :)

https://plus.google.com/u/0/+RadimDanko
CPU: i5-3570K@4,2Ghz (4,4ghz max air) | CPUcooler: GELID Tranquillo rev.2 | MB: Gigabyte Z77X-D3H (rev 1.1) | GPU: Gigabyte GTX 660 OC| RAM: DDR3 Kingston HyperX PnP 2x4Gb@1600Mhz CL9| HDD: SATA 6Gb/s WD Caviar Blue 1TB| SSD: Crucial M4-128Gb | CASE: Fractal Design Define R4 - Black Pearl | PSU: Seasonic S12II-520 | SYSTEM: Windows 10 Profesional
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od crashPC »

Záleží, jaké jsou priority. Skladnost, tuhost, cena, všechno to jde jako obvykle "proti sobě", jako sada kompromisů.
Pokud by to mohlo být větší, doporučím Triopo. Za ty ceny to je o třídu dál. Jsou to relativně zdařilé pajcy stativů Gitzo, a oproti Velbonu a Manfrottu s tenkými nožkami a mnoha segmenty to drží úplně jinak. Lépe...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
FetesBrod
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. črc 2005
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od FetesBrod »

já mám tenhle už asi tři roky, dal semnou dlouhé měsíce v asii, teď i kanadu, šlapu s ním v potocích a stále jako nový :)

http://www.afoto.cz/prodej/Vanguard-Alta--234AP

a nějaké fotky mám tady, fotím Pentaxem, mám doma i D7000 ale to je plastová hračka proti Pentaxum.

https://500px.com/janholakovsky
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Blue Storm »

Moc pěkné fotky, jen mi občas přišlo malinko "přeHDRováno". :)
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
FetesBrod
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. črc 2005
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od FetesBrod »

Dík :) já bohužel poslední rok upravoval foto jen na malém mininotebooku za dva tisíce, takže ta úprava neni moc dobrá. Jinak ty poslední barevné podzimní fotky a ty bližší záběry z lesa jsem fotil novým objektivem Pentax 50mm 1.8, funglovka v obchodě v kanadě asi 2600Kč a fotí zatraceně ostře. Zbytek mám klasiku seťák voděodolný Pentax 18-55WR a Pentax 55-300.
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od crashPC »

Až na to mechové kamení mi ro přijde jako velmi šetrné HDR, opravdu líbivé. Ale každý má vkus jinak. Začal jsem mít pár korun na fototechniku, a zdá se, že mezi 15k a 50k není vesměs nic zajímavého, co by člověka pošouplo opravdu dál, když už jede ve slušných pevných sklech. Asi nastal čas na šetření
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Trinom »

Manuální skla?
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Blue Storm »

Taky mám pocit, že jak člověk pořídí obstojné APS-C (třeba něco na úrovni Nikonů D5xxx a D7xxx), tak další smysluplný upgrade je až FF. Ale když bude člověk pořizovat skla, která jsou i pro FF, tak potom jenom vymění tělo a hotovo, pokud se chce kvalitativně někam víc posunout.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od crashPC »

Nojo, ale ta skla se stanou na FF snímači jinými, a už zas nemusí vyhovovat ohniska.
Ne že by nebyly ke koupi fajnový věcičky, ale ty fajnovější už dávají relativně málo přidané hodnoty vzhledem k vynaloženým financím.Asi půjde pár korun do příslušenství, světel, makro/pano hlava atd...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od crashPC »

Právě dorazila stativová hlava Triopo B2. Je to sic mírně nedomyšlené, ale na menší systém EOS M naprosto předimenzované. Vše kovové, drží jak bejk, nic takového jako Velbon a jiné levné verky. Taky přišly makro kroužky. Myslel jsem, že s nimi na široké ohnisko něco vymyslím, ale ostřící vzdálenost je tak malá (pár jednotek centimetrů), že s tím nejde vyfotit skoro nic :-).
Taky jsem dokoupil a doinstaloval focus stacking,panorama a HDR software, a už mi nic krom velmi dlouhého teleobjektivu nechybí.
Jak postupně začínám mít požadovaný hardware i software, tak to také začíná narážet na fakt, že nemám dobrou inspiraci, a na velmi omezenou kreativitu. Čas vzít bágl, a jít fotit ven.
Neměl by někdo nápady na něco, co nejde vidět na každém rohu?
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Blue Storm »

Já teď potřebuju koupit stativ, větší paměťovku (24 Mpx u D5500 dělá své :| ), tele (nejspíš Nikkor 70-300) a fotobatoh, protože do brašny aktuálně narvu tělo a oba objektivy, ale je už narvaná po vrch.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
FetesBrod
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. črc 2005
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od FetesBrod »

já si koupil v kanadě tenhle, stál v přepočtu asi dva tisíce a je fajn, narvu tam notebook, foťák i s teleobjektivem, vejde se tam dalších x objektivu nebo bunda, mikina atd. Vnitřek jde všemožně poskládat, je z kvalitního matroše, žádný aušus a na zádech pohodlný.

http://brasny-pouzdra-fotoaparaty.heure ... e/#section
Odpovědět

Zpět na „Digitální foto a video“