Windows 10 - nekorektni vypnuti a spanek

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Windows 10 - nekorektni vypnuti a spanek

Příspěvek od Magicie »

Mam MB X99A MPower Intel X99 a po upgradu z Windows 8.1 na Windows 10 x64 se mi prestal korektne vypinat/uspavat system. Monitor se vypne, klavesnice neodpovida, ale LED dioda sviti (neblika) a vetraky se toci.

Zjistil jsem, ze by to mohlo byt spojene s Intel Management Driver (Intel ME). Na internetu jsem nasel info, ze pomohl downgrade ovladace na starsi 10.xx (prip. 9.xx) verzi. Nejsem si ted uplne jisty jestli mam pouzit 1,5, nebo 5M na jejich webu https://downloadcenter.intel.com/search ... ent+Engine .

V kazdem pripade bych se predtim zeptal taky jestli to nahodou nekdo z vas neresil a nevyresil.

Pozn.: Hibernaci mam uz vypnutou, takze timhle to neni.
Merlinn
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 25. led 2007

Re: Windows 10 - nekorektni vypnuti a spanek

Příspěvek od Merlinn »

Me to delalo taky...ale mam uplne jinou sestavu..pak byla nejaka aktualizace a nastavil sem jinak napajeni na high performace a vse je v poradku...nejak to ale blbne vice lidem hlavne na skylake ...
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: Windows 10 - nekorektni vypnuti a spanek

Příspěvek od Magicie »

High performance je myslim pouze profil (schranka) a dulezite je, co mas nastavene uvnitr. Myslis, ze by ses mohl podivat prosim na rozdily mezi vyvazenym profilem a tim high performance?
Merlinn
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 25. led 2007

Re: Windows 10 - nekorektni vypnuti a spanek

Příspěvek od Merlinn »

Moh..ale bude pulnoc a zitra vecirek tak spis az v sobotu...no na neco sem se mrk...rezim spanku nikdy...hybridni rezim spanku vypnuto...rezim hibernace za..nikdy .....casovace pro probuzeni ..zakazat...vypnout pevny disk .. nikdy ......tlacitka...napajeni..vypnout...rezim spanku ...neprovdet zadnou akci... pak normalne nejak....ale muze to byt vice vecma...pokud mas nejakej program na urcity nastaveni tak se to pak muze hadat a nebo v biosu jsou taky nejaky nastaveni....nejak to ponastavovat tak nejak stejne :-D ...zkousej :)
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: Windows 10 - nekorektni vypnuti a spanek

Příspěvek od Magicie »

Ja uz prave zkousel snad vsechno a nad timhle bych stravil vic jak ten vikend :-).
Merlinn
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 25. led 2007

Re: Windows 10 - nekorektni vypnuti a spanek

Příspěvek od Merlinn »

tak popremyslej co si delal ci instaloval nez ti to zacalo delat..zkus bod obnoveni pokud to je nejakym softem.... :)
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: Windows 10 - nekorektni vypnuti a spanek

Příspěvek od Magicie »

Ano, zaclo to softem a ten se jmenuje Windows 10 :-). Nechce se mi kvuli tomu delat rollback na 8.1.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Windows 10 - nekorektni vypnuti a spanek

Příspěvek od zombux »

vypnutej hybridní režim spánku máš?
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: Windows 10 - nekorektni vypnuti a spanek

Příspěvek od Magicie »

Ano, viz. prvni prispevek pokud myslis hibernaci.
maku
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. úno 2005
Bydliště: Okoli ČR

Re: Windows 10 - nekorektni vypnuti a spanek

Příspěvek od maku »

Ja to vyresil jak jsem uz psal v jinem vlaknu, ze jsem presel zpet na Win8.1 a vse opet slape jak ma. Toto se mi zacala projevovat az po Win10 Threshold 2 update, predtim s Win10 nebyl problem.
Notebook: ASUS X555LN-XX415N / 15.6" / i5 - 4210U - 1.70 GHz max az 2.70GHz / 8GB - DDR3 / HDD - 1TB / NVIDIA GeForce GT840 - 2GB / Microsoft 64bit
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Windows 10 - nekorektni vypnuti a spanek

Příspěvek od zombux »

Magicie píše:Ano, viz. prvni prispevek pokud myslis hibernaci.
ne, hibernace je něco jiného. mám na mysli tohle http://www.tenforums.com/tutorials/4189 ... -10-a.html
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: Windows 10 - nekorektni vypnuti a spanek

Příspěvek od Magicie »

Fast start mam vypnuty a samotny hybridni rezim jsem nikde nenasel. Podle vseho to ale spolu souvisi a kdyz vypnu fast startup vypne se i ten rezim. To by odpovidalo, kdyz rozklepnu v nastaveni vyvazeneho profilu, co pouzivam spanek, tak tam zadny hybridni neni.
jikratom
Nováček
Nováček
Registrován: 18. říj 2015
Bydliště: Olomouc

Re: Windows 10 - nekorektni vypnuti a spanek

Příspěvek od jikratom »

nekorektní vypínání se mi stalo za ty 2 měsíce co mám tuhle sestavu cca 3-4.
Ale to co je popsáno v prvním postu se mi stává celkem často když vypínám hru (moc toho teď nehraji, ale sem tam dám csgo a tam mi to udělá asi v 50% případů..)
zkusil jsem to co sem dal zombux (přesněji toto http://www.tenforums.com/tutorials/2515 ... -10-a.html chci si zachovat rychlejší start), tak jestli to přestane dám určitě vedět)
ASUS Z170 PRO GAMING, Intel Core i7-6700K, Scythe SCNJ-4000 Ninja 4 + Arctic Cooling MX-4, Kingston HyperX FURY Black Series 16GB(Kit 2x8GB) 2666MHz DDR4, Samsung SSD 850 EVO - 250GB (OS), WD Red - 2TB (DATA), Fractal Design Define S - Window, EVGA SuperNOVA 750 G2, MSI NVIDIA GTX 970 GAMING 4G, Creative Sound Blaster Z, Windows 10 Pro - x64, Audio-Technica ATH-T500, Genius GX-Gaming Manticore, Corsair Gaming M65 RGB, Corsair Gaming MM600, Steam and XBOX 360 Controller, ASUS VG248QE (144Hz), LG W2361V (60Hz) + malého pindíka :D
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: Windows 10 - nekorektni vypnuti a spanek

Příspěvek od Magicie »

Mne to dela pri kazdem vypnuti. Predtim to pokazde nedelalo, zrejme nejaky update z windows update.

Downgradovali jste nekdo ten Intel ME driver? To je jedine reseni, co jsem dohledal na internetu. Pouze nevim, ktery z tech dvou tam dat.
Merlinn
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 25. led 2007

Re: Windows 10 - nekorektni vypnuti a spanek

Příspěvek od Merlinn »

Magicie..ty mas vyvazeny profil? v tom me to delalo...dej na vykon ..mam win 10 a vsechny aktualizae a nedela me to..
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: Windows 10 - nekorektni vypnuti a spanek

Příspěvek od Magicie »

Tak vyzkousen profil "vysoky vykon" a problem stale pretrvava. Co psal Zombux uz jsem mel vypnute a to taky nepomohlo.

Ja si otevrene vazne myslim, ze jedine reseni je asi ten mnou zminovany Intel ME driver (pokud to vubec zabere). Jeste jsem to nezkousel, protoze downgrade na az tak starou verzi neni jednak uplne ideal a co hlavne nevim jestli tam dat tu 1,5 , nebo 5 M, s tim ze se ani jedna z nich neukazuje jako podporovana pro mou MB.

Jinak mam z dneska dalsi poznatek - jednou se mi PC podarilo jeste na vyvazenem profilu vypnout. Nevysledoval jsem ale souvislosti jestli jsem se predtim otocil 3x na zidli, nebo svitilo vice slunce.
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: Windows 10 - nekorektni vypnuti a spanek

Příspěvek od Magicie »

Tak beru zpet, kazde dalsi vypnuti uz zda se prozatim funguje a vypada to, ze rezim vysokeho vykonu snad zabral :-).
Merlinn
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 25. led 2007

Re: Windows 10 - nekorektni vypnuti a spanek

Příspěvek od Merlinn »

:)
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: Windows 10 - nekorektni vypnuti a spanek

Příspěvek od Magicie »

Tak po nedavnem windows update je problem opet zpet a je jedno, ze mam nastaveny rezim vysoky vykon.
Merlinn
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 25. led 2007

Re: Windows 10 - nekorektni vypnuti a spanek

Příspěvek od Merlinn »

No me se to ted taky stalo...po win update...nechtelo se to vypnout.. nechal sem to tak a sel si zapalit...bylo to restartly a pak vse zas fungovalo jak ma...zajimavy nebo divny..ale je to zrejme winama....
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“