Trojan v mobilu -Android

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
Ironfist
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. pro 2004
Bydliště: Sokolov

Trojan v mobilu -Android

Příspěvek od Ironfist »

Zdravím,
předem se omlouvám za možné OT. Bohužel se mně i přes instalovaný Avast podařilo chytit trojana. Avast mně ho zdetekoval, nabídnul deinstalaci, ta se ale opakovaně nezdařila. Provedl jsem tedy tovární nastavení včetně smazání karty mobilu, ale i v továrním nastavení tam zůstal. Neustále mně píše "android bug fix",vyzívá k instalaci SW, při připojení k wifi ihned instaluje nevyžádané aplikace. Nemám šanci si stáhnout z kiosku specializovaný SW pro likvidaci trojana, protoze ten ihned zacne stahovat a blokuje veskerou cinnost. Vi nekdo co , ci kam, s tim?

Diky a hezky novy rok.
Dell D600
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Trojan v mobilu -Android

Příspěvek od S.h.I.t. »

Jak se tohle dela? Zavirovat mobil?
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Trojan v mobilu -Android

Příspěvek od racecar »

Jednoducho - android, kradnute hry..
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Trojan v mobilu -Android

Příspěvek od Zivan »

Zavirovanou aplikaci muzes ziskat i pres Google Play a nebo je mobil rovnou zavirovany od vyrobce :) Z posledni doby treba Lenovo P1m.

Idealne stahnout originalni ROM a flashnout?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Trojan v mobilu -Android

Příspěvek od S.h.I.t. »

Pricin je mnoho, proto me to zajima. Nemusi jit nutne o warez...
Jinak ano, zkusil bych prehrat ROM. Ne tedy pouhy factory reset.
Ironfist
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. pro 2004
Bydliště: Sokolov

Re: Trojan v mobilu -Android

Příspěvek od Ironfist »

No , ja mam podezreni, ze jsem to chytnul pres SMS.
Dell D600
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Trojan v mobilu -Android

Příspěvek od pilarius »

Mobil bych reklamoval s tím, že nefunguje obnovení do továrního nastavení. Přece nemá smysl, aby si tím zákazník lámal hlavu.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
kesi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2007

Re: Trojan v mobilu -Android

Příspěvek od kesi »

Já jsem stáhnul Google Chrome a byl doma :) (vir). Detekován později v 360 Security. Přehrát software jsem se snažil, ale něco dělám blbě. Po stáhnutí ho mobil nevidí. :(
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Trojan v mobilu -Android

Příspěvek od Suke001 »

Jedine komplet wipe a flashnout Rom. Pokud to mas v zaruce, tak zkus reklamovat.
Wiruz
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Pardubice

Re: Trojan v mobilu -Android

Příspěvek od Wiruz »

reklamace telefonu kvuli SW problemu zpusobenym uzivatelem... no tak to hodne stesti.
Maximalne tak jit do servisu a poprosit zda by nemohli prehrat ROM. Jinak prehrani ROM s total wipem to urco opravi. Doporucim si najit forum k telefonu dle znacky a tam ti urcite poradej. Youtube je toho taky plnej. Jeslti mas problem ze telefon neni videt, nejspise nemas ovladace pro dany foun. Treba Sony a Flashtool potrebujes instalnout ovladace aby to slo.
CPU: Intel Core i5 12600K @ -0,05mV COOLER: Deepcool AK400 MB: Gigabyte B660M Gamming X DDR4 RAM: Kingston 2x 16GB DDR4 3600 CL18 VGA Gigabyte Aorus RTX 3070 8GB @ 1800MHz/0,825V > 170W SSD / HDD: 1TB KC3000 NVME / Seagate BarraCuda 3TB CASE: Fractal Design Define Mini C PSU: Corsair RM550x 550W LCD: 27" Samsung ViewFinity S60UA IPS 2560x1440 @75Hz REPRO: Logitech Z3 2.1 MOUSE: CM MM720 KEYBOARD: MS Sidewinder X4 OS: Win 11 Pro 64
Obrázek
Obrázek
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Trojan v mobilu -Android

Příspěvek od pilarius »

Zákazník nepoužil zařízení v rozporu s návodem k použití. Zařízení není plně funkční. Pokud jej dle návodu nelze uvést do plně funkčního stavu, je z hlediska zákazníka prostě vadné. Běžná reklamace, kterých jsem kdysi prodělal se Symbian telefony několik. S žádnou nebyl problém.
V rámci reklamačního procesu proběhne nejspíš ono přehrání ROM. Ano, může si ho udělat sám doma, ale není to bez rizika.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
pekacko
Nováček
Nováček
Registrován: 11. zář 2009
Bydliště: Vrbno pod Pradědem
Kontaktovat uživatele:

Re: Trojan v mobilu -Android

Příspěvek od pekacko »

Dej ho na reklamaci a más klid.
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“