Escape from Tarkov

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

r1pper
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2006

Re: Escape from Tarkov

Příspěvek od r1pper »

Ale tahle hra se nehraje stylem gentlemanskych duelu s pistolkama, kdy stojite naproti sobe a cekate az kapesnik spadne na zem. Jestli chces skvele vybalancovanou hru tak se budes muset podivat jinde.

Na lvlu 2x mam ze skillu kolem -3% recoil na zbranich, takze to asi nebude duvod proc on te zabije driv jak ty jeho. Nejspise by te zabil i glockem. A to bude ten skill co porad odmitas. On bude pravdepodobne lepe a rychleji vedet jak reagovat.

Jestli ti vadi ze mas jen PS tak si najdi, kup nebo vymen lepsi naboje :roll: nebo strilej do hlavy. Pokud ma 3 helmu tak jde do hlavniho menu on. Pokud ti to AK kopne a das mu head eyes tak opet. I kdyby mel nejaky z dostupnych face shieldu. A najednou mas ty z pocatecni investice 90k za gear veci za 400k. A Fullauto tak do budov.. :roll:

No party 4 a vice pokud ti lide nejsou sehrani je spise na skodu. Je to chaos a hromada prilezitosti zabit se navzajem.

Ta hra ma docela velkou Obrázek
KDO mi odebral moji zlutou kartu
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Escape from Tarkov

Příspěvek od alienGT »

To docela sedí :lol: :lol: :lol:
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
Howkey
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. srp 2003
Bydliště: Nový Bor, Liberec

Re: Escape from Tarkov

Příspěvek od Howkey »

Na R7 5800x, RX6800XT s 16GB ram to jede v pohode na 1440p bez sekani (i streets). Bezne mam 100-144FPS+. Hra temer nepada ani me neodpojuje ze serveru. Clovek musi mit kvalitni net a pripadne nastaveny blizky servery jak tu nekdo psal.

Co me na tom bavi jsou ty PVP souboje, ale pravda je ze prvnich cca 15-23 levelu se jim snazim vyhybat. Zalezi dost na tom, jestli stihnu zacatek wipu a nebo zacnu treba mesic po nem kdy uz je dost lidi na vysokych levelech. Vetsinou neni tezke se dostat na level 15 rychle, tam uz se pak da spousta veci koupit na marketu.

Dneska me nekdo zabil nabojem 9x19PSTgzh (mezi oci) coz je jeste horsi jak zminovany PS. Je jedno jaky jsme kdo meli gear, proste me prehral :) Je to vice o skillech a znalostech (map, taktiky, vybavy, mechanik hry, atd.) nez o vybaveni.

Pamatuju se ze muj prvni PMC kill byl na Shoreline, kdy ke me pribehl Bear level 40+ asi tak na 10 metru, zacal na me palit (uplne vedle asi jak byl unaveny behem) a ja mu dal headku z mosinu :D

Je pravda ze v CS GO se to snazi dat do zapasu hrace s +- stejnym rankem, ale vysledkem je docela dost smurfu. Jestli to nekde jinde funguje lepe nevim.
AMD R7 5800X FCLK 1866Mhz + SCYTHE FUMA 2 | MSI MEG B550 UNIFY | 2x8GB 3733Mhz CL15 G.SKill TridentZ | ASRock 6800XT 16GB | INTEL SSD 120GB | SAMSUNG SSD 256GB | 27" LG ultragear 27GL83A-B | EVGA SuperNOVA 750 G2, 80+ Gold750W | Thermaltake Core P5 | WIN 10 64bit

See my build online https://builds.gg/builds/open-air-build-25179
Howkey
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. srp 2003
Bydliště: Nový Bor, Liberec

Re: Escape from Tarkov

Příspěvek od Howkey »

GamesPeter píše: úte 7. bře 2023, 11:23 O skillu to není v situaci, když potkáš týpka a ve stejnou chvíli na sebe zamíříte a vystřelíte např. do hrudníku a on má tu lepší výbavu a ty daleko horší, tak kdo vyhraje, když mu ty nižší lvl. nedáš díky např. skillu hlavu, jako, že ovladatelnost zbraně máš díky nižšímu lvl. mizernou než ten lvl. 40? A to se ti zdá jako spravedlivý a vybalancovaný, když potkáš ty lvl. 10 z armorem 3 PS nábojema do AK-47 týpka co má lvl. 40 s armorem 5 a BT nábojema do AK-47 a potká te se ve stejnou chvíli, stojíte naproti sobě, vypálíte oba dva ve stejnou chvíli, tak kdo asi vyhraje?
Jasny, jsou situace kdy prohrajes protoze nemas kvalitni vybavu. Dulezite je si kazdy raid nahravat a pak zpetne analyzovat a rict si co jsem mel/mohl udelat jinak abych nezemrel/vyhral. Napriklad:
Musel jsem ten souboj prijmout?
Nebyl jsem moc zbrkly?
Mohl jsem se tomu souboji vyhnout (treba pomalejsim hernim stylem)?
Co jsem udelal ze me slysel/videl?
...
AMD R7 5800X FCLK 1866Mhz + SCYTHE FUMA 2 | MSI MEG B550 UNIFY | 2x8GB 3733Mhz CL15 G.SKill TridentZ | ASRock 6800XT 16GB | INTEL SSD 120GB | SAMSUNG SSD 256GB | 27" LG ultragear 27GL83A-B | EVGA SuperNOVA 750 G2, 80+ Gold750W | Thermaltake Core P5 | WIN 10 64bit

See my build online https://builds.gg/builds/open-air-build-25179
_vuLva_
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. bře 2017

Re: Escape from Tarkov

Příspěvek od _vuLva_ »

Hra je to super a těžce návyková akorát je to potřeba hrát a věnovat tomu hromadu času no, což není pro každýho. Nejvíc mi tam vadí asi ty rozbitý zvuky. Kvůli tomu kolikrát i zdechnu. :D

Hraju v 3440x1440 a na mapách Lighthouse a Streets mi to sežere celou VRAM (3080 10GB), že musím mít zaplej mip streaming aby se to nesekalo. :D RAM to samý. Takže chápu frustraci lidí co jim to pořádně nemaká.
Fractal Design Define R6 TG - AMD Ryzen 9 7950X3D - Gigabyte X670E AORUS MASTER - 64GB Kingston Fury Beast DDR5 6000Mhz CL30 - Gigabyte RTX 4090 24GB Gaming OC - Kingston KC3000 1TB - ADATA SX8200 PRO 2TB - Seasonic Vertex GX-1200 - 32" MSI MPG 321URX @ 240Hz (QD-OLED) - 24" AOC Q24P2Q @ 75Hz
GamesPeter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2011
Bydliště: 393 01

Re: Escape from Tarkov

Příspěvek od GamesPeter »

@ripper: Jo chápu, jenže je např. problém, když někdo nezačne hrát hru hned po wipu a nebo nemá na to čas 10h denně, ale jen 2h, tak prostě než se dostane např. k Praporovi na lvl. 3, aby měl do kalacha BP, které už jsou nějak použitelné, ale proti Armoru 5, 6 stejně nic moc, to chce BT, nebo kopající BS, ale s těma stejně nikdo nehraje. V té zbrani zase úplně jsem nemyslel to ovládání, ale např. ten lvl. 40 bude mít tradery na max a může si pak zbraň rozebrat a vytunit, že má daleko menší horizontální a vertikální zpětný ráz. Určitě víš, že je rozdíl mít AK s horiz. recoilem na 250 vs 160. S těmi 160 jde krásně střílet full auto a udržet to a to je sakra ten rozdíl, když ty máš kalacha v základu a můžeš si upravit recoil jen na 220 a ten lvl. 40 si ho může vytunit na 160. A prostě když má borec BT a ty jen PS/PP, tak jsi dost v nevýhodě. To samé pokud borce narubeš, ale už má pouzdro na injektory, tak si ho píchne a ty než se obvážeš, trochu dáš heal, tak to oproti jemu trvá a on směle může jít na tebe nebo se přesunout a healuje se při tom, za to ty jsem za šutrem a musíš se dát nějak do kupi.

Jako včera jsem měl jeden dobrý fight, sice jsem zdechnul, protože to byl vysoký lvl s daleko lepší výbavou, potkali jsme se navzájem, snažil jsem se mu dát headu, měl jsem kalacha s BP, borec měl 5 black armor, já taky od předchozího zabitého týpka, vypálili jsme ve stejnou dobu, já se uhnul, on taky, takže to heada nebyla, šel do strany, já taky, pár kulek mě lehce škráblo, ale já jsem vymaloval ním zeď, on mě, ale pak s MDR a M80 zabil střelou do nohy. :D :nervous: No je lepší mířit na hlavu a jinak je možná lepší fakt zpomalit týpka střelou do nohy, když se mu zlomí, tak je v pi*i a pak mu tam poslat další. Běžný den v Tarkově. :D Kdyby měl horší armor, nebo náboje, tak bych ho zabil já, ale celkem to byl fér boj, když jsem se koukal na damage, tak armor musel mít na sračku a musel být i pěkně porubanej. Takový fighty mám rád, ale ne když tě zabije krysa ve křoví. :D
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D COOLER: Noctua NH-D14, MB: MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI RAM:, 64GB (2X32GB) Kingston Fury Beast Black 6000MHz CL36 GPU: Gainward RTX 4080 Phantom 16GB, 1. SSD: Kingston A2000, M.2 1TB, 2. SSD: Crucial MX500 1TB, PSU: ASUS TUF GAMING 850W, CASE: CoolerMaster Cosmos II, LCD: LG 27GL850 27" 1440p @ 144 Hz OS: Microsoft Windows 11 Home 64bit MOUSE: Logitech G502 Lightspeed + Logitech G240 mouse pad, KEYBOARD: Logitech G915 Lightspeed TKL GL Tactile
GamesPeter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2011
Bydliště: 393 01

Re: Escape from Tarkov

Příspěvek od GamesPeter »

Nutno podotknout, že hra je skvělá, taky v tom, že když vás někdy AI nebo i hráč střelí 1 kulkou do nohy, tak máte zrubané i obě ruce. :-D To zkrátka nevymyslíš. :D
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D COOLER: Noctua NH-D14, MB: MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI RAM:, 64GB (2X32GB) Kingston Fury Beast Black 6000MHz CL36 GPU: Gainward RTX 4080 Phantom 16GB, 1. SSD: Kingston A2000, M.2 1TB, 2. SSD: Crucial MX500 1TB, PSU: ASUS TUF GAMING 850W, CASE: CoolerMaster Cosmos II, LCD: LG 27GL850 27" 1440p @ 144 Hz OS: Microsoft Windows 11 Home 64bit MOUSE: Logitech G502 Lightspeed + Logitech G240 mouse pad, KEYBOARD: Logitech G915 Lightspeed TKL GL Tactile
r1pper
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2006

Re: Escape from Tarkov

Příspěvek od r1pper »

Muj prapor ma BP i BT na lvlu2 :roll: BS se daji najit na mapach, mody na zbrane taky. A nehledej porad ferovost v nefer hre. Proste se prispusob.
KDO mi odebral moji zlutou kartu
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Escape from Tarkov

Příspěvek od heroik »

Existuje do toho nějaký SP mod což by bylo ideál pro lidi jako jsem já (hraju třeba půl hodky denně), bohužel vývojářům se to moc nelíbí. Já bych to i zkusil, líbí se mi to ale po tom co jsem tady pročet to asi vážně nemá cenu :).
r1pper
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2006

Re: Escape from Tarkov

Příspěvek od r1pper »

https://hub.sp-tarkov.com/ ale nevim, neznam, nezkousel jsem. A BSG tomu neni moc nakloneno.
Downloading any EFT version outside of it's official way will get you banned.
If we find out that you downloaded EFT illegally, you'll be banned without further notice.

You need to own the game and keep it installed on your computer to play AKI.
KDO mi odebral moji zlutou kartu
GamesPeter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2011
Bydliště: 393 01

Re: Escape from Tarkov

Příspěvek od GamesPeter »

r1pper píše: stř 8. bře 2023, 12:52 Muj prapor ma BP i BT na lvlu2 :roll: BS se daji najit na mapach, mody na zbrane taky. A nehledej porad ferovost v nefer hre. Proste se prispusob.
Jo ale jsou to barter itemy, které nejdou zas tak sehnat a na flea jsou drahý, na to, že pak dostaneš 30 nábojů BT a BP. :D Nejdou normálně koupit na lvl. traderů I. až II. BP jsou už použitelný a jde s nimi hrát, ale oproti armoru 5 a 6 to jsou airsoft kuličky a ten kdo má BT a BS je ve výhodě.

Ta jistá neférovost tam pořád je. Třeba včera večer jsme s kolegou byli v budově, vešel tam na nás hráč, rozestup tam byl 2m. My jsme měli armor 3 a BP v kalachách, oba jsme vypálili první, borec, nějaký vysoký lvl měl zbraň na m80 a armor 5 a face shield, oba nás zabil snad na 2 střely během zlomku vteřiny, i když jsme na něj vypálili první. Prostě tady ty přímý střety, kdy má někdo pořádný armor a munici a ten druhý ne, tak pořád jsou neférový a pokud tomu vyššímu lvl. nedáš headu, tak tě zabije první díky mnohem lepší výbavě. V tomhle ta neférovost prostě tady je a o skillu, když mu nedáš hlavu, tak tady není v tomto případě žádná řeč.

Já hru teď hraju rok a již třetí wipe, je pravda že jsem wipe co wipe úspěšnější, ale nejlepší je hra první 3 týdny po wipu, kdy vesměs všichni mají shodný gear a férové fighty jsou pak o tom skillu. To mám rád. Pak když tomu člověk nevěnuje dost času, tak na ty hráče co tomu dávají každý den hafo hodin, tak ztrácí díky nemožnosti se dostat k extra lepšímu gearu.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D COOLER: Noctua NH-D14, MB: MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI RAM:, 64GB (2X32GB) Kingston Fury Beast Black 6000MHz CL36 GPU: Gainward RTX 4080 Phantom 16GB, 1. SSD: Kingston A2000, M.2 1TB, 2. SSD: Crucial MX500 1TB, PSU: ASUS TUF GAMING 850W, CASE: CoolerMaster Cosmos II, LCD: LG 27GL850 27" 1440p @ 144 Hz OS: Microsoft Windows 11 Home 64bit MOUSE: Logitech G502 Lightspeed + Logitech G240 mouse pad, KEYBOARD: Logitech G915 Lightspeed TKL GL Tactile
GamesPeter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2011
Bydliště: 393 01

Re: Escape from Tarkov

Příspěvek od GamesPeter »

heroik píše: stř 8. bře 2023, 13:00 Existuje do toho nějaký SP mod což by bylo ideál pro lidi jako jsem já (hraju třeba půl hodky denně), bohužel vývojářům se to moc nelíbí. Já bych to i zkusil, líbí se mi to ale po tom co jsem tady pročet to asi vážně nemá cenu :).
Hru můžeš hrát v offline, ale je to pouze zastřílet si na AI, vyzkoušet kudy půjdeš do baráku, co kde je za loot, odzkoušet si zbraně, kde jsou úkolové itemy, ale ten progres s úkoly od traderů a levelování v offline, jako když hraješ singl tady bohužel není.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D COOLER: Noctua NH-D14, MB: MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI RAM:, 64GB (2X32GB) Kingston Fury Beast Black 6000MHz CL36 GPU: Gainward RTX 4080 Phantom 16GB, 1. SSD: Kingston A2000, M.2 1TB, 2. SSD: Crucial MX500 1TB, PSU: ASUS TUF GAMING 850W, CASE: CoolerMaster Cosmos II, LCD: LG 27GL850 27" 1440p @ 144 Hz OS: Microsoft Windows 11 Home 64bit MOUSE: Logitech G502 Lightspeed + Logitech G240 mouse pad, KEYBOARD: Logitech G915 Lightspeed TKL GL Tactile
r1pper
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2006

Re: Escape from Tarkov

Příspěvek od r1pper »

A proč myslíš že je potřeba hrát každou hru s tím top gearem co hra nabízí? Mrkni na YouTube jak borci hrají hardcore. Nejdřív si vymažou všechen gear co mají a začínají s holýma rukama. A protože nemají top gear a o skilu to přece není tak se nikdy neposunou dál a zůstanou na lvlu 1. :roll:

Tushonku seženeš v interu a ty další nesmysly se taky dají najít nebo koupit na flea. Takže náboje si můžeš opatřit.

S tím prvním měsícem po wipu souhlasím. To je nejlepší doba na hry.
KDO mi odebral moji zlutou kartu
Howkey
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. srp 2003
Bydliště: Nový Bor, Liberec

Re: Escape from Tarkov

Příspěvek od Howkey »

Kdo chce, tak mi muze poslat zadost jsem tam jako -------------cz :)
AMD R7 5800X FCLK 1866Mhz + SCYTHE FUMA 2 | MSI MEG B550 UNIFY | 2x8GB 3733Mhz CL15 G.SKill TridentZ | ASRock 6800XT 16GB | INTEL SSD 120GB | SAMSUNG SSD 256GB | 27" LG ultragear 27GL83A-B | EVGA SuperNOVA 750 G2, 80+ Gold750W | Thermaltake Core P5 | WIN 10 64bit

See my build online https://builds.gg/builds/open-air-build-25179
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Escape from Tarkov

Příspěvek od python.p »

7950X3D + AutoOC + 6000MHz RAM 4x16GB + 4090 = 150FPS na street a při scopu to padne na 110FPS. Což je prej hafo dobrý, protože s 13900K to padalo na 70FPS.

Bude probíhat ještě ladění, tak uvidíme.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Escape from Tarkov

Příspěvek od Zofrenko »

python na akom rozlišeni hravaš? 4k maš možnost skusit ?
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Escape from Tarkov

Příspěvek od python.p »

Tohle bylo ve FHD, já to nehraju, ale klient jo a byl z toho nadšen, doma to valí na 4K a teď mi psal, že největší drop byl zatím na 95FPS. To stejně sedí na CPU. ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Escape from Tarkov

Příspěvek od python.p »

Malej update s proces lasso.

Všechny jádra dropy na 95FPS
jádra 3D Cache dropy na 95FPS
jádra bez dropy na 60 FPS

Když máte špatně optimalizovanou hru, tak vám to pomůže. :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
GamesPeter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2011
Bydliště: 393 01

Re: Escape from Tarkov

Příspěvek od GamesPeter »

Jo, to se vědělo už když vyšel 5800X3D, že to v Tarkově boostne FPS o hodně než top Intel. Zajímavý, že v offline je úplně jiný framerate než s online s těmi cca +-10 hráči na mapě. Na to, že ty mapy nejsou fakt velké, tak je to bída, aby to takhle zatěžovalo CPU, vždyť takhle nezatěžoval CPU ani BF s 64 hráči nebo dokonce BF2042, kde jsou servery pro 128 hráčů. Nevím proč to je to fakt tak náročný na CPU a ty Streety jsou fakt dom*daný.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D COOLER: Noctua NH-D14, MB: MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI RAM:, 64GB (2X32GB) Kingston Fury Beast Black 6000MHz CL36 GPU: Gainward RTX 4080 Phantom 16GB, 1. SSD: Kingston A2000, M.2 1TB, 2. SSD: Crucial MX500 1TB, PSU: ASUS TUF GAMING 850W, CASE: CoolerMaster Cosmos II, LCD: LG 27GL850 27" 1440p @ 144 Hz OS: Microsoft Windows 11 Home 64bit MOUSE: Logitech G502 Lightspeed + Logitech G240 mouse pad, KEYBOARD: Logitech G915 Lightspeed TKL GL Tactile
r1pper
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2006

Re: Escape from Tarkov

Příspěvek od r1pper »

Když jsi online tak hromadu věcí počítá server. Když offline tak to počítá tvůj počítač. Dej si offline bez botu a pak s maximálním počtem a uvidíš.

Btw. Fakt máš jen těch 16 giga ram co máš v podpisu?
//Ani číslo neopíšu dobře 🙄
Naposledy upravil(a) r1pper dne pát 17. bře 2023, 14:50, celkem upraveno 1 x.
KDO mi odebral moji zlutou kartu
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“