Supermicro X8ST3-F,i7 920 vs. Windows 10 ->Sakra Divná chyba

Patice LGA 1150, 1151, 1155, 1156 a 1167, 1200, 1366, 1700 a 2011 pro Intel Celeron, Pentium, Core i3, i5, i7 a z nich odvozené Xeony.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
mira_
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. čer 2012

Supermicro X8ST3-F,i7 920 vs. Windows 10 ->Sakra Divná chyba

Příspěvek od mira_ »

Ahoj všem,
už jsem bezradnej a kdykoliv jsem bezradnej a progooglil jsem se a nic mé trápení nevyřešilo, tak jdu na pc tunning, protože tady jsou vždycky rozumní borci, co mi dobře poraděj a tentokrát to není jinak.

Mám problém s deskou Supermicro X8ST3-F na win 10 x64 pro. (core i7 920 netaktěná, GTX 560ti, 6GB DDR3).
Tady je link:
http://www.supermicro.com/products/moth ... 8ST3-F.cfm

Na windows 10 x64 nejsou žádné drivery, které bych mohl použít, ikdyž si teda windows 10 najdou v podstatě úplně všecko samy.

Ramky jsou v pohodě, SSD je fungl nové OCZ ARC 100 240GB. SMART nehlásí žádné problémy.

Všechno funguje naprosto v pohodě, dokud nevypnu kompl přes tlačítko (nebo prostě dokud nevypnu kompl), nevytáhnu to z elektriky a kompl řekněme za pár hodin nezapnu.
V okamžiku po POSTu, kdy má nabíhat windows, respektive v okamžiku, kdy to má bootovat z SSD, tak to na obrazovku vypíše text "dosáckým" písmem:
"The file is possibly corrupt. The file header checksum does not match the computed checksum."
Potom pomůže vrazit tam origo DVD Win 10 x64 a dát opravit spouštění systému a pak to zase bootuje z vesela dál. Mě ale štve, že to takhle dělá pokaždý, když kompl dám vypnout přes tlačítko, on se vypne, vytáhnu kabel (symbolizuje to třeba převoz pc nebo odjezd na víkend třeba na chatu, nebo dlouhodobější výpadek elektřiny) a potom napájecí kabel znovu vrazím do komplu, kompl postuje, chce bootovat, vypíše to tuhle hlášku a situace se opakuje, dokud tam zase nevrazím windows 10 a nesnažím se "opravit spouštění systému windows", kdy to zase jede....

Ale je to otrava, takhle je ten kompl prostě nepoužitelnej.

CMOS Baterku jsem dal fungl novou, CMOS jsem zkoušel resetovat, po resetu CMOSu to v biosu skočí z AHCI na enhanced IDE režim (to mě taky fakt vadí, ale s tím toho moc nenadělám).

Prošel jsem dokonce manuál, koukal jsem po těch pěti jumperech na desce a řešil jestli mají na to nějaký významný vliv a neshledal jsem, že by to nějak zásadně ovlivňovalo to, co se mi děje.

Nevíte náhodou:
1) jak se tohohle mohu navždy zbavit?
2) jestli to náhodou není nějakejma chybějícíma driverama na ACPI ve windows 10 nebo tak nějak?
3) Jestli to náhodou nedělá ten SATA řadič, co je na desce, kterej v sobě pravděpodobně bude mít nějakou cache? (která mimochodem nejde nijak nastavit, nebo vypnout).


Mám 2 stejný desky. Na Windows 10 to dělaj obě s tím SSD diskem, na Windows 8.1 to nedělala žádná a nepamatuju si, že by to nějaká z nich dělala na windows 7.

Na netu píšou samé babské rady. Vadný RAM. (memtestem prošly OK), vadnej chipset (v AIDA 64 se mi to nepodařilo prokázat, vadnej sata kabel (měnil jsem, není to tím) ve windows to NIKDY neskočilo do BSOD), zdroje jsem zkoušel 2, Grafikou by to bylo fakt těžko.


Budu vděčnej za jakýkoliv rady, tohleto už mi začíná fakt vadit.

Díky všem
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Supermicro X8ST3-F,i7 920 vs. Windows 10 ->Sakra Divná c

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hmm, tohle vypadá jako by se nevyprázdnila disková cache při vypnutí a dojde ke ztrátě dat/poškození souborů. Když měníš režim řadiče IDE/AHCI nic se nezmění? Když použiješ intel rapidstor driver místo default MSAHCI nic se nezmění?
mira_
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. čer 2012

Re: Supermicro X8ST3-F,i7 920 vs. Windows 10 ->Sakra Divná c

Příspěvek od mira_ »

Hoj,

díky moc za odpověď.
S intel rapidem mám špatné zkušenosti, počítače s ním obvykle lítaj do BSOD.
Mrknu kde by se dal ten intel rapid storage zapnout, jestli to ta deska vůbec podporuje, je to serverová deska.

Jj s tou diskovou cache souhlasím, jen prostě nemůžu přijít na to, kde a proč může být problém a jak tu mašinu donutit tu cache vyprázdnit a zapsat při vypínání na disk?

Zase, když to hodím do IDE režimu (a dal bych ty widle opravit), tak to SSD bude nepoužitelné, ne?

Když měním IDE/AHCI tak se nic nemění, bootuje to furt stejně blbě, dokud to prostě nedám opravit.
mira_
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. čer 2012

Re: Supermicro X8ST3-F,i7 920 vs. Windows 10 ->Sakra Divná c

Příspěvek od mira_ »

DOC_ZENITH píše:Hmm, tohle vypadá jako by se nevyprázdnila disková cache při vypnutí a dojde ke ztrátě dat/poškození souborů. Když měníš režim řadiče IDE/AHCI nic se nezmění? Když použiješ intel rapidstor driver místo default MSAHCI nic se nezmění?


Tak teď už nerozumím ničemu! :|

Povolil jsem LOAD SAS option boot ROM,
zakázal jsem Intel I/OAT a Active State Power Management.

A už to bootovalo ok...

Pak jsem dal restart...a už to zas píše tu stejnou sračku s tím The File is possibly corrupt.

edit: aha..když zapnu prvně boot z DVD mechaniky a pak teprve z SSD disku, tak to bootne do windows. Když dám prvně aby to jako 1st bootovalo z SSDčka, a pak z mechaniky, tak to do windows nebootne...

WHAT THE HELL?!
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Supermicro X8ST3-F,i7 920 vs. Windows 10 ->Sakra Divná c

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Neřeš SAS, řeš nastavení integrovanýho SATA v intel chipsetu (tam by mělo bejt SSD připojeno). Ať jede v AHCI režimu a v OS ať je nainstalovanej poslední intel rapidstor driver.
mira_
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. čer 2012

Re: Supermicro X8ST3-F,i7 920 vs. Windows 10 ->Sakra Divná c

Příspěvek od mira_ »

DOC_ZENITH píše:Neřeš SAS, řeš nastavení integrovanýho SATA v intel chipsetu (tam by mělo bejt SSD připojeno). Ať jede v AHCI režimu a v OS ať je nainstalovanej poslední intel rapidstor driver.
v AHCI režimu běží, další možnosti ten sata řadič k nastavení nenabízí (což mě samozřejmě nenechává klidným), intel rapid storage driver vyzkouším, ikdyž jsem lehce skeptický.

Ten sas jsem povoloval k bootování proto, abych si preventivně ověřil, že to na to opravdu nemá žádný vliv. A naštěstí nemělo.

Jdu zkusit ten intel rapidstorage driver.

edit: Instalační program skončil předčasně kvůli následující chybě:
Tato platforma není podporována. :D

A to je tam prosím Intel ICH10R :D Nejspíš budu muset sosnout starší verzi.
edit2:
Při instalaci chipsetu x58 (jen tak pro radost), to začne instalovat a pak to vyplivne:
Neúspěch
Neznámá chyba. :D

A to jsou drivery na win 10 x64, jsou to drivery přímo od intelu, které by neměly dělat Zagorku a evidentně dělaj...
Sosám to odsud:
https://downloadcenter.intel.com/downlo ... AID-Driver



EDIT3: Tak už to mám. Když to bootuje jako na #1. místě...tak to hodí tuhle chybu. Když to dám bootovat od druhého místa až klidně jako poslední, že nastavím boot z SSD disku, tak to nabootuje v pohodě vždycky.
Někde musí být krpa v zavaděči těch windows, jiné vysvětlení nemám, ale funguje to. Prostě to nesmí bootovat prvně z SSD disku, ale třeba prvně z DVD mechaniky a pak teprve z SSD disku a běží to ok. Nechápu jak je to možné, ale prostě to funguje...
Takovou chybu jsem za posledních 15 let ještě nezažil, že by deska něco takového striktně vyžadovala.
Odpovědět

Zpět na „Socket H1 až H6, B a R (LGA 1150/1/5/6, 1200, 1366, 1700 a 2011)“