Stránka 1 z 1

GTX 970 vs 980/980ti

Napsal: pon 4. dub 2016, 12:06
od luckerr
Zdravím,

plánuji upgradovat grafickou kartu na 970 nebo 980 (nejspíš nějakou z jejich OC/Ti edic).

Mám ale trochu obavy o zdroj aby to utáhl?

Případně rád uvítám tipy/rady - jestli není stejně 980tka zbytečná na hraní v 1080p (ale do budoucna bych asi pořídil lepší monitor)

edit: Má cenu brát v potaz sběrnici 256 vs 384bit?

Sestava:
CASE: Fractal Define R3, bez zdroje, USB 3.0
ZDROJ: Seasonic X-560 GOLD
MB: MSI Z77A-GD65
CPU: CPU Intel® Core i5-3570K @ 4.4 GHz
CPU FAN: Noctua NH-D14
GPU: GIGABYTE GTX 670 OC (OC z výroby)
RAM: Patriot DDR3 16GB KIT 1600MHz CL9 Viper 3
HDD1: Crucial M4 128GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.12 3.5" 2TB ST2000DM001
mechanika: LG GH24NS SecurDisc černá OEM

Re: GTX 970 vs 980/980ti

Napsal: pon 4. dub 2016, 12:18
od R0mi
980 nie je zbytocna na FHD. Na FHD je zbytocne mat 980 Ti podla mna ale na tvojom mieste by som uz pockal na 14 nm grafiky aspon uvidis ako dopadnu napriklad aj Polaris 10 alebo nove Nvidie (1070/1080) ak sa tak budu volat.
970 v tejto dobe by som uz vobec nebral aj ked tych 3,5 gb na win10 asi nepoctis pokial nemas win 10 pocitis to v urcitych pripadoch hlavne pri vyssich rozliseniach. A 980 je zbytocne draha. Pockaj si na 14 nm a uvidis aka bude cena a vsetko par mesiacov uz vydrzis nie ?

Re: GTX 970 vs 980/980ti

Napsal: pon 4. dub 2016, 13:23
od luckerr
Nyní již mám WIN 10 64bit - omlouvám se. V popisku změním :).

S čekáním problém nemám, úplně stejně jsem takto čekal na nynější 670. Ale hned po měsíci nastala RMA.. takže jsem opatrnější.

Nicméně, zdroj by tedy na 980ti/g1 být neměl? Co jsem koukal, doporučená udávaná hodnota je 600W..

Re: GTX 970 vs 980/980ti

Napsal: pon 4. dub 2016, 20:13
od R0mi
Mas Seasonic 560W sice len ale zase kvalitny podla mna by to malo stacit aj na 980 ti
Mne moj PC malo kedy ide cez 450 W
A nove 14 nm budu menej zravejsie cize problem nebudes mat urcite

Re: GTX 970 vs 980/980ti

Napsal: pon 4. dub 2016, 23:16
od HEAD
Pockej na 1070.Po 5letech prvni die shrink...Vsechny 28nmkarty jsou zastarale kramy.Nekupobal bych nic a vydrzel to na GTX670.
Zitra se o pascalu dozvime nove info od Huanga na GTC...