digitální kompas na wifi iPad mini retina

Sekce věnovaná tabletům.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
nako77
Nováček
Nováček
Registrován: 24. pro 2011

digitální kompas na wifi iPad mini retina

Příspěvek od nako77 »

Zajímalo by mě proč dig. kompas na iPadu nefunguje když nejsou zapnuty polohové služby. A protože wifi model nemá GPS modul, polohové služby fungují pouze když je zapnuté wifi. Takže když jsem venku kde nemám wifi signál aplikace jako např. sky map nefunguje, resp. funguje ale mapa se neotáčí. A to i přesto, že tahle aplikace umožňuje ruční zadání polohy. Doma po zapnutí wifi a pol. služeb vše funguje.
Kompas má přece fungovat na základě magnet. pole a nemá s GPS polohou nic společného. Na telefonu od nokie mě kompas taky normálně funguje a žádnou polohu nemusím mít zapnutou.
Wiruz
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Pardubice

Re: digitální kompas na wifi iPad mini retina

Příspěvek od Wiruz »

protoze je asistovanej a urcuje smer podle GPS a jelikoz GPS nemas... tak smula. Je rozdil mezi SW kompasem a HW kompasem.
CPU: Intel Core i5 12600K @ -0,05mV COOLER: Deepcool AK400 MB: Gigabyte B660M Gamming X DDR4 RAM: Kingston 2x 16GB DDR4 3600 CL18 VGA Gigabyte Aorus RTX 3070 8GB @ 1800MHz/0,825V > 170W SSD / HDD: 1TB KC3000 NVME / Seagate BarraCuda 3TB CASE: Fractal Design Define Mini C PSU: Corsair RM550x 550W LCD: 27" Samsung ViewFinity S60UA IPS 2560x1440 @75Hz REPRO: Logitech Z3 2.1 MOUSE: CM MM720 KEYBOARD: MS Sidewinder X4 OS: Win 11 Pro 64
Obrázek
Obrázek
nako77
Nováček
Nováček
Registrován: 24. pro 2011

Re: digitální kompas na wifi iPad mini retina

Příspěvek od nako77 »

Wiruz píše:protoze je asistovanej a urcuje smer podle GPS a jelikoz GPS nemas... tak smula. Je rozdil mezi SW kompasem a HW kompasem.
No já si myslím že to HW kompas má, protože když dám tablet do pouzdra Logitech Anyangle, který má v sobě několik magnetů, tak to chce pořád dělat kalibraci kompasu a ukazuje to úplně špatně. Kdyby to fungovalo pouze softwar. tak by ty magnety v pouzdře nemohly mít na to vliv.
Odpovědět

Zpět na „Tablety“