Stránka 1 z 1

Random freeze, bluescreen ap.

Napsal: úte 19. dub 2016, 18:57
od Ankar_23
Čau, kamarádovi stále padá počítač, tak mě požádal, zda bych to nezkusil vykoumat zde :)
Začalo to padáním kvůli GTA V, kdy šel počítač normálně poté zapnout, ale po několika takových pádech to padlo natolik, že musel vyndavat grafiku a resetovat BIOS na desce (vyndat baterky). Prý mu pád GTA V "vyřadil" 4 z 8GB RAM, které naskočili také až po restaru BIOSu. Nedávno to samé začal dělat i Witcher 3. Ve W3 to dělalo to, že třeba otevřel inventář, menu, teď už to dělá po chvíli hraní. Dnes mu hodilo bluscreen otevření nové karty ve Chromu. Teploty GK u W3 měl kolem 75-78°C, což je v normálu a CPU 55-60°C. Hry jsou legálně zakoupené.
Sestava http://www.czc.cz/da56cvr12qhmuahkf3k4g2vba8/seznam . Ptejte se na cokoliv. Já osobně mám podezření v základní desce, ale asi to může způsobovat i něco jiného. Díky :)

Re: Random freeze, bluescreen ap.

Napsal: úte 19. dub 2016, 19:14
od ENT3R
no pro začátek otestovat disk, paměti, kouknout na podrobnosti toho bluescreenu..

Re: Random freeze, bluescreen ap.

Napsal: stř 20. dub 2016, 18:54
od Ankar_23
Tak prý disk testoval tenkrát v CrystalDisk info a prý v pohodě. Bluescreen nemůže nikde najít (Hledá v Event Vieweru - tam našel jen "Služba Nero BackItUp Scheduler 4.0 neuspěla při spuštění v důsledku následující chyby: Systém nemůže nalézt uvedený soubor." a " Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení." - Tyto chyby prý jsou už od 24.10. 2015). RAM testoval Diagnostikou paměti Windows, prý v pohodě, ale dneska to ještě udělá přes MemTest 86.

Re: Random freeze, bluescreen ap.

Napsal: stř 20. dub 2016, 19:10
od ENT3R
zkusit jinou grafiku (popř. jen integrovanou na desce). Jinak reinstall windows, ovladače atd. atd... jste předpokládám zkoušeli (ikdyž to v textu neuvádíš)?

Re: Random freeze, bluescreen ap.

Napsal: stř 20. dub 2016, 20:10
od Ankar_23
Reinstall ovladačů dělal, Windows ne. Jinak grafiku jsem říkal, aby vyzkoušel, jen jsem si řekl, že FX-8320 jí nemá, ale zapomněl jsem na desku(teda pokud jí deska má, nemůžu to nikde najít), určitě to vyzkouší :)

Re: Random freeze, bluescreen ap.

Napsal: stř 20. dub 2016, 20:15
od ENT3R
ten windows bych určitě přemáz..

Re: Random freeze, bluescreen ap.

Napsal: stř 20. dub 2016, 20:43
od Ankar_23
No, to se mu asi úplně líbit nebude no, má spoustu dat, bude si je muset nějako zazálahovat, ale doporučím mu to

Re: Random freeze, bluescreen ap.

Napsal: ned 24. dub 2016, 16:17
od Ankar_23
Tak kamarád testoval RAM, testoval obě (2x4GB) v MemTest86 asi +/- 13 hodin a žádná chyba. Pak testoval každou RAM samostatně a jedna mu prý hodila chybu už po 15 minutách, takže to asi bude RAMkama pravděpodobně?

Re: Random freeze, bluescreen ap.

Napsal: ned 24. dub 2016, 16:20
od ENT3R
asi bych to zkusil chvili pouzivat jen s jednou pameti co to bude delat

Re: Random freeze, bluescreen ap.

Napsal: ned 24. dub 2016, 16:40
od Ankar_23
ENT3R píše:asi bych to zkusil chvili pouzivat jen s jednou pameti co to bude delat
Ano, tak to přesně teď dělá :)