SPD tool + ladění časování + zamčený BIOS, popř. GMA proble

Paměťové moduly DDR3 pro stolní PC i pro notebooky.
Odpovědět
L!po
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2006
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, Jičín
Kontaktovat uživatele:

SPD tool + ladění časování + zamčený BIOS, popř. GMA proble

Příspěvek od L!po »

Ahojte chtěl sem se zeptat jestli někdo nezkoušel taktovat ram na uzamčenym(bez možnosti ladění) biosu pomocí SPDtoolu..?
konkrétně já to potřebuju podtaktovat, jelikož v současnym stavu mi paměť rozkopne integrovanou grafiku(rozhodí se vertikální synchornizace)..

když na to mrknu pomocí cpu-z tak mi to ukazuje jedinej rozdíl v hodnotě Cycle Time (tRAS) kde mám místo původních 15 clocks jen 14, vše ostatní se tváří oukej, memtestem mi to prolezlo 3 tejdny bez chyby, na winxp je vše oukej, ale pod win7 je obraz rozjetej a to jen v nějakejch rozlišeních... samozřejmě že to nativní je drbnutý..

konfigurace: Intel Celeron M dua-core T3100@1.9GHz
chipset: Intel GS45
ram:DDR3 2x2GB@800MHz (jo je to crazy, nevim proč to tak maj..)
DRAM freq. 400MHz
FSB 1:2
CAS 6
tRCD 6
tRP 6
tRAS 14

kdyby měl někdo nějaký jiný nápady :)
PC: CPU: R7 7800X3D, (NOCTUA NH-D14 + offset mnt ), RAM:2x16GB 6GHz CL30 G.Skill TridentZ5, MB: ROG STRIX X670E-A GAMING WIFI, GPU: Gainward Phoenix RTX 3080Ti, SSD: Samsung 960 PRO 1TB + 970 Evo plus 2TB + 850 EVO 1TB + 2x 860 EVO 500GB, PSU: Seasonic Prime GX-750W, Case: Corsair Obsidian 750D, Dell AW3418DW, Logitech G11 + MX518
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: SPD tool + ladění časování + zamčený BIOS, popř. GMA pro

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Něco je mrtvý, na takhle nízký frekvenci nemůžeš mít unstable DDR3 i na mnohem agresivnějších časováních. Více jak 800Mhz nemaj protože P/G4x chipsety uměj u DDR3 maximální děličku 4x násobek FSB. A tvůj CPU má FSB 200, proto.
L!po
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2006
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: SPD tool + ladění časování + zamčený BIOS, popř. GMA pro

Příspěvek od L!po »

no sranda je v tom že RAM jako taková je asi ok, ale nerozchodí to integrovaná grafika, rozpadne se tak vertikální synchronizace...

zkoušel sem už i kompletně přepsat SPD profily z původního 1GB modulu na novej 2GB... samo krom kapacity, a i když už časování sedělo bylo to furt rozpadlý...

z čirého zoufalství mě napadla prasárna vrazit tam jeden starej 1GB modul + novej 2GB a světe div se.. vše funguje jak má, 6 dnů memtestu + occt a bez chyb.. jestli si to osahá tu starou a podle ní nastaví časování nějak "líp" jinač mi to hlava nebere...
PC: CPU: R7 7800X3D, (NOCTUA NH-D14 + offset mnt ), RAM:2x16GB 6GHz CL30 G.Skill TridentZ5, MB: ROG STRIX X670E-A GAMING WIFI, GPU: Gainward Phoenix RTX 3080Ti, SSD: Samsung 960 PRO 1TB + 970 Evo plus 2TB + 850 EVO 1TB + 2x 860 EVO 500GB, PSU: Seasonic Prime GX-750W, Case: Corsair Obsidian 750D, Dell AW3418DW, Logitech G11 + MX518
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: SPD tool + ladění časování + zamčený BIOS, popř. GMA pro

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano může to tak bejt, tyhle kusy historie moc DDR3 rádi nemaji, jedinej opravdu solidní DDR3 chipset pro Core2 kde DDR3 nebyl jen takovej přídavek bokem byla Nforce790.
Odpovědět

Zpět na „DDR3“