Android 6.x - ExFat vs FAT32 pro SD

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Android 6.x - ExFat vs FAT32 pro SD

Příspěvek od Vlastik80 »

Zdravím, napíšu to stručně:

Pod 4.x mi zařízení bralo SD kartu 128GB ExFat v pohodě, pod OS 6.0 mi to po vložení psalo cosi o tom, že je SD karta nepoužitelná a musím si vybrat zda jí chci jako interní paměť, nebo externí přenosnou, potud to chápu - interní je rozšířena na SD, formátována na Ext4 a šifrována, coby externí přenosná je ale přeformátována na FAT32, kde je omezení 4GB/soubor.

Proč nebere ExFat formát SD coby externího úložiště? Dosud to šlo ve starších verzích OS! Chyba OS? Záměr s bezpečnostním podtextem mnou nepochopeným, či záměr výrobce zařízení/úprava OS samotného výrobcem ?

Díky za vysvětlení, tohle mi přijde trochu na hlavu... :| (doufám že jen pro mou nechápavost záměru)

Edit: Pracuji na PC pod Windows 10, pokud bych byl omezen tím, že je třeba formátovat SD coby Ext4 např., aby to podporovalo >4GB/soubor OK, sice nevím zda bych se pak z Win na SD dostal i pro zápis, ale klidně cokoli, ale omezení do 4GB/soubor u FAT32 je prostě neakceptovatelné, nebude-li samozřejmě jiné možnosti... :(
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Android 6.x - ExFat vs FAT32 pro SD

Příspěvek od Vlastik80 »

Takže prozatím ponecháno jak chce OS, FAT32. Snad to do budoucna opraví nějaká aktualizace a pojede i ExFat.
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“