Raději počkat na novou Optomu?

Stolní i přenosné projektory - rady a zkušenosti, včetně výběru.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Raději počkat na novou Optomu?

Příspěvek od petsild »

Ahoj,
měl jsem už téměř vybraný projektor Optoma HD1441x rok výroby 2014, který má skvělé parametry. Jenže výrobce oprášil svůj bestseller a přichází s novým modelem a nabízí proti předchůdci mnohá vylepšení:

+ SRGB Support
+ Rec 709 Color Space offers brighter colors plus enhanced picture quality
+ 8,000 Hour Lamp Life
+ Eco-Mode 24.0 dB

Myslíte že se vyplatí počkat a připlatit na nový model?

Děkuji za případné názory hoj. Pet
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: Raději počkat na novou Optomu?

Příspěvek od petsild »

Ahoj,
shoda okolností mi umožnila odzkoušet dva projektory Optoma. Starší model HD141x a poslední model HD142x, které dělí od sebe asi dva roky vývoje.
Ten starší kousek jsem si vybral po přečtení mnoha dobrých recenzí a čekat na novinku se mě nechtělo.
Byl to můj první projektor a tak jsem neměl žádné zkušenosti ohledně případných vizuálních vad projekce. Postupně jsem ale našel několik podivností, které jsem nepřekousnul a poslal jsem projektor na reklamaci.

První vada byla ostrost obrazu prvních 30min po zapnutí, než se stabilizovala pracovní teplota uvnitř přístroje ostřil pouze spodek plátna, nebo naopak horní část a střed plátna byl stále mírně máznutý.
Druhá byla homogenita jasu, kdy levá část obrazu byla výrazně tmavší.
A za třetí stále se měnící otáčky v Eco režimu do nepříjemného hluku v při pokojové teplotě 27C.

Po měsíci v servisu se mi konečně projektor vrátil a z protokolu jsem se dočetl, že byl vyměněn optický modul.
Sice se rovnoměrnost jasu výrazně zlepšila, přesto při použití dvou projektorů zároveň by to způsobovalo dělící přechod.
Obraz se zlepšil i do ostrosti jenže to pořád nebylo ono. Tak jsem ho poslal podruhé na reklamaci.
Než se dál trápit dalším čekáním, tak jsem se dopředu domluvil s Alzou jestli by šel projektor vyhandlovat za jiný s případným doplatkem. Vybral jsem v té době u nás novinku Optoma HD142x, kde jsem viděl naději inovace.

Teď bych napsal výhody nového modelu:

První co jsem uvítal je samotný tvar a kryt přístroje, má prostě menší a pravidelný tvar s konektory dozadu což je pro mé umístění lepší.

Obraz je do 5min stabilní a ostrý na 95% plochy.

Inovací jsou i barvy které jsou přirozené, jako zelená a pleťová není flekatá proti původnímu modelu.

Teď napíšu paradox… i když je intenzita hluku ventilátoru v Eco režimu komfortně snesitelná, tak se navíc z přístroje line rušivé pískání tak 5Khz odhaduji. Zdroj zvuku nedokážu přesně identifikovat.

- napájecí zdroj
- lampa
- barevné kolečko

Sice by se na to dalo zvyknou... ale mám netopíří uši, tak tohle je jediná vada na kráse jinak povedeného projektoru.
Udělal jsem v začátku trochu chybu, že jsem dva měsíce nepočkal rovnou na nový model, protože bych si ušetřil starosti s reklamací.

Pokud chcete domácí projektor cena/výkon, Optoma HD142x splní všechny vaše požadavky hojda. Pet
Odpovědět

Zpět na „Projektory“