Výpadky wifi na PC

Vše kolem bezdrátových sítí - WiFi, atd.

Moderátor: Don

Odpovědět
mrnkamichal
Nováček
Nováček
Registrován: 08. pro 2012

Výpadky wifi na PC

Příspěvek od mrnkamichal »

Zdravím,

aktuálně řeším problém s výpadky netu, které začaly z ničeho nic tak týden dozadu. Nevím čím to je. Všiml jsem si toho u CS:GO kdy hraju třeba 20 minut v klidu (20-30 ping) a pak na 1-2 minuty skočí ping na 200-500 a potom zase v pohodě. Zkoušel jsem projet PC anti-malwarem, antivirem i přeinstalovat ovladače základní desky a wifi příjmače, ale nic nepomohlo. Už mě nic dalšího nenapadá a rád bych se vyhl reinstalu winů. Zkoušel jsem ping v CMD (ping 8.8.8.8 ) na tomto PC + zároveň ve stejnou chvíli na notebooku. Zatímco tady jsem měl nejvyšší hodnotu 442ms, na ntb to nešlo ani jednou nad 50ms.

Přikládám screen z programu winMTR: http://imgur.com/a/jHzyH . Dle toho soudím, že problém je někde v PC.


Mohli byste mi poradit čím by to mohlo být, případně jak problém vyřešit? Nebo poradit nějakej software, kterej by s tím mohl něco udělat.

Díky všem za rady
Salamander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2008
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadky wifi na PC

Příspěvek od Salamander »

Je nutne mit PC pripojene pomoci wifi?
Ono staci ze si nekdo zapne mikrovlnku :D
Tak dlouho se chodí s Acerem do práce, až mu víko upadne.
Acer wiki || Acer servis || Zkušenosti by Intri
Don
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2005
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadky wifi na PC

Příspěvek od Don »

To je opravdu prekvapeni, ze to po wifi jede obcas s vysokym pingem :roll:
CPU:i3-10105; MB:Gigabyte B560M D3H; RAM:HyperX 2x8GB DDR4; HDD: SSD Samsung Pro 1TB, WD 1TB Greenline; PS:Corsair HX650W; Case:SilverStone GD09B Grandia; Monitor:Panasonic VX-P50VT50E; Mouse:Logitech MX Performance; Keyboard:Logitech Wireless Illuminated K800
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
mrnkamichal
Nováček
Nováček
Registrován: 08. pro 2012

Re: Výpadky wifi na PC

Příspěvek od mrnkamichal »

Doufal jsem, že mi někdo pomůže, ale evidentně se tady rady nedočkám. Na této wifi jedu 6 let a nikdy jsem neměl při hraní čehokoliv ping nad 50, až do minulého týdne. Holt budu muset přeinstalovat Win, i když právě tomu jsem se chtěl vyhnout.

Tak teda díky všem 2 lidem co napsali alespoň něco, i když to bylo jak mluvit do prázdna :?
Salamander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2008
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadky wifi na PC

Příspěvek od Salamander »

Hele, na otazku jsi mi neodpovedel, tak nevim co cekas.

Hlavne jsi nenapsal jestli bydlis na sidlisti/na vesnici. Treba si soused nastavil wifi na stejny kanal a zarusil ti pasmo. Chtelo by to znat vice podrobnosti.

Je taky dost mozne ze po 6 letech uz router odchazi do vecnych lovist.
Tak dlouho se chodí s Acerem do práce, až mu víko upadne.
Acer wiki || Acer servis || Zkušenosti by Intri
mrnkamichal
Nováček
Nováček
Registrován: 08. pro 2012

Re: Výpadky wifi na PC

Příspěvek od mrnkamichal »

Kdyby byl špatnej router, tak ten ping jde nahoru na všech PC a ne jen na jednom. Nejsem žádnej odborník, ale tohle mi přijde logický.
Salamander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2008
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadky wifi na PC

Příspěvek od Salamander »

OK, v tom mas pravdu, ale napises teda aspon
-co mas za router
-co mas za wifi kartu v PC a jestli nemas opravdu moznost pripojeni do routeru metalikou
-jak vypada obsazeni wifi kanalu v tvem prostredi
-jakou mas na pc uroven signalu, idealne i uroven SNR, na cem to bezi (802.11a,b,g,n ?)
Tak dlouho se chodí s Acerem do práce, až mu víko upadne.
Acer wiki || Acer servis || Zkušenosti by Intri
mrnkamichal
Nováček
Nováček
Registrován: 08. pro 2012

Re: Výpadky wifi na PC

Příspěvek od mrnkamichal »

Jelikož se v těchto věcech nevyznám, pravděpodobně nebudu schopen odpovědět jak by bylo potřeba.
-Router mám nějaký TP link, ale nic bližšího nevím
-Wifi kartu nevím, ale mám tuto MB- GIGABYTE B85M-D3H-A - Intel B85
a nemám možnost být připojen jinak (v PC pak mám wifi příjmač Tenda W311U+)
-Na wifi jsem připojen jen já a máma na NTB (jsem cca. 2 metry od routeru)
-Na PC (stejně jako na NTB, který je ve vedlejší [vzdálenější] místnosti) je signál plný 100% a nespozoroval jsem žádné výkyvy.
SNR netuším co je a beží to na 802.11n
Don
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2005
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadky wifi na PC

Příspěvek od Don »

A bydlis tedy v bytovce nebo v rodinnem dome. Nejde o to, ze jsi sam pripojen, ale jde o to, ze soused muze mit take wifi a muze vysilat na "stejne" urovni jako ty. Pak by to znamenalo, ze si navzajem rusite signal.
CPU:i3-10105; MB:Gigabyte B560M D3H; RAM:HyperX 2x8GB DDR4; HDD: SSD Samsung Pro 1TB, WD 1TB Greenline; PS:Corsair HX650W; Case:SilverStone GD09B Grandia; Monitor:Panasonic VX-P50VT50E; Mouse:Logitech MX Performance; Keyboard:Logitech Wireless Illuminated K800
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
mango12
Nováček
Nováček
Registrován: 02. lis 2011
Bydliště: Pelhřimov

Re: Výpadky wifi na PC

Příspěvek od mango12 »

Tento problém měl kámoš a taky u cska... Ping kolem 20-30, během hraní dokonce nechal běžet ping např na seznam a ve hře mu to vždy po delší době házelo ping nad 300, 600ms ale zároveň ten ping na seznam měl normálně nízký. Řešil to i s poskytovatelem netu a ten si taky nevěděl rady. Dosud to nevyřešil.
CPU: Intel Core i7-6700K, CPU cooler: Noctua NH-D14, GPU: MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8G, MB: MSI Z170A GAMING PRO, RAM: Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200, SSD: Samsung SSD 850 EVO - 1TB, PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2 750W, CASE: Fractal Design Define R5, bílá
mrnkamichal
Nováček
Nováček
Registrován: 08. pro 2012

Re: Výpadky wifi na PC

Příspěvek od mrnkamichal »

Bydlím v paneláku. Nicméně za poslední 3 dny to neudělalo ani jednou. Nevím co se stalo, možná to byla jen nějaká slabá chvilka :-D Jen doufám, že už to tak zůstane
Don
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2005
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadky wifi na PC

Příspěvek od Don »

Jestli mas chytry telefon, stahni si wifi analyzer pro nejake info o okolnich sitich a az ti to zacne blbnout tak se podivej s kym jsi na stejnem kanalu ;) vsichni to maji nastavene na Auto a to je pak zazitek :D
CPU:i3-10105; MB:Gigabyte B560M D3H; RAM:HyperX 2x8GB DDR4; HDD: SSD Samsung Pro 1TB, WD 1TB Greenline; PS:Corsair HX650W; Case:SilverStone GD09B Grandia; Monitor:Panasonic VX-P50VT50E; Mouse:Logitech MX Performance; Keyboard:Logitech Wireless Illuminated K800
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
Odpovědět

Zpět na „Bezdrátové sítě“