ASUS RX470 ROG Strix 4GB Throttling

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

ZSCS
Nováček
Nováček
Registrován: 03. čer 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS RX470 ROG Strix 4GB Throttling

Příspěvek od ZSCS »

Sapphire plombu nemají..
Sempron (Barton) 3000+ 1,8@2,6GHz EPoX nForce2 Ultra 400, 1024 DDR DCH, 250GB Hitachi,Winfast Leadtek 6600GT, DVD-ROM Asus E616P 16/48x, DVD-RW LiteON 812S, LG F900P 19" , Repro homemade TVM
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: ASUS RX470 ROG Strix 4GB Throttling

Příspěvek od Srandista »

Mam pocit, ze Sapphirky plombu nemavaju nikdy. Moja MSI plombu ma, ale zas mna to netrapi, nemam VeCkove chute sa v tej grafike hrabat :)
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS RX470 ROG Strix 4GB Throttling

Příspěvek od CageJ »

flanker píše:Prodejní verzi a nebo marketingový kus? U marketingových být nutně nemusí...
marketingovy, ale co som sa stretol, tak skoro kazdy marketingovy kus ASUS, MSI plomby maju.
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Nyamph
Nováček
Nováček
Registrován: 20. led 2017

Re: ASUS RX470 ROG Strix 4GB Throttling

Příspěvek od Nyamph »

Hi, sorry to not speak the language of this forum, but I saw that you guys are talking about the RX470 Asus Strix OC Throttling, my card is with that problem too, I need to set +50 Power Limit to get 1250 or 1270 Mhz that the card promisses (asus promisses), but when I do this, my card throttles easily when it becomes hotter, is there any solution for that?
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: ASUS RX470 ROG Strix 4GB Throttling

Příspěvek od ArgCZ »

increase temperature limit...

VRM temperature is good?
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: ASUS RX470 ROG Strix 4GB Throttling

Příspěvek od Krteq »

Nyamph píše:...
Hi, we are still trying to figure out what exactly is going on.

For start, you can try to adjust temperature and power limit and you will see if it helps.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: ASUS RX470 ROG Strix 4GB Throttling

Příspěvek od DOC_ZENITH »

I personally side with the idea that the VRM are overheating (or are faulty). When GPU with boost system hits its temp or power draw limit, clocks usually decrease slowly.

Steep jump right down to 300Mhz indicates more of a VRM throttling than anything else.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: ASUS RX470 ROG Strix 4GB Throttling

Příspěvek od webwalker »

Voltage DOWN and Power limit UP. In my case, set voltage to 1.03V and power limit to +10% causes stable GPU clock at 1270MHz.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Nyamph
Nováček
Nováček
Registrován: 20. led 2017

Re: ASUS RX470 ROG Strix 4GB Throttling

Příspěvek od Nyamph »

webwalker píše:Voltage DOWN and Power limit UP. In my case, set voltage to 1.03V and power limit to +10% causes stable GPU clock at 1270MHz.
Can you tell me how it is your Wattman? Or do you use another 3rd party software to downvolt?
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: ASUS RX470 ROG Strix 4GB Throttling

Příspěvek od webwalker »

Yes, Wattman is sufficient more
asus-strix-rx-470.jpg
You'll have to test different voltages for yourself!

There is an article about the RX 480 undervolting, but it is in the czech language >>
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS RX470 ROG Strix 4GB Throttling

Příspěvek od flanker »

Im not sure, this is VRM issue....
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
jan134
Nováček
Nováček
Registrován: 07. dub 2019

Re: ASUS RX470 ROG Strix 4GB Throttling

Příspěvek od jan134 »

Vážení a milí. Trochu oživuji tuto diskusi, ač si jsem vědom že je tato karta již víceméně historickou záležitostí. Jsem vlastníkem RX 470 STRIX v 8GB edici, dle očekávání se i tohoto kusu týkal throttling na 300 Mhz, který jsem už po zakoupení víceméně vyřešil podvoltováním. Každopádně, trápí mě pár věcí:

1) Myslím si, že by si po více jak 3 letech provozu zasloužila přepastovat. To bych snad zvládnul, ale vzhledem k známým problémům s přehříváním VRM mě napadlo že bych při tom rovnou vyměnil teplodovivou pásku pod VRM chladičem a zároveň umístil podobný materiál mezi chlazení VRM a heatsink karty (je tam několik mm mezera, viz. obrázek, předpokládám že při dobré tepelné vodivosti mezi kovovými konstrukcemi by to mohlo signifikantně snížit teploty VRM). Je to špatný nápad?

2) V případě zlepšení teplot bych nejradši trochu upravil bios a pošteloval jednak power limit který je snížený na max. +25 % oproti ostatním výrobcům (proč nevyužít 8pin, který má oproti 4gb verzi?), jednak mě štve divný profil otáček ventilátorů, které se z nějakého důvodu chovají jinak, než jak nastavuji v radeon ovladačích. I v tomto ohledu by mě jako ne moc zkušeného člověka zajímalo, jak moc je to riskantní, pokud to vůbec lze. Kdysi jsem stáhnul polaris editor, ale nakonec jsem si na to netroufl.

Karta má již přirozeně po záruce, přesto bych byl rád kdyby ještě nějaký čas vydržela fungovat, což je primární důvod proč se zajímám o vylepšení chlazení. Budu vděčný komukoliv za případnou radu :roll:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“