Cyberpunk 2077

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od Still.Lord »

Pár baru ve měste je, kde se dá tančit...
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od Alfajk »

ale i ten největší fanda musí uznat, že prostě nedodali to, co slibovali a velká část hejtu je oprávněná, bohužel :|
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od killerek »

Jako u kazde vetsi hry posledni doby si holt i tady pockam minimalne pul roku nebo i vice a mozna az na vydana DLC, abych to dal z jedne vody na cisto, s vetsim obsahem, bez bugu a technickych problemu. Holt uz me vyvojari donutili nekupovat moc hry pri vydani a tak me to pak odladene vyjde i levneji.
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od Still.Lord »

Třeba to předelají v datadiscích.... Někde jsem četl nějaké prohlášení, že dodají co slíbili, a´t to stojí co to stojí :D
Ale těžko tomu věřit :)
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od ArgCZ »

mno tak uvidíme, někde na konci 2021 nebo v půlce 2022 za 400,- na novou generaci tomu dám šanci a třeba pak pustím chlup i za datáče když mě to chytne, ale proboha musej zapnout AI a fyziku jinak to fakt hrát nebudu, aby nešlo rozbít okno nebo kulka/granát ignoroval vodu, to snad nebylo ve hrách před patnácti lety naposled
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od TankGeorge »

yuri.cs píše:TL;DR
Ne, neni to ten slibovany ultimatni next-gen shit. Je to Borderlands ve meste, ktere je hezke a hlavne neobvykle nastylovane. Futu open-wordu moc neni, proto je to fakt pritazlive a clovek tam tech 100h stravi. Podobne jako s WW2 MoH a CoD bylo cool, ale pak... Takze cekam na vlnu Assasin's Creed: 2078 a FarCry: Punk.

----

Marketing smeroval hru na schema vypracovani se z nuly na vladce NC - nakup vybavy, expeni, tuneni aut, baraky, devky, chlast a diskoteka. To vse slibuje napr. dva mesice stary (!) trailer se strelbou z jedouciho auta na pronasledujici policejni drony... Misto toho resite, jak... ehm
Přesně tak a jen houšť. Vůbec nepřeháním, když říkám, že můžu napsat 1000+ poznámek, co je tam amatérsky nedomyšlené, rozbité... falešné sliby a silné řeči versus realita. Ale na to je tu plná prdel youtube meme kompilací. Jsem se schválně zaměřil vyloženě jen na příběh, protože to vedle hromady pálivějších problémů nedostalo tolik pozornosti.

Taky jsem čekal story from zero to hero, baráky, auta, kurvy s nějakým přesahem na cyberpunkové téma. Ti debilové nebyli schopní ani udělat to, že když vjedu do nové části města, tak navštívím místního fixera a postupně si u něj odemykám úkoly. Úkoly se odemykají samy od sebe, jak roste streetcred a máte zasranou mapu ikonkama bez jakékoliv příběhové souvislosti.

Dalo by se to dohrát i za 80h, kdybych se tolik nešťoural s RTX ON, nešel téměř všechno stealth a neprolejzal každé dveře. Což je mimochodem velká slabota proti W3. Pro lidi, co ještě teď marně doufají, že se všechno vyřeší patchema a silnějším HW - jděte o dům dál, můj názor. Třeba jsem příliš náročná hérečka, to ať si každý posoudí sám. Mě zase přijde dost simpletonský to tady nekriticky obhajovat jako nějaký nadstandard.

Jediný nadstandard je ten vizuální koncert s neuvěřitelným loadingem (jakože zmáčku play a hra mi do deseti vteřin naloaduje nejkrutějšá benchmark současnosti, to klobouk dolu)... ale tak jako - majitelé RTX karet, zvedněte ruce, protože zbytku se to vlastně ani netýká :/
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od Delarge »

No skoro všechno to tam je, akorát holt ne v dostatečný kvalitě pro zdejší fajnšmekry :-D
Mně stačí "Borderlands ve městě".

Btw, na tý hře začli pořádně dělat až po Blood and Wine, takže nevim, o jakým marketingu a ultimátním next-genu od roku 2012 se tu mluví. V roce 2013 akorát vyšel nic neříkající teaser. Když se pak hra po 5 letech vynořila a vedělo se, že to bude i na dosluhující toustovače, tak nějakej next-gen vzal za svý.

It's just a fucking game. Move on...
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
yuri.cs
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. led 2007
Bydliště: hl.m. piva
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od yuri.cs »

Ve 2012 zacali pre-produkci hry s autorem papirove predlohy. Z te doby pochazi ten slide "Our Promise", respektive z odhaleni tehdy jeste pojmenovane jako "The Cyberpunk".

Na CP meli uz tenkrat samostatny tym par lidi (pry az 50) - staci zacit patlat excelove tabulky s balancovanim statu, vymysleni perku, atributu, zacit psat nosnou cast pribehu, brainstorming killer-featur produktu, navrhnout zhruba mapu, atd. Pak postupne prelyvali lidi z W3 a Gwentu. Od konce 2015 majorita na CP... Ve 2017 na tom delalo 500 lidi. S hype nesetrili ani omylem :)

---

"Next-gen" ne jakoze next-gen konzole, ale next-gen herni mechniky a komplexita - vsechny ty Fallouty 4, W3, GTA V, RDR 2, Deus Exy to melo generacne prekonat.

Coz by urcite dost prekonal, kdyby hra skutecne obsahovala hypovane featury. Takze tak
It will be amazing in case after 10GHz we will see 20GHz, 30GHz and so on, just like we witnessed the thorny way from 10MHz to 33MHz in the eighties. -xbitlabs.com
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od Still.Lord »

DeLarge: No všechno to tam sice není, ale co tam je, tak je něco jako betaverze narychlo spíchnuté, aby se vidělo jak to bude (ne)fungovat....
Teď jsem začal lítat s katanou po městě a to spawnování nepřátel za zády atd mě už dost irituje..
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od Delarge »

yuri.cs píše: "Next-gen" ne jakoze next-gen konzole, ale next-gen herni mechniky a komplexita - vsechny ty Fallouty 4, W3, GTA V, RDR 2, Deus Exy to melo generacne prekonat.

Coz by urcite dost prekonal, kdyby hra skutecne obsahovala hypovane featury. Takze tak
Pořád nikde nevidim, kde slibovali, že to tyhle hry generačně překoná, ještě k tomu dohromady. Pokud někdo čekal, že mu naservírujou to nejlepší ze všech předchozích her dohromady, tak je to asi jeho problém. A spousta těch her prostě lepší než CP2077 pro mě není - mají lepší stránky, mají horší stránky a záleží na konkrétním jedinci, co preferuje.
Já radši budu hrát dokola tuhle "rozbitou sračku" než znova pustit Fallout 4 (pro mě hrůza všech hrůz) nebo GTA V. RDR 2 "hraju" už přes rok a vždycky ho za chvíli odinstaluju, protože je mi líto těch 120 giga :-D
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od durod »

Kdyz to porovnavate s Borderlands, CB je looter-shooter?
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od Frostys »

Delarge píše: A spousta těch her prostě lepší než CP2077 pro mě není - mají lepší stránky, mají horší stránky a záleží na konkrétním jedinci, co preferuje.
Já radši budu hrát dokola tuhle "rozbitou sračku" než znova pustit Fallout 4 (pro mě hrůza všech hrůz) nebo GTA V. RDR 2 "hraju" už přes rok a vždycky ho za chvíli odinstaluju, protože je mi líto těch 120 giga :-D
Dokázal bys vypíchnout z CP něco, co u těch ostatních her postrádáš? Čím je pro tebe ten CP lepší?
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od Paul »

yuri.cs píše:Ve 2012 zacali pre-produkci hry s autorem papirove predlohy. Z te doby pochazi ten slide "Our Promise", respektive z odhaleni tehdy jeste pojmenovane jako "The Cyberpunk".

Na CP meli uz tenkrat samostatny tym par lidi (pry az 50) - staci zacit patlat excelove tabulky s balancovanim statu, vymysleni perku, atributu, zacit psat nosnou cast pribehu, brainstorming killer-featur produktu, navrhnout zhruba mapu, atd. Pak postupne prelyvali lidi z W3 a Gwentu. Od konce 2015 majorita na CP... Ve 2017 na tom delalo 500 lidi. S hype nesetrili ani omylem :)
Prakticky všechno (to málo) co bylo uděláno před vydáním TW3 bylo zahozeno, po TW3 se vyměnili directoři (Badowski místo Kanika) a preprodukce se rozjela nově až po vydání Blood and Wine. Vývoj běžel 4 roky, a za 4 roky dodali hru prakticky na úrovni TW3, jen v Cyberpunkově Deus Ex-like provedení, ale bohužel v trochu horším technickém stavu. O žádnej megaprůser se (na PC a nextgenu tedy) nejedná, koneckonců kdyby jednalo, nebyl by Cyberpunk skoro měsíc po vydání furt #1 bestseller na steamu.

Chápu zklamání že nejde o Ultimátní Cyberpunk Life Simulator, ale hra je to skvělá.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od Delarge »

Několikrát tady padlo Borderlands. Shodou okolností je to asi moje nejoblíbenější herní série ever, takže asi proto :-D I když je to s nadsázkou, protože se ty hry dost liší, tak ten základ FPS s hromadou různýho gearu a schopností tam je. Ten loot tam samozřejmě není tak propracovanej jako v BL3, ale CP2077 je zase jinde, co se týče vyprávění a možností (i když možná pro někoho povrchní) řešit věci různými způsoby.
Další věc je vizuální stránka. Vyblitiny typu Fallout 4 prostě hrát nemůžu, ani kdyby to byl ta nejgeniálnější hra ever (což není). Můžeme si myslet o technický kvalitě CP, co chceme, ale hlavně s RTX ON ( a nějakým lehkým sharpeningem kvůli mazání s DLSS) je to prostě krása. Nějaký šílený bugy, který by dneska nebyly v každý druhý hře, jsem taky prostě za 100+ hodin nezaznamenal.
Rockstar hry jsou možná úžasnej sandbox, ale samotným game designem nejsou podle mě nic úžasnýho - a když jsi hrál jednu, tak jsi je hrál všechny. Krásně shrnuto v tomhle videu: https://www.youtube.com/watch?v=MvJPKOLDSos
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od ArgCZ »

jo na SDR IPSku nám tu všem vysvětluj jakej jsi vizuální fanjnšmekr... děláš si srandu žejo? Ty jsi ještě neviděl co je to krása :lol: , ty obecně hraješ na vyblitině vše v porovnání s tím co na trhu je k dispozici a jak na tom slušně technicky udělaný hry vypadaj.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
djstudio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od djstudio »

Mně teď napadlo že v CP2077 - tam je strašně moc textu úplně zbytečně. Jak v PC tak v těch střepech, popsané úkoly. Tolik tam toho být nemuselo. Nikdo to nečte a ještě to překládali do všech jazyků. Mohli ladit
jiné věci. I toho hackování je tam mnoho.
MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING Bios 2214 CPU: AMD RYZEN 9 7900X + NZXT Kraken X52 240mm GPU: ASRock AMD Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC RAM: 2x16GB - 32GB G.SKILL Trident Z5 NEO DDR5 6000MHz CL30 SSD SYSTEM: SAMSUNG 990 PRO Gen 4 NVMe 2TB SSD DATA A TESTY: KINGSTON RENEGADE, GIGABYTE AORUS Gen 4 NVMe SSD 1TB ZDROJ: FRACTAL DESIGN ION+ 860W PLATINUM Modular CASE: CORSAIR 7000D AIRFLOW Black Bigtower MONITOR: MSI 28" OPTIX IPS FreeSync 4ms - 4K NET: VODAFONE Kabel 500 Mb/s - 30Mb/s SYSTEM: Windows 11 PRO 64BIT Build 23H2 FOTO PC: https://cz.pcpartpicker.com/b/pdvfrH
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od Paul »

djstudio píše:Mně teď napadlo že v CP2077 - tam je strašně moc textu úplně zbytečně. Jak v PC tak v těch střepech, popsané úkoly. Tolik tam toho být nemuselo. Nikdo to nečte a ještě to překládali do všech jazyků. Mohli ladit
jiné věci. I toho hackování je tam mnoho.
Scénáristé a překladatelé ti nebudou debuggovat kód :)
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od Delarge »

ArgCZ píše:jo na SDR IPSku nám tu všem vysvětluj jakej jsi vizuální fanjnšmekr... děláš si srandu žejo? Ty jsi ještě neviděl co je to krása :lol: , ty obecně hraješ na vyblitině vše v porovnání s tím co na trhu je k dispozici a jak na tom slušně technicky udělaný hry vypadaj.
Vizuální stránka není o tom, jako moc máš HDR a OLED. Ale to je tobě evidentně vysvětlovat marný, ty jsi chytrej jak rádio.
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od Woyta »

djstudio píše:Mně teď napadlo že v CP2077 - tam je strašně moc textu úplně zbytečně. Jak v PC tak v těch střepech, popsané úkoly. Tolik tam toho být nemuselo. Nikdo to nečte a ještě to překládali do všech jazyků. Mohli ladit
jiné věci. I toho hackování je tam mnoho.
Asi tě prekvapim ale já to čtu. Tohle pronikání do herního světa mě baví od fallout 3. Tady se fakt vyřadili a v některých strepech najdeš hotová literární díla. Ale v případě ncpd to často supluje rozmanitost. Ale máš vysvětlení z obou stran proč k tomu přepadení došlo.

Proto máte po 120h 100% hry hotovo a mě hromada úkolů ještě zbývá.

Před překladatelema musím smeknout. Evidentně je to bavilo a i chyb jsen si všimnul minimální množství.

Hackovat pomalu nemusíš. Jsou to jen XP a peníze. S XP problém nemám a peníze získávám jinak.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
djstudio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyberpunk 2077

Příspěvek od djstudio »

Tak to seš dobrej ty mraky textu číst máš můj obdiv.
MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING Bios 2214 CPU: AMD RYZEN 9 7900X + NZXT Kraken X52 240mm GPU: ASRock AMD Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC RAM: 2x16GB - 32GB G.SKILL Trident Z5 NEO DDR5 6000MHz CL30 SSD SYSTEM: SAMSUNG 990 PRO Gen 4 NVMe 2TB SSD DATA A TESTY: KINGSTON RENEGADE, GIGABYTE AORUS Gen 4 NVMe SSD 1TB ZDROJ: FRACTAL DESIGN ION+ 860W PLATINUM Modular CASE: CORSAIR 7000D AIRFLOW Black Bigtower MONITOR: MSI 28" OPTIX IPS FreeSync 4ms - 4K NET: VODAFONE Kabel 500 Mb/s - 30Mb/s SYSTEM: Windows 11 PRO 64BIT Build 23H2 FOTO PC: https://cz.pcpartpicker.com/b/pdvfrH
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“