Fractal Define Nano S

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Blue Storm »

Předchozí Fractaly byly šmejdy, to jo, ale ty nové modely, co byly nasazené poprvé v Define R5, jsou na míle vzdáleny kvalitou.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od python.p »

Vyzkůšám tedy dlouhodobě, ale zatím mě moc neoslovily :(
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
kAdEtT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. lis 2007
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od kAdEtT »

Takto mi to nabastlili soudruzi z CZC. Přidám 2ks F14 silent ventilátory a trochu si poradu ještě s cable managementem. Nechápu, jaktože jsem schopnej měnit otáčky Fractal ventilátorů, když jsou 3pin?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Michal86 »

Mě ty otáčky také jdou měnit. Upravuji to přímo v BIOSu. Gigabyte tam má nějakou utilitku na to.
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Srandista »

Vies ich menit na zaklade toho, kolko V do toho posles. Nie je to regulacia typu "chcem x otaciek", ale z 12V (plny vykon) vies vacsinou znizit na 7V alebo 5V.
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Michal86 »

Pošlu screen biosu jakmile budu doma. Nejsem si jistý jestli to funguje přesně takhle. Mám tam nějaký silent mód, plus s tím grafem lze hýbat dle uvážení uživatele.
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Srandista »

No a Silent volba v BIOSe znamena bohvie kolko V (menej ako 12), ktore posle do toho vetraku.
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Michal86 »

OK, budu ti věřit. Nikdy jsem se o chlazení nějak extra nezajímal. Měl jsem dobré skříně, kde jsem měl manuální regulaci a jel jsem prakticky pořád na 5V a o ventilátorech jsem prakticky nevěděl.
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Michal86 »

Předem se omlouvám za grafické zpracování, k dispozici mám pouze malování a ani v tom nejsem žádný profík.

Tak nějak mě napadl takový lehký "tuning". Zdroj bych hodil na čelo místo předních dvou ventilátorů. Horní mřížku bych nechal otevřenou, aby šel horký vzduch mimo skříň. (skříň je na stole, nic nebrání teplému vzduchu aby šel mimo case). Jediné co bych musel udělat je vyrobet z nějakého tvrdšího plechu krycí mřížku na pozici původního zdroje, sehnat nějaký prodlužovací kabel k napájení (u pár skříní jsem to viděl) a asi bych musel dělat prostup pro kabeláž od zdroje. Co si od toho slibuji jsou nižší teploty uvnitř skříně. Grafická karta by dostala studený vzduch od spodních ventilátorů. Zdroj bych buď přišrouboval (pokud by seděly původní pozice pro prošroubování předních ventilátorů) a nebo bych použil plastové stahovací pásky (asi více než méně)

Zatím jsem přesně neměřil, ale z fotky se zdá, že by se zdroj měl vejít a neměl by být v kolizi s grafickou kartou.

Co si o tomto nápadu myslí místní odborníci skrze airflow?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“