Výběr routeru, krátká vzdálenost , vysoký výkon

Vše kolem bezdrátových sítí - WiFi, atd.

Moderátor: Don

Odpovědět
Nitram
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. led 2005
Bydliště: Deblín
Kontaktovat uživatele:

Výběr routeru, krátká vzdálenost , vysoký výkon

Příspěvek od Nitram »

Zdravím,

Potřeboval bych poradit ohledně koupě routeru (routerů?). Situace se má tak.Můj internet 1gbit/1gbit a rád bych přenesl tuto rychlost vzduchem (řekněme že 700mbit by bylo dostačujicí) na vzdálenost přibližně 10-12 metrů pouze přes dvoje dřevěné dveře.

Řešení kabelem by bylo sice idealní z hlediska spolehlivosti a ceny řešení ovšem je to až pouze poslední varianta v místech kde tento problém řeším.

Četl jsem nějaké články o routerech se standardem 802.11ac ovšem nějaké realné testy, které by potvrdily či vyvrátily to čeho bych rád dosáhnul jsem nenašel.
Pokud je můj dotaz hloupý pardon, dané problematice moc nerozumím.

Pokud není mohli by jste doporučit které síťové prvky by zvládli tento druh přenosu?

Díky
Nitram
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. led 2005
Bydliště: Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr routeru, krátká vzdálenost , vysoký výkon

Příspěvek od Nitram »

Update:

Tak jsem jako potencialní variantu našel ještě tenhle druh přenosu https://www.alza.cz/tp-link-tl-pa8010p- ... 99#recenze nějaké zkušenosti?
Salamander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2008
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr routeru, krátká vzdálenost , vysoký výkon

Příspěvek od Salamander »

Powerline fakt ne, je to desne choulostive na jekekoliv ruseni v siti, treba spinane zdroje.

802.11ac by ciste teoreticky slo, kdyz bys mel smerove anteny a aspon 3 spatial streamy. Ale uprimne mi financne i logicky nejlepe vychazi varianta natazeni kabelu, i kdyby to melo byt komplikovane.
Tak dlouho se chodí s Acerem do práce, až mu víko upadne.
Acer wiki || Acer servis || Zkušenosti by Intri
Nitram
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. led 2005
Bydliště: Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr routeru, krátká vzdálenost , vysoký výkon

Příspěvek od Nitram »

Hmm, asi nakonec natáhnu kabel, jen mě napadlo jestli by to nešlo řešit jinak....
Don
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2005
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr routeru, krátká vzdálenost , vysoký výkon

Příspěvek od Don »

Za rozumne penize urcite ne. Kamarad to resil pres zasuvky apod. nesmysly. Dvacetkrat jsem mu rikal at natahne kabel. Po mesici zkouseni ho natahl a ma klid.
CPU:i3-10105; MB:Gigabyte B560M D3H; RAM:HyperX 2x8GB DDR4; HDD: SSD Samsung Pro 1TB, WD 1TB Greenline; PS:Corsair HX650W; Case:SilverStone GD09B Grandia; Monitor:Panasonic VX-P50VT50E; Mouse:Logitech MX Performance; Keyboard:Logitech Wireless Illuminated K800
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
Odpovědět

Zpět na „Bezdrátové sítě“