Stránka 1 z 1

Doplnění informací k sestavě na ceně nezáleží

Napsal: pon 10. dub 2017, 13:21
od bergdo
Dobrý den,
Byl bych vám vděčný za věnování trochu vašeho odborného času k kontro této sestavy a pár mých dotazů.


Dotazy:
Při skládání této sestavy jsem chtěl vždy využit na 100% potenciál komponentu v PC a také 100% kompatibilitu všech komponentu v závislosti na sobě. Prostě až se nic mezi sebou nehádá, ale spíš ještě podoří správnou funkčnost. Také mě šlo o co nejnižší spotřebu a 0 hlučnost nejlépe. To mě vede k otázce jaký disk do PC 1TB? jde mě hodně o to až je tichý.

PS: Pusťte se do mě. Jsem otevřený všemu, když to zprávě vysvětlíte proč by jste raděli dali jiný komponent do PC, taková skládačka pro všechny. :twisted:

PC sestava:

ASUS ROG STRIX H270F GAMING - Intel H270
https://www.czc.cz/asus-rog-strix-h270f ... 08/produkt

Corsair Dominator Platinum ROG 16GB (4x4GB) DDR4 3200
https://www.czc.cz/corsair-dominator-pl ... 05/produkt

Otázka:

Jak budou rámky fungovat?
Využiji jejich potenciál naplno?
Na stránkách ASUS je napsáno:
4 x DIMM, Max. 64GB, DDR4 3300(O.C.)/3000(O.C.)/2400/2133 MHz Non-ECC, Un-buffered Memory
Dual Channel Memory Architecture
Supports Intel® Extreme Memory Profile (XMP)
** Refer to www.asus.com for the Memory QVL (Qualified Vendors Lists).
* Due to Intel® chipset limitation, DDR4 2400MHz memory frequency is only supported by 7th Generation Intel® processors. Higher memory modules will run at the maximum transfer rate of DDR4 2400MHz.
** Due to Intel® chipset limitation, DDR4 2133MHz and higher memory modules on 6th Generation Intel® processors will run at the maximum transfer rate of DDR4 2133MHz.

Takže z rámek dostanu maximálně 2400MHz
Na stránkách czc.cz
Výkon neleží jen tam, kde se takt procesoru šplhá do několikagigahertzových mezí. Důležité také je, na jakou frekvenci se dostane kmitočet paměťových modulů. A zde Asus uhodil hřebíček na hlavičku: kompatibilní kvalitní paměti umí postrčit až k hranici 3300 MHz.

Může mě to tedy někdo správně objasnit?

Intel Core i5-7600
https://www.czc.cz/intel-core-i5-7600/204095/produkt

Intel SSD 600p, M.2 - 128GB
https://www.czc.cz/intel-core-i5-7600/204095/produkt

ASUS GeForce GTX 1060 ROG STRIX-GTX1060-O6G-GAMING, 6GB GDDR5
https://www.czc.cz/asus-geforce-gtx-106 ... 24/produkt

Fortron AURUM Xilenser, 500W
https://www.czc.cz/fortron-aurum-xilens ... 00/produkt

ASUS ROG Swift PG248Q - LED monitor 24"
https://www.czc.cz/asus-rog-swift-pg248 ... 71/produkt

Re: Doplnění informací k sestavě na ceně nezáleží

Napsal: pon 10. dub 2017, 13:49
od Michal86
Co se desky týče, pokud chce člověk rychlé paměti, chce to Z desku. Z těch levnějších se mi celkem líbí tahle:
https://www.czc.cz/asrock-z270-killer-s ... 28/produkt

operační paměti určitě 2 a ne 4, takže 2x8 giga, například tyto:
https://www.czc.cz/corsair-vengeance-lp ... 95/produkt

procesor je na zvážení, podle mě je ta 7600 bez K docela drahá, buď bych si připlatil za Kčko a nebo vzal 7500

Disk je špatně, dnes kupovat 120 giga absolutně nemá smysl. Chce to na systém + nějaký ten program alespoň těch 250 GB

grafická karta je zbytečně drahá (co se modelu týče), bohatě poslouží tato:
https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1060 ... 79/produkt

zdroj bych doporučil tento:
https://www.czc.cz/corsair-rmx-series-r ... 23/produkt

Monitor - tady jde o to co je preferováno, jestli hraní nějakých multiplayer stříleček, tak by mohl být dobrý.

Re: Doplnění informací k sestavě na ceně nezáleží

Napsal: pon 10. dub 2017, 13:56
od Walker1134
Jaký je rozpočet? Pokud je požadavek ticho, tak určitě uzavřenou kvalitní skříň s odhlučněním, např fractal design r5...

Re: Doplnění informací k sestavě na ceně nezáleží

Napsal: pon 10. dub 2017, 13:59
od Leon_
ako sorry sa na mňa nehnevaj, ale v akom vesmíre Ťa napadlo kupovať tie ramky do takejto zostavy? aby boli RAMky pomaly najdrahším komponentom v builde? :D ľudia v 99% prípadoch natrepú najvýkonnejšiu grafiku a potom osekávajú zvyšok, ale hento vidím po prvýkrát :D ,... shitny zdroj, malé SSD. K takejto zostave zober najlacnejšie 3200 ramy aké nájdeš a radšej prekopaj ostatné komponenty.

Re: Doplnění informací k sestavě na ceně nezáleží

Napsal: pon 10. dub 2017, 14:10
od bergdo
proč 2 a ne 4 ? rámky?
proč cokoliv měnit? napíšete změnu, ale nenapíšete proč. jak by s tím spolupracoval procesor, ramky, grafika? Poskládal jsem to podle toho co jsem se dočetl aby vše pracovalo jak má. Disk M.2 je pouze na system a vás se ptám jaký disk na ostatní hry, programy atd.... Jde vidět že málo kdo si přečte co jsem tam napsal a o co vás žádám a hned se vyjadřuje k sestavě.
CoolerMaster MasterCase 5 PRO
https://www.czc.cz/coolermaster-masterc ... 0wod1DwF7A

Re: Doplnění informací k sestavě na ceně nezáleží

Napsal: pon 10. dub 2017, 15:21
od Michal86
Ramky? Protože dual channel, pokud chceš 4 ramky, kup si X99 chipset, kde tu propustnost využiješ.

Grafika? Na co utrácet o 12 nebo kolik stovek navíc za něco, co není potřeba? Ta levnější bude mít stejný výkon.

m.2 je v pohodě, ale ta velikost se vyplatí 250 GB

case je na každém, co se mu líbí

Procesor je OK, ale dle mého je zbytečnost připlácet na tu 7600 když 7500 není o tolik pomalejší a přitom má lepší poměr cena / výkon.

Re: Doplnění informací k sestavě na ceně nezáleží

Napsal: pon 10. dub 2017, 15:40
od Spring
bergdo píše:100% kompatibilitu všech komponentu v závislosti na sobě.
Je-li 100% kompatibilita doslovným požadavkem, můžeš odpískat všechny návrhy a zapomenout na vlastní sestavu. Kompatibilitu v omezeném rozsahu (řada/série/model) zajistí jen výrobce značkové sestavy, který zajišťuje bios, firmware, ovladače v konkrétní verzi systému, na které byla funkčnost otestována, validována a certifikována. Občas se dějí zajímavé věci i na poli značkových sestav. Vzpomínám si, jak odešla mechanika v Thinkstation. Nová nebyla kompatibilní s deskou, musela se měnit deska a ještě disk, protože nebyl kompatibilní s mechanikou a deskou. Jak se to rvalo mezi sebou, vznikaly zajímavé situace.

Klidně můžeš narazit na dva disky (ani jeden disk na trhu není plně kompatibilní) a ty se budou mezi sebou "hádat" i s řadičem. To se stává celkem často (v minulosti to bylo mnohem mnohem horší), další špeky jsou USB apod. Požadovat 100% prostě nelze, s tím se smiř.

P.S.: Intel 600p s vyhni velkým obloukem. Nevyplatí se (zápis má mizerný) a ještě je v něm velmi nepříjemný bug (firmware - možná opravený, možná bude/nebude nikdy opravený).

Re: Doplnění informací k sestavě na ceně nezáleží

Napsal: pát 14. dub 2017, 18:21
od Foxik88
Pokud dobře počítám tak to je PC za 42k za bednu... Za to by se dal poskládat tiché PC s taktovací i5 a 1070.
Pokud chceš co nejtišší 1TB tak chceš SSD. Druhá možnost je disk 2,5palce z notebooku daný do himura...

Ale tohle všechno je úplně jedno, protože nevíme jak chceš řešit chlazení procesoru a pokud to dáš do té bedny cos vybral....

Re: Doplnění informací k sestavě na ceně nezáleží

Napsal: pát 14. dub 2017, 21:00
od Isp0
Maximum tiché PC? Nevyčetl jsem k čemu ho chceš, takže navrhnu něco multimediálního.
https://www.czc.cz/209974,210758,184229 ... 08714/kody

Sestava ti nabídne výkonný, šestijádrový procesor firmy AMD s adekvátním chlazením pro jeho přetaktování aj naprostou tichost, 16GB paměti RAM, základní desku s chipsetem X370, GTX1080-8GB v provedení GAMING X, což je jedno z nejpovedenějších provedení grafických karet, nejtišší, 1TB SSD Kingston KC400 na data, systém aj software, Platinový a modulární zdroj, odhlučněnou a skvěle vybavenou skříň.

Cena sestavy je 50 tisíc.