Radeony RX 570 a 580 - testy, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
g-ice
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. led 2019

RX 580 Pulse - vysoké teploty a thermal throttling

Příspěvek od g-ice »

Zdravím, koupil jsem si rx 580 Pulse 8g (asi) po tezbe a mám problém s teplotou. Teplota po zapnutí hry vystoupa na 82-85C a vetraky fici na 80-100%a throttlujou frekvence kolem 1200(ma mit 1360) Nechapu jakto ze se takto zahriva... vetraky bezi uplne v pohode, kartu jsem rozebral a vysál( neporusil jsem pečeť kvuli zaruky). Zatim ji nechci přepastovávat (to bude az posledni moznost). Bios vypada OK.

Nejaka rada k veci prosím?
Bohuzel jsem si nevsiml ze prodavajici vymazal z faktury nektere dulezite data, takze mi zaruku asi neuznaji tak to zkousim jeste z neho dostat.
PC - Ryzen 5800x3D@Arctic freezer 360 II - Asus x570 gaming-e - Gskill tridentZ Neo 3600@CL14- SX8200 pro 1TB - Sapphire Nitro+ 7900XTX - Soundblaster X3 + Mackie CR4 - Define 7 - Supernova G3 850w - Asus MG278Q
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: RX 580 Pulse - vysoké teploty a thermal throttling

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Neměl jsi to vůbec rozebírat, hned měla jít na reklamaci.
g-ice
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. led 2019

Re: RX 580 Pulse - vysoké teploty a thermal throttling

Příspěvek od g-ice »

Jak rikam ty pecete jsou neporusene... chladic jsem nesundal. jen backplate.
PC - Ryzen 5800x3D@Arctic freezer 360 II - Asus x570 gaming-e - Gskill tridentZ Neo 3600@CL14- SX8200 pro 1TB - Sapphire Nitro+ 7900XTX - Soundblaster X3 + Mackie CR4 - Define 7 - Supernova G3 850w - Asus MG278Q
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: RX 580 Pulse - vysoké teploty a thermal throttling

Příspěvek od AllowedCry »

Jestli je bez záruky tak přepastovat.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Comby
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. bře 2009

Re: Radeony RX 570 a 580 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Comby »

Hm, neviem kam to dať, ale mám takú otázku (mám RX 580):
Vo win 10 po prechode z full screen (z hry) na plochu keď chcem znova prepnúť hru do full screen tak to nejde, iba sa roztiahne hra na celú obrazovku, samozrejme aj s ikonami minimalizovať/maximalizovať/zavrieť. Dá sa to nejak vyriešiť? Je to problém amd drivera či win 10 všeobecne?

Vo win 7 to krásne prepínalo cez win+tab.
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: Radeony RX 570 a 580 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od skaven321 »

Alt+Enter?
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
Bouner
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. led 2014

Re: Radeony RX 570 a 580 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Bouner »

Koukám čína už jede svoje :D .. kočičí verze RX 580
https://www.youtube.com/watch?v=fGGKaX1D9Zo
timeshock
Nováček
Nováček
Registrován: 30. pro 2019

Re: Radeony RX 570 a 580 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od timeshock »

Dobrý den koupil jsem XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition je to má první amd karta a nejsem schopen jí dostat do provozu aby skousla hry třeba jako Tom Clancy's Ghost Recon® Breakpoint nebo Tom Clancy's The Division mám sice jen slabší procesor QuadCore Intel Core i5-4690K, 3900 MHz ale i s ním by měli hry jet aspoň na minimum napájecí zdroj mám atx power supply stp-650 V2.3 který není sice žádný super zdroj ale měl by být dostačující. Bios v kartě XFX.RX580.8192.171030 http://gpuz.techpowerup.com/19/12/30/qyc.png a mám ji danou v performace modu aspoň tedy dle GPU Z kde ukazuje ted GPU Clock 1400 MHz a při stealth 1300 Mhz .Nainstalovaný system v pc je win 10 x64 s pracovní pamětí 16332 MB (DDR3 SDRAM).Byl by mne někdo ochotný pomoci s nastavením přes TeamViewer nebo mne aspoň poslat profil z nastaveni globální grafiky (WattMan) ?? Děkuji za pomoc co se týče těchto věcí jsem naprostá lama proto žádám o pomoc .
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Radeony RX 570 a 580 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Atapi »

No v první řadě napiš co máš vlastně za problém
nejsem schopen jí dostat do provozu aby skousla hry třeba jako Tom Clancy's Ghost Recon® Breakpoint
nám totiž moc neřekne...
Zdroj ne že není super, je to odpad, ale to je tady asi jedno, dokud to nevyhoří, tak by to mělo mít normální fps bez ohledu na zdroj.
Obrázek
timeshock
Nováček
Nováček
Registrován: 30. pro 2019

Re: Radeony RX 570 a 580 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od timeshock »

problém je tem že při spuštění hry obraz jakoby kostičkoval nebo se oběvili drobné barevné proužky a pak spadne
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Radeony RX 570 a 580 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Atapi »

Dělají to všechny hry nebo jenom Tom Clancy? 3DMark nebo furmark když tam pustíš funguje bez problémů? Podobný artefakty dělá spíš vadná grafika, výjimečně vadnej kabel monitoru/monitor (obvykle pruhy skrz celej monitor jsou kabelem nebo monitorem, kostičky, opakující se proužky a já nevím jak ještě to popsat, má na svědomí z 99% grafika, můžeš porovnat jestli nenajdeš podobný), to v ovladačích moc nepořešíš, pokud ta karta nefunguje normálně ani na defaultní nastavení.

//Tu kartu máš odněkud z bazaru nebo jsi tam dával staženej bios nebo jak? Jen že koukám na ty takty co to má mít podle obchodu a jsou napsaný jinak. Každopádně pokud to dělá i v ostatních hrách, tak bude vadná, pro jistotu můžeš zkusit sundat komplet OC co máš na PC (procesor, ram, gpu), ale předpokládám že předchozí grafika ti tam fungovala normálně.
Obrázek
timeshock
Nováček
Nováček
Registrován: 30. pro 2019

Re: Radeony RX 570 a 580 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od timeshock »

karta je flashla biosem výše uvedeným ze stánky https://www.techpowerup.com/vgabios/200 ... 192-171030 karta je v cajku hry slabší na výkon jedou v pohodě a myslím že už je to v pořádku po změně nastavení globálním nastavení na ruční a trochu upraveném profilu.Jenže jsem to střílel od boku naučit jsem se nenaučil nic proč co a jak .Chtěl jsem někoho kdo by mne vysvětlil co a jak nemám rád když se mne něco podaří náhodně nastavit
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Radeony RX 570 a 580 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Atapi »

Takže se snažíš přetaktovak grafiku? Tak tam není moc co řešit, dal jsi na něčem moc velký frekvence (nejspíš paměť). Nad default přidávej postupně a vždy to důkladně otestuj, jak už jsem napsal 3dmark a třeba furmark a náročnější hry a hotovo, až to spadne při nějakým testu, tak minimálně 50 uber a testni znova, nezvedej frekvence zároveň na jádru i pamětech, ať víš kvůli čemu to padá, power limit atd. samozřejmě na max (i když s tím tvým zdrojem bych to s OC moc nepřeháněl).
Obrázek
timeshock
Nováček
Nováček
Registrován: 30. pro 2019

Re: Radeony RX 570 a 580 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od timeshock »

super odpověď to vím taky že jsem něco měl nastaveno zle.Nerad chodím na fóra se na něco ptát jelikož 98% dopovědí je zcela mimo mísu. Já hledal někoho kdo poradí s nastavením a ne někoho kdo mne pošle hrát tetris v továrním nastavení.V továrním nastavení jsou 3 profily , hry náročnější na výkon neběželi ani v jednom z nich proto jsem musel použít ruční nastavení jelikož jsem tyhle věci nikdy nedělal ani nevím pořádně které hodnoty co kde změní jsem hledal radu abych se něco přiučil.Nastavit se mne to povedlo více méně náhodou což je sice dobře ale mne to neuspokojuje když nevím co jsem udělal správně a co by se ještě dalo upravit.Pokud někdo má zájem přidávám mé nastavení profilu aby se podíval a poradil , pro ty co jsou na tom stejně jako já po případně použily. https://beta.webshare.cz/file/49I5e84u5 ... rx-580-xml
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Radeony RX 570 a 580 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Atapi »

Jsi asi nepochopil že každá karta je jiná a co funguje jednomu, nemusí fungovat druhýmu, jak jsem napsal musíš to dělat postupně a vždy to řádně otestovat, jestli si myslíš že ti někdo za 5 minut nakliká OC a bude hotovo, tak to bohužel, tak to nefunguje, cizí nastavení můžeš vzít jen jako nějaký (řádně snížený) výchozí bod a abys viděl, co se na kartě vůbec dá dosáhnout. Proto jsem ti psal jak to máš dělat, jestli o tom nevíš vůbec nic, tak si o tom nejprve něco načti než začneš o někom říkat, že jsou mimo mísu. Tím to z mojí strany hasne, třeba se najde někdo, kdo ti to rád nakliká, otestuje a bude se s tím patlat, osobně o tom ale pochybuju.
https://pctuning.tyden.cz/hardware/graf ... yz?start=1
Obrázek
Comby
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. bře 2009

Re: Radeony RX 570 a 580 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Comby »

Možno to tu už bolo: pri zapojení dvoch monitorov (v mojom prípade monitor + TV) idú RAM na 2000 MHz v idle namiesto štandardných 300 MHz. Pomohlo znížiť color depth na 8bit u TV. Vraj platí "exact same refresh rate AND color bit AND black levels/rgb type".
BRKO
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. bře 2005
Bydliště: d syty of prak
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeony RX 570 a 580 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od BRKO »

PC v podpisu je komplet novy, jen ta Sapphire Nitro RX750 OC 8GB je z bazaru. Sem tam mi padne nejaka hra, zadny zamrzani, jen proste najednou zmizi a ja koukam do plochy s hlaskou jako na obrazku. Drivery jsem reinstaloval nekolikrat, kartu profoukl a znova usadil, pustil ruzny benchmarky atd atd.

Co mi tyhle errory rikaji?

Obrázek

win10: b450, 1600af, 16GB 3200mhz, rx570, 550W
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Radeony RX 570 a 580 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Říkaj že je něco unstable. RAM nebo grafika bejvá nejčastější odpověď. To že hry ale "mizej" a nekončíš v bsod, výtuhu, nebo grafickejch artefaktech indukuje ale spíš na tu RAM.
BRKO
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. bře 2005
Bydliště: d syty of prak
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeony RX 570 a 580 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od BRKO »

DOC_ZENITH píše:Říkaj že je něco unstable. RAM nebo grafika bejvá nejčastější odpověď. To že hry ale "mizej" a nekončíš v bsod, výtuhu, nebo grafickejch artefaktech indukuje ale spíš na tu RAM.
RAM jo? Pameti mam, stejne jako vsechno ostatni, na defaultnich hodnotach bez taktovani. Navic mi to staveli v Alze. Memtesty taky probehly bez problemu...

win10: b450, 1600af, 16GB 3200mhz, rx570, 550W
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Radeony RX 570 a 580 - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

No 3200 Mhz je pro ZEN1 celkem dost. Zkus jim ubrat na 2667Mhz a uvidíš.
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“