Záseky v PC hrách

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
Zakys7
Nováček
Nováček
Registrován: 04. led 2015
Bydliště: Vnorovy

Záseky v PC hrách

Příspěvek od Zakys7 »

Zdravím, mám takový problém...už to trvá asi tak týden. Během hraní a to konkrétně u her typu Heroes of the Storm nebo World of Warcraft se mi prostě z ničeho nic na 5 sekund sekne hra ale když zmáčknu na start u klavesnice tak mi naskočí lišta a normálně můžu spustit jakýkoliv program nebo otevřit složku. Po 5 sekundách hra běží zase jak má. Nevíte někdo čím by to mohlo být?

Můj HW: CPU i7 6700K, GPU GTX 1070, Zdroj EvGA 750W, Ram 16 GB Kingston HyperX Fury Black 16GB, MB Asus Maximus HERO VIII

FPS nijak nepadá, CPU s GPU se nijak nepřehřívá. Teploty sleduju každý den přes AI Suite3

Díky za zpětnou informaci... :)
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Záseky v PC hrách

Příspěvek od Butch »

Proveril bych internetove pripojenim nejakym programem co pinguje zvolene servery.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Záseky v PC hrách

Příspěvek od dexterav »

a neni to zrovna tým aisuite?
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Kama
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. čer 2006
Bydliště: Střední Čechy

Re: Záseky v PC hrách

Příspěvek od Kama »

Já bych tomu věřil, jedinkrát (nedávno) jsem aisuite nainstaloval kvůli regulaci větráků skříně z windows a už takovej bordel do pc nikdy nechci. Win začaly být zabržděné, např. při poklepání na ikonu průzkumníka někdy trvalo i 5 vteřin než se okno otevřelo atd. A nejhorší, že to zůstalo i po odinstalaci a odmazání registrů a odstranění složky asus v nouzovým režimu. Nakonec jsem musel obnovit čistej systém ze zálohy.
Aisuite fakt ne. A to byla poslední verze z webu asus.... :D
Core i7-13700K | ASUS Z790 Hero | G.SKILL Trident 2x16GB DDR5 6000MHz CL36 | Samsung 990 Pro 1TB | Samsung 850 Pro 256GB | Samsung 870 EVO 1TB | WD Blue 6TB
Asus ROG Strix RTX 4080 O16G | Seasonic Vertex GX-850W | FD Define R5 | DELL Ultrasharp U2515H | Windows 11 Pro 64bit
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Záseky v PC hrách

Příspěvek od racecar »

Mne Ais zasekalo cely windows, cize nikdy viac.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: Záseky v PC hrách

Příspěvek od iOioo »

A mne funguje PC s AI Suite úplne bez problémov ;) ale pravda nepoužívam Win10 :lol:
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Záseky v PC hrách

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Odinstaluj si Asus Gamefirst software alebo nastavuj proces hry vzdy na najvyssiu prioritu. Problem by mohol zmiznut.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Záseky v PC hrách

Příspěvek od racecar »

iOioo píše:A mne funguje PC s AI Suite úplne bez problémov ale pravda nepoužívam Win10
Aj mne to išlo úplne bez problémov. Až kým nedošiel W10 a updaty. :lol:
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Záseky v PC hrách

Příspěvek od dexterav »

je milion lepších softov na sledovanie hw ako ten šit AI ktorý často číta kraviny aj zdosky pre ktorú je určený :mrgreen: :roll:
a oc sa dá aj v biose, ktorý dnes často vyzerá rovnako ako soft vo wine :D
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Zakys7
Nováček
Nováček
Registrován: 04. led 2015
Bydliště: Vnorovy

Re: Záseky v PC hrách

Příspěvek od Zakys7 »

A mohl by mi někdo poradit nějaký jiný lepší SW na regulaci ventilátorů? Jde hlavně o to, že když vymažu uplně AI Suite 3 komplet se vším všudy tak mě začnou jezdit větráky jak se jim zachce. Když to v BIOSU nastavuju na default nebo kalibruju tak si to proste dělá co chce. Jsem na ploše a z ničeho nic mi jeden větrak na plné kule a pak z ničeho nic ticho a tak to dělá porád po zapnutí PC bez AI SUITE 3. Tak nevím co s tím. Mám vodní chlazení Kraken X61 a zkoušel jsem to optimalizovat i v tom SW ale beze zmeny...Tak jsem z toho jelen opravdu.
Kama
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. čer 2006
Bydliště: Střední Čechy

Re: Záseky v PC hrách

Příspěvek od Kama »

Já myslím, že tam jsou zbytky toho aisuite a dělá to bordel. Přeinstalovat na čisto a nastavit větráky přes bios, nevím jak je to u Hera, ale u mojí desky jdou v biosu nastavit teploty a otáčky u každého větráku jednotlivě.
Jinej soft asi neexistuje, jestli máš všechny pwm, tak možná Speedfan, v poslední verzi je podpora i pro z170, ale třípin regulovat neumí, zkoušel jsem to.
Core i7-13700K | ASUS Z790 Hero | G.SKILL Trident 2x16GB DDR5 6000MHz CL36 | Samsung 990 Pro 1TB | Samsung 850 Pro 256GB | Samsung 870 EVO 1TB | WD Blue 6TB
Asus ROG Strix RTX 4080 O16G | Seasonic Vertex GX-850W | FD Define R5 | DELL Ultrasharp U2515H | Windows 11 Pro 64bit
Zakys7
Nováček
Nováček
Registrován: 04. led 2015
Bydliště: Vnorovy

Re: Záseky v PC hrách

Příspěvek od Zakys7 »

Tak jsem přeinstaloval celý PC. Problém je stále stejný...I když jsem udělal uplně to samé v BIOSU tak to dělá stále. Sice ventilátor už jede poloviční rychlostí ale stejně to má pořád nějaké výkyvy. 5 minut je ticho a pak na 5 sekund zase jede jak blázen. Zkoušel jsem v BIOSU i TPU I 5Way jestli se nějak opraví ta regulace ale ani to nepomohlo. A nastavení samotného Q-Fan v BIOSU nemá cenu. Když dam kalibraci tak mi to zkalibruje na 100% větráky takže to jede uplně na max a vlastne k hovnu :D. A Když dám Silen nebo Standard tak to utichne ale dělá to ten stejný problém co jsem popsal na začátku.
Durgroda
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. led 2014
Bydliště: České Budějovice

Re: Záseky v PC hrách

Příspěvek od Durgroda »

U online her je dulezita stabilita pripojeni. Mas pocitac pripojen k internetu pres kabel? Pripadne neprehriva se router/modem?
Nedela hluk ventilator zdroje pripadne graficke karty? Idealni nastavit minimalni otacky nez vypinani, segre to delala gtx 1070 od asusu taky, nastavilo se aby se ventilator nevypinal a jelo to. Pokud to delaji ventilatory ve skrini zkousel si jiny bios? Nektere ventilatory moc zredukovat nejdou deskou, ale prodavaji se redukce na 7v k vetrakum.
Zakys7
Nováček
Nováček
Registrován: 04. led 2015
Bydliště: Vnorovy

Re: Záseky v PC hrách

Příspěvek od Zakys7 »

Asi jste mě blbě pochopili nebo jsem to blbě napsa spíše já. Nemám problém s GPU vetrakama ani s ostatníma fans které jedou normální dannou rychlosti bez regulace...Mě blbnou právě ventilátory u vodníka Kraken X62.
Zakys7
Nováček
Nováček
Registrován: 04. led 2015
Bydliště: Vnorovy

Re: Záseky v PC hrách

Příspěvek od Zakys7 »

Jsem na ploše a nic nedělám...vetraky od vodníka jedou potichu. Zapnu jenom soubor Battle.net nebo dělám nějakou jinou aktivitu na pc a už se roztáčí jako prase. Ve hře to pak dělá střídávě neustále.

No zkusím se s tím ještě nějak pohrát. Rozhodně AI SUITE 3 zpomaluje Win jako prase...
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Záseky v PC hrách

Příspěvek od Atapi »

A záseky her jsou teda furt i po přeinstalování? Jediný co jsem měl tomuhle podobný byla špatná grafika - obnovil se ovladač a za pár zas sekund dobrý, ale to by sis snad všim když to pc hlásí.
Battle.net nebo i steam mi v poslední době taky umí zasekat PC, hlavně když to stahuje. Nechápu proč když ještě relativně nedávno (týdny? možná dýl) se nic takový nedělo. Když jede antivir velkou kontrolu, nebo když je zaplej prime95 na test oc, tak normálně prohlížím web nebo hraju věci jako hearthstone bez sekání, ale battle.net to nedává, mladá na druhým PC s tím má taky problém, musí to vypínat když chce hrát něco jiný než wow.
Vinil bych z toho asi nějakej ovladač síťovky nebo já nevim vlastně co, v PC žádnej suite a podobně nepoužívám, v systému mám z těchhle věcí čistě jen nutný ovladače, antivir a pak už jsou to jen hry, office a podobně.
Obrázek
Zakys7
Nováček
Nováček
Registrován: 04. led 2015
Bydliště: Vnorovy

Re: Záseky v PC hrách

Příspěvek od Zakys7 »

Takže...Bohužel jsem musel AI SUITE 3 nainstalovat zpet. Důvod...? Absolutně neovladatelná regulace ventilátorů u Krakena x62. Hral jsem se s tím v BiOSU v CAM SW který je určený pro vodníka ale bez uspěchu celodenního trápení. Hned po tom co jsem naistaloval AI a dal FANS Tuning tak mi hned přestala blbnout kolísavá rychlost u vodníka NZXT KRAKEN X62. Nainstaloval jsem čistě jen AI SuIte 3 bez GameFirstu a podobných hoven co dostatečeně rozmradavají chod PC. Zatím jsem žádné zasekávání nepoznamenal tak doufejme že to pojede v pohodě.
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“