Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Pedris »

Tak vedieť aké siete sa používajú je snáď základ keď chcem čokoľvek s kryptom robiť... to fakt nijak neospravedlníš
CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
kokabura
Nováček
Nováček
Registrován: 13. dub 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od kokabura »

O to se ani nesnazim. Jen jsem podotkl, ze nejsem jediny.
ghf
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. led 2005
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od ghf »

Připojil jsem externí grafiku Rtx 2070 super, k notebooku s rtx3060, přes thunderbolt 4, ale automaticky mi to odpojí tu grafiku v notebooku. A NiceHash najde jen tu externí…Takže nejde, aby šly obě najednou…???nemate někdo zkušenost??…Dik…
Core2 Duo E8200, Asus P35 - P5KC, Sapphire 3870 512 MB- DDR4, 2x1024 DDR2 Corsaire 800 CL 5 5 5 12, Maxtor 400 Gb.
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od BRUCEF »

Zapnul jsem na mining RTX 3080 Aorus, ale jede jen 50-69 MH/S. Teplota jádra je 45-48. Teplotu pamětí v hiveos nevidím. Byla na vodníku a předchozí majitel vyměnil snad všechny pady za nějaké zřejmě ne moc dobré-vysoké. Podezřívám tedy slabé (výšku) nebo špatné (nízká vodivost) thermal pady na pamětích a dalších součástkách. Změna PL na 200-250w nepomohla, karta si jede kolem 170w dle teploty gpu a otáček ventilátoru. Zadní backplate dost teplé.
V návodech se píše dát 2m m pady na paměti, někde zase dávají 2.5-3mm. Doporučují se většinou min 12W. Má tady někdo zkušenosti s výměnou a dostupností ? Z Číny to je min. na měsíc a tady se prodávají za nehorázné ceny. Díky
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od fmx rider »

Já bych spíš podezříval LHR verzi karty :oha:
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od C1c1n »

BRUCEF píše: pát 19. lis 2021, 19:36 Zapnul jsem na mining RTX 3080 Aorus, ale jede jen 50-69 MH/S. Teplota jádra je 45-48. Teplotu pamětí v hiveos nevidím. Byla na vodníku a předchozí majitel vyměnil snad všechny pady za nějaké zřejmě ne moc dobré-vysoké. Podezřívám tedy slabé (výšku) nebo špatné (nízká vodivost) thermal pady na pamětích a dalších součástkách. Změna PL na 200-250w nepomohla, karta si jede kolem 170w dle teploty gpu a otáček ventilátoru. Zadní backplate dost teplé.
V návodech se píše dát 2m m pady na paměti, někde zase dávají 2.5-3mm. Doporučují se většinou min 12W. Má tady někdo zkušenosti s výměnou a dostupností ? Z Číny to je min. na měsíc a tady se prodávají za nehorázné ceny. Díky
Já mám zkušenost hlavně s tím že klasiky arctic thermal pady s 4W udělaly tu samou práci jako 12W
A jak píšou ostatní tohle bude spíš LHR verze, mě když thermal throtlila 3080 Vision tak ze startu normálně najela na 95MHs a až za 20s to spadlo na 70MHs třeba
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

AC fungují skvěle, pár lidem jsem tady už pady měnil. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od BRUCEF »

Karta není lhr, kupována 2/2021.
Částečně vyřešeno. Pady na pamětech nahrazeny za EC360- blue-6W - 2mm. ETH stouplo na 80 MHS. Spotřeba ze 170w na 200w . Stále 20w pod PL.
Backplate je velmi teplý. Podle mě to chce min 12w pady. Stejně jako jsem měl na Gigabyte Gaming RTX 3080.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od spajdr »

BRUCEF no a kolik mas teplotu ted na VRAM?
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od BRUCEF »

Spajdr: To nedokážu zjistit. Jedu na systému hiveos.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od webwalker »

Ono je dobré nejdříve kartu otestovat a vyladit ve Windows, kde máš k dispozici všechny nástroje (AB, HWI..), a teprve pak nasadit do težebního OS.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Pedris »

Nj, ta teplota VRAM je dôsť dôležitá
CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od C1c1n »

BRUCEF píše: ned 21. lis 2021, 04:27 Karta není lhr, kupována 2/2021.
Částečně vyřešeno. Pady na pamětech nahrazeny za EC360- blue-6W - 2mm. ETH stouplo na 80 MHS. Spotřeba ze 170w na 200w . Stále 20w pod PL.
Backplate je velmi teplý. Podle mě to chce min 12w pady. Stejně jako jsem měl na Gigabyte Gaming RTX 3080.
Když mám 84°C VRAM na Gigabyte tak na backplatu neudržím ruku
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od spajdr »

C1c1n píše: pon 22. lis 2021, 17:34
BRUCEF píše: ned 21. lis 2021, 04:27 Karta není lhr, kupována 2/2021.
Částečně vyřešeno. Pady na pamětech nahrazeny za EC360- blue-6W - 2mm. ETH stouplo na 80 MHS. Spotřeba ze 170w na 200w . Stále 20w pod PL.
Backplate je velmi teplý. Podle mě to chce min 12w pady. Stejně jako jsem měl na Gigabyte Gaming RTX 3080.
Když mám 84°C VRAM na Gigabyte tak na backplatu neudržím ruku
To neni tak spatna teplota, to uz mas pod backplate dane 3mm thermal pady?
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od BRUCEF »

webwalker píše: pon 22. lis 2021, 07:21 Ono je dobré nejdříve kartu otestovat a vyladit ve Windows, kde máš k dispozici všechny nástroje (AB, HWI..), a teprve pak nasadit do težebního OS.
Bohužel to tak vypadá. Hdd+ instalace win+win miner. Přitom by stačilo, aby hiveos podporoval monitoring teploty pamětí.
Už to tak trochu jede-spíše 'toustuje'. Výkon je závislý na počtu otáček ventilátoru. 85% = 80 MHS, 95%= 85-88 MHS. Teplota gpu je 48-50°C. Stále 10w pod PL (210vs 220w).
Oprava: není to Aorus Master, ale Xtreme = 3x8pin, rev 1.0. Výrobce sakra šetřil na chlazení čipů. Mám objednané 12w thermalpady pro paměti.

C1c1n : 4w pady na paměti u RTX 3080? To si nedokážu představit.

Je možné někde s datasheetu zjistit spotřebu + odpadní teplo u paměti u RTX 3080?
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od C1c1n »

No já tam měl první 4 - Arcticy, než mi přijdou ty 12, dal jsem je i pod back plate podle návodu na redditu a srazil jsem to na 82.
Pak jsem tam dal ty 12 ale čínu a skončil jsem se stejným nastavením na 84
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Z toho důvodu třeba já osobně jedu na WIN, nevím k čemu super čuper mining OS voe, když to neumí základní věc a výkon je stejný.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od BRUCEF »

C1c1n : Čínské OEM thermal pady nebudou valné kvality. Na jakou RTX jsi to dával?
Dám vědět, až mi přijdou německé EC360 -12W.
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od C1c1n »

No kdyztak ti je můžu poslat na test - jsou to tyhle - https://www.aliexpress.com/item/3304078 ... 4c4dCywluy

Dával jsem na RTX3080 Gigabyte Vision která vyletěla na 110°C Memory Junction po minutě těžby, jak ale píšu, první jsem tam dal ty AC a pak totok no:p
Na mining skupinách na FB dost doporučují ještě přímo měděné pady, ale tam už je třeba to mít fakt změřené nebo na doporučení ty rozměry.
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od webwalker »

AORUS RTX 3080 EXTREME mám shodou okolností doma, takže se můžu podělit o zkušenosti :)
Chlazení je opravdu robustní a výkonné (Vapor chamber + 7x heatpipe), ovšem ty thermal pady jsou naprostý odpad.
Pro mining jsem nebyl schopen udržet teploty VRAM pod 100 °C ani při 90% otáčkách, takže následovalo přepádování.
Použil jsem obyčejné tvrdé pady Arctic (6W/mK), u kterých se musí zvolit opravdu ta správná tloušťka. Myslím, že to byly 2 mm.
Výsledkem byly teploty VRAM 90 °C při 72% RPM a OC + 1100 MHz, takže pohoda a dokonce i celkem ticho. Ale neříkám, že se nedá dopracovat i k nižším teplotám VRAM.

Nastavení miningu:
1. Používám Windows 10
2. Vůbec nevyužívám Power limit, ale pouze Undervolting!
3. Frekvence GPU nastavena na 1200 MHz (víc nemá smysl)
4. Napětí nastaveno na nejnižší možnou hodnotu (karta si potom stejně zvolí sama to nejnižší napětí)
5. V mém případě si karta při frekvenci GPU 1200 MHz nastavila napětí na 0,725 V
6. Frekvenci VRAM jsem nastavil celkem konzervativně na +1100MHz (efektivně 20700 MHz )
aorus-rtx-3080-xtr-uv-curve.png

Výsledkem pak byl výkon (hashrate) 99 MH/s při spotřebě 220 W. Teploty GPU 52°C, VRAM 90°C. Otáčky ventilátorů nastaveny na 72% (1920/1580 rpm).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“