Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od spajdr »

btw vcera vysla nova verze NBMiner v40.0 a podporuje uz nastaveni frekvenci/voltage/fan (od Turing karet a novejsich) pres commands,
takze Afterburner uz neni treba .
https://github.com/NebuTech/NBMiner/releases/tag/v40.0
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od BRUCEF »

C1c1n píše: úte 23. lis 2021, 07:43 No kdyztak ti je můžu poslat na test - jsou to tyhle - https://www.aliexpress.com/item/3304078 ... 4c4dCywluy

Dával jsem na RTX3080 Gigabyte Vision která vyletěla na 110°C Memory Junction po minutě těžby, jak ale píšu, první jsem tam dal ty AC a pak totok no:p
Na mining skupinách na FB dost doporučují ještě přímo měděné pady, ale tam už je třeba to mít fakt změřené nebo na doporučení ty rozměry.
Dost divné. Pokud je Čínani nezfalšovali, tak jsou orig Thermalright pady jedny z nejlepších. Sám jsem je nyní z Ali teké objednal. :|


webwalker: dík za info a porovnání. 2mm 6w mám na pamětech teď.
Testuji težbu s ofukem na backplate. 90 MHS, 95% fan, core 0, 1000 mem, 47°c gpu, 220 PL (sw pouští 210w)
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od C1c1n »

BRUCEF píše: úte 23. lis 2021, 21:50
C1c1n píše: úte 23. lis 2021, 07:43 No kdyztak ti je můžu poslat na test - jsou to tyhle - https://www.aliexpress.com/item/3304078 ... 4c4dCywluy

Dával jsem na RTX3080 Gigabyte Vision která vyletěla na 110°C Memory Junction po minutě těžby, jak ale píšu, první jsem tam dal ty AC a pak totok no:p
Na mining skupinách na FB dost doporučují ještě přímo měděné pady, ale tam už je třeba to mít fakt změřené nebo na doporučení ty rozměry.
Dost divné. Pokud je Čínani nezfalšovali, tak jsou orig Thermalright pady jedny z nejlepších. Sám jsem je nyní z Ali teké objednal. :|


webwalker: dík za info a porovnání. 2mm 6w mám na pamětech teď.
Testuji težbu s ofukem na backplate. 90 MHS, 95% fan, core 0, 1000 mem, 47°c gpu, 220 PL (sw pouští 210w)
Tak co, nějaký pokrok? Zkoušel už jsi ty pady?:)
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Spirit »

Ahojte. Mam tu v rukach EVGA RTX3080 FTW3 ULTRA LHR. Podla netu som skusil hruby nastrel LHR 74.1 / 1050 / 1050 / 60.. Dava to cca 73MH - je to OK, alebo da sa vymacknut viac? Pytam sa, ci stoji za tu namahu s tym laborovat, alebo som +- dosiahol strop a ked ziskam, tak uz to bude mozna max 1-2MH navrch?

https://i.imgur.com/fjQlgHA.png
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od spajdr »

Spirit píše: pát 3. pro 2021, 15:08 Ahojte. Mam tu v rukach EVGA RTX3080 FTW3 ULTRA LHR. Podla netu som skusil hruby nastrel LHR 74.1 / 1050 / 1050 / 60.. Dava to cca 73MH - je to OK, alebo da sa vymacknut viac? Pytam sa, ci stoji za tu namahu s tym laborovat, alebo som +- dosiahol strop a ked ziskam, tak uz to bude mozna max 1-2MH navrch?

https://i.imgur.com/fjQlgHA.png
Z T-Rexem bys mel dat kolem 76MH/s. Ale asi to zalezi na kousku co mas, nektere daji vice, nektere mene.
https://www.youtube.com/watch?v=21cuhsGEr0Y
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Spirit »

Diky, to video mi zrovna poslal kamos (ktory ma tu stejnu grafu a nad 74 sa uz nedostal). Vyskusam, ale vidim teda, ze aj ked pojde vyssie, tak uz len o drobne.. :) Este ma tu caka GV-N308TGAMING OC-12GD a budem musiet najst aspon hruby odhad, takze ma caka noc ladenia a ladenia.. Keby ste tu niekto boli, kto ma tuto kartu (pripadne aspon inu s cipom 3080Ti), tak mi mozete pomoct tym, ze poslete ake mate nastavenia vy. :)

/Poradite mi vy, co pouzivate T-Rex? Pridal som druhu GPU a potrebujem ju zvlast ladit, su oboje rozne (3080+3080Ti). Takze tipujem, ze budem potrebovat druhy davkac zvlast pre druhu kartu. Co musim dat do davkoveho suboru, aby som karty odlisil a v jednom okne tazil na jednej grafike a v druhom na druhej? Da sa to vobec takto? Mam skusenosti len s AMD doteraz..

//Aha, tak uz viem, preco mi nefungovalo -d 0 a -d 1... Ja tam mam nejaky problem s riserom asi :/ https://i.imgur.com/QSkcCqy.png

//Tak prehodil som druhu kartu do dlheho pcie 16x slotu a v device manageri sa tvari OK. Ovladace ju vsak nevidia ani t-rex.. :(
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od spajdr »

Spirite a kdyz zapojis jenom tu 3080Ti, tak jede v poradku? A kdyz je prohodis ze das 3080Ti do prvniho slotu a 3080 do druheho? tak je pro zmenu vykricnik u 3080ky?

Btw, jestli chces vice u toho T-Rexe, dej GPU na 1500Mhz locknout.
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Spirit »

Vykricnik mi po restartoch striedavo mizne a ukazuje sa. :| Ked sa to spravi, ze to vyzera chvilu OK, tak sa po par minutach grafika sekne(aj ked nic nerobi) a vetraky roztocia na 100% a musim restart PC(ta 3080Ti na riseri). Dnes uz nemam sil, ale zajtra skusim dat len 3080Ti do slotu, aby som vylucil, ze je vadna. Ak pojde, skusim pridat na riser 3080. Tym by som mohol vylucit pripadnu chybu v riseri (lenze nemam uz dalsi kus :( ). Ked to pobezi - super, ak nie, tak skusim docasne dat grafiku pod grafiku, cim vylucim z hry riser a definitivne urcim problem. Lenze az zajtra, musim vstavat v 5.. Inak som samozrejme vyskusal aj najnovsie ovladace a vykon mi klesol o 2MH. :( Ten config co som pouzival, uz chyta LHR. Cele zle.. Musel som ubrat:

--lhr-tune 73.0 --pl 100 --lock-cclock 1050 --mclock 1070

co dava cca 71Mh

/tak mi to nedalo a skusil som prehrat ovladace na Studio verziu a som znovu na 73MH s jadrom na 1100MHz a spotrebou 206W. Zajtra skusim tvoj tip s vyssou freq. :onfire:
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od BRUCEF »

Problém vyřešen pánové. V mém případě se potvrdilo, že 6w thermal pady jsou pro tuto kartu nedostatečné.
Mining T-rex:
1. Ec360- 6w pady- ( 110°C mem)- gpu 51
2. AC 1.5mm (v dalším testu 2 mm) 6w pady (110°c mem) - gpu 51 (ofuk backplate AC P14 - 120mm- nepomohl)
3. Thermalright Odyssey 12.8w - 2x1mm - 78 °mem, gpu 57
4. Thermalright Odyssey 12.8w - 2x1mm - 76° mem, gpu 57 ( ofuk backplate AC P14 - 120mm)
Není to ideální, musel jsem dát více teplovodivé pasty na gpu čip. Proto asi vyšší teplota gpu. Chce to thermal pady výšky 1.5mm.

U rtx 3060 ti mi HWI neukazuje teplotu na pamětích. To je standart?

Děkuji C1c1n za 12.8w pady, Webwalkerovi a dalším za rady.

6W pady
6w-AC- t mem 110.JPG

Thermalright Odyssey 12.8W 2x1mm
12.8w pads 2ks1mm-fin.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Spirit »

Tak som nakopol pouze 3080Ti a samozrejme vsetko fici v poriadku. idem skusat tie kombinacie. Inak karta ma velmi milo prekvapila svojim tichym a chladnym provozem (GV-N308TGAMING OC-12GD) - cakal som teda, ze to bude horsie ako 3080 a je to presne naopak. Karta je ticha a teplota pamati je krasnych 80 stupnov. :o Prikladam aj pouzite nastavenie - je to len rychly nastrel, takze ak tu je nejaky majitel 3080Ti a ma vyladenejsi profil, tak ho velice rad otestujem. :)

https://i.imgur.com/dY7EUaC.png

Inak trochu nerozumiem memory freq - vyrobca pise, ze su 19000MHz. Ked dam "--mclock 1000", mam tam 1281.5MHz(20334MHz), ked dam "--mclock 1080", mam 1291.5MHz(GPU-Z) @10332MHz(Afterbnurner), cize 20664MHz? Trochu mi unika princip urcovania vyslednej frekvencie. :? Mam sa teda vykaslat na parameter v davkaci a ladit pamate priamo v Afterburneri? Kolko tak zvyknu dat tie cipy? Teplotu drzim okolo 80 stupnov. :-?

/Tak som skusil jednu prasarnu, at vylucim pripadnu chybu riseru, ale furt to iste - obe grafiky vidim v device manageri, ale T-REX vidi iba GPU0 - 3080Ti.

https://i.imgur.com/0ofoVBZ.jpg

//Tak som skusil narychlo Nicehash miner a ten tiez vidi iba 3080Ti a druhu nie... V Device manageri mam oboje a ich status je spravny. Nenapada vas nic? :(

https://i.imgur.com/gW19Ny0.png
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od webwalker »

@BRUCEF: Teploty VRAM jsou u NVIDIA monitorovány pouze v případě GDDR6X
@Spirit: Vždy si nejdříve vše odlaď v MS Afterburner a pak teprve experimentuj v mineru. Mimochodem, vidíš obě karty v Afterburneru, nebo jen tu jednu? Ono taky někdy trvá déle, než se po instalaci driverů karta v AB iniciuje (teprve potom je dostupná i v mineru).
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
LookAS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. lis 2003
Bydliště: Přelouč
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od LookAS »

webwalker píše: ned 5. pro 2021, 00:15 @BRUCEF: Teploty VRAM jsou u NVIDIA monitorovány pouze v případě GDDR6X
u Quadro to zřejmě neplatí, neboť na RTX A4000 s GDDR6 mi GPUZ/HWInfo teplotu VRAM ukazuje.
Core i9-7920X + be quiet! dark rock pro 4 .:. ASRock Taichi .:. 32GB Corsair 4133MHz .:. ZOTAC RTX3070 AMP Holo + HP Quadro RTX A4000 .:. Samsung S27A850D 27" 1440p .:. Samsung 850 EVO .:. Fractal Design Define R3 w/ PC Silencer MK II 950W
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Spirit »

webwalker píše: ned 5. pro 2021, 00:15@Spirit: Vždy si nejdříve vše odlaď v MS Afterburner a pak teprve experimentuj v mineru. Mimochodem, vidíš obě karty v Afterburneru, nebo jen tu jednu? Ono taky někdy trvá déle, než se po instalaci driverů karta v AB iniciuje (teprve potom je dostupná i v mineru).
v AB budem doladovat, mne slo o to to co najrychlejsie rozchodit "aspon nejak". Nuz nie, kartu nevidim ani v Nicehash, ani v T-Rexe, hlasi sa len nejak "napul". Idem pozriet este raz BIOS, ci tam nieco v Alze neprednastavili tak, ze ju to blokuje..
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

S těmi A4000 se roztrhl pytel. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Protože je to karta kterou RTX3070 měla být. 16GB GDDR6, jádro běžící na optimálních voltážích pro výkon/watt, výkon 3060TI s cca jen 140W spotřebou, atd. A Dnes jsou GPU tak předražený že co by v normální situaci bylo cenově mimózné quadro se stává ok nabídkou. Kor s přihlédnutim k tomu že quadro nemá žádné limitery v compute oblasti.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Jop, já vím proč, taky se mi líbí. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od webwalker »

@Spirit: Afterburnerem musíš vždy začínat a teprve pak ji hodit na miner. Pokud kartu nevidíš v AB, neuvidíš ji ani v minerech. Pokud by byl problém, většinou pak pomůže PCIe Extender
https://www.amazon.de/dp/B08X2PYHW5/ref ... YHW5&psc=1

Jinak, Quadro A4000 jsem bohužel v rukou neměl, takže nevím, ale u obyč GeForce jsou monitorovány teploty pouze u GDDR6X.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Spirit »

Tak sa mi ich podarilo rozbehat. Bolo nutne vynutit Gen2 pre pci-e sloty a vypnut este jednu ptakovinu v Boot po aktivacii 4G Decode. Zaroven som vypol preventivne aj zvukovku a LAN. Mam teraz druhotny problem. Ani jedna z kariet nezvlada svoj profil, ktory zvlada v pohode ak tazi samotna. U oboch kariet som padol o cca 3MH. :/

/Inak vobec nechapem tu EVGA kartu, preco to ma 3x8pin a to povinne musi byt do jedneho pinu obsadeny kazdy? :sarcasm: Pricom Power management je uplne debilny, z riseru to berie do 20W (co je fajn), porty to ale nevytazuje rovnomerne, ale z prveho berie 75W, z druheho 105W a z posledneho 16W. Gigibyte 3080Ti ma "len" 2x8pin, ale krasne deli zataz spravodlivo medzi obe:

3080: Obrázek 3080Ti: Obrázek

A kedze moj zdroj ma iba 3x 2x8pin a 2 ksandy idu do 3080Ti, kde je to potreba, tak pre 3080 mi ostala uz iba posledna ksanda s 2x8pin a teda posledny 8-pin som nuteny riesit redukciou 2xSATA-->8pin. Podla GPU-Z je najmenej vytazovany 8-pin #3, je mozne zistit, ktory konkretne fyzicky je ten treti? Nech sa mozem uistit, ze ten najmenej namahany, napajam prave tou SATA redukciou? :idea:
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To radši zbastli rozdvojku z GPU 8-pinů na vícero než aby jsi cokoliv tahal ze Saty či molexu. Případně z CPU 4 či 8-pinu. I jeden 6-pin jsou furt tři 12V vodiče, Sata/molex má jeden a pokud má zdroj jednu 12V větev je jedno odkud to taháš, jde jen o to aby to vodiče utahly a bastl je lepší řešení jak molex.

A co se té Evgy týče tak je to obecně nejhorší 3080TI (nemluvimo chlazení ale návrhu PCB/napájení, vždyť je to ta co umírá v New worldu a už jsme tu v jinejch threadech rozebírali proč. Ten návrch stojí za prd. Nerovnoměrnej load, controller a mosfety na něm osazenym asymetricky, nefunkční OCP a OWP protekce, vše sedí jen na SW power limitu kterej ale nestíhá reagovat na rychlé špičky. To tě během miningu moc trápit nemusí ale mimo něj ano. Až se toho jednoho dne budeš zbavovat ujisti se že tahle karta nebude ta co ti zůstane doma.
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Spirit »

DOC_ZENITH: Neboj, ja to mam osetrene v poradku - ta redukcia je tvorena 2x SATA konektorom, kazdy mam pripojeny na zvlast SATA ksande. Takze i kdyby ten konektor bol ten "zravejsi" s 76W, tak sa bavime o cca 6.3A a to je 3.15A na jeden ten vodic = to je naprosto OK i s rezervou. Islo mi skor o pocit.. :)

Inak ja nemam EVGA 3080Ti. Mam GV-N308TGAMING OC-12GD a EVGA RTX3080 FTW3 ULTRA LHR. Tu EVGA bohuzial Alza osadzuje do zostav. :( Bral som na Black Friday tohle: https://www.alza.cz/alza-battlebox-ryze ... 384158.htm

Cize ked to mam zhrnut, pracujem s tym, co doma mam. :-| Provozne su oboje karty naprosto OK a to jak hluk, tak teploty. Len ma zaraza ta demencia nutne narvat na kartu 3x8pin, UPLNE zbytocne, ked tym portom potom nastavia nepomerny odber.. :sarcasm: :stupid2:

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“