Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Tak pak je to tak jak píšu, taky mrháš eletrikou a vším okolo když máš takovej stroj na browsání.

Já neříkám, že v tom rozdíl není, jen říkám, že to vidím trošku jinak.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Pythone dej už pokoj. Myslel jsem že ten tvůj první příspěvěk byl ňákej brainfart ale evidentně ne protože v tom pokračuješ. Dle tvejch slov je vše co neni "naprosté minimum pro přežití" plejtvání. Sorry to že někdo hraje na PC je osobní zábava, ne plejtvání. Z tvého úhlu pohledu je plejtvání vše. Pokud to něco přinese ala někomu žábavu tak to plejtvání neni.

Samo sebou můžeme jít do extrémů, pokud někdo bude doma mít industriální ciller pro to aby si vyaktoval 3090tku o 10% vejš a bude ho to stát 2KW navíc tak to už je plejtvání, ale ani tohle se nedá ani vzdáleně srovnat s tim co celosvětově působí GPU mining.

To je čisté pálení elektriky pro nulovej reálnej benefit (kdyby ony výpočty byly aspoň něco jako folding home ale ne, je to jen hashing ničeho) a jde v součtu do takovejch výšin že to některé státy musely začít řešit legislativně protože jim to přetěžovalo energetickou síť. V součtu mineří propálej elektriky jak Argentina? A to se bavíme jen o elektrice, co takhle o samotnejch produktech na kterých se těží, co se jen huntujou ničej a jejich produkce taky neni zrovna free a čistá.

Naprosto nesrovnatelné scénáře toto.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Jasný, pokud mi to přinese ETH / BTC / LTC to vyměním na FIAT tak to přeci není plejtvání ne? Pokud budu jen gemblit tak to přinese co? :) A co když někoho baví zkoušet těžit a zajímat se o krypto jako obecně a je to pro něj zábava. Pokud to vezmu jak píšeš, tak nulovej benefit je to asi pro tebe, pro spoustu lidí je benefitem zisk. Jaký benefit je z toho mít super výkonej HW, na věci na který mi stačí zlomkový výkon? :)

Takže hraní není plejtvání, ale můj výdělek je plejtvání? Zajímavé. :) Takže grafika pro mining není free a čistá, ale ta pro gembling jo a je fajn. :D A to nemluvím o tom, že spousta lidí mění GPU jen proto aby místo 250 FPS měli 265FPS. A tak se pro ně vyrobí grafika co kvůli 10% výkonu navíc bere o 30% víc šťávy, ale to plejtvání není protože to je na gembling a ten je cajk.

Plejtvání je vyrábět z uhlí eletriku, když tu jsou efektivnější zdroje -> https://app.electricitymap.org/zone/DE
S porovnání s Francií, která si jede jádro a je víc zelená jak nejzelenější Německo.

Plejtvání je tlačit vodu nahoru na dlouhých stráních jen tak, aby se pokryli špičky ze solárů a větrníku. A protože je té energie docela dost, tak se dost často pouští voda dolů jen tak... to je plejtvání v řádech MW.

Není plejtvání mít v kšeftech všude otevřený chlaďáky a nastavenou klimatizaci na 20°C, místo dvířek a klimatizace na 22°C což je furt na klid?

Svět není černobílej kluci. :) Je to srovnatelný scenář. V hlavní roli je "spálená" energie skrze GPU. Jednou počítá "nesmyslné hashe", podruhé počítá nesmyslné obrázky které jsou taky k ničemu.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Natural »

Dlouhé stráně plýtvají energií? Dej si ledovou sprchu vážně :)
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Neříkám, že jenom plejtvají. Ale za dobu co jsem tam byl, tak hlavně vykrývali špičky ze solárů a větrníků. A když už byla voda nahoře tak se musela část upustit aby zase byla rezerva pro pokrytí těhle skokových nárůstů. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Ache »

python.p píše: čtv 16. čer 2022, 11:24Svět není černobílej kluci. :) Je to srovnatelný scenář. V hlavní roli je "spálená" energie skrze GPU. Jednou počítá "nesmyslné hashe", podruhé počítá nesmyslné obrázky které jsou taky k ničemu.
No i blbej by řekl, že grafická! karta, je určená na to, aby tvořila obrázky a ne nesmyslný výpočty hashe. To je ten hlavní problém - účel na který je to zařízení stavěno, a na co je zneužíváno. :(
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

No nic, prostě zlí mineři plétvaj eletrikou! Ale to že já mám na přehrávání filmů ve 4K HW kterej žere 10x víc než by nezbytně musel je v pohodě, to není plejtvání... :D

Jenom technická, když jedete někam autem, tak taky jezdíte vždy plně obsazení? Nebo jen plejtváte naftou / benzínem, protože jste pohodlní a nejedete vlakem / busem / na kole / pěšky? :) Já jen jestli ste všichni tak uvědomělí, nebo Vás jen srali těžaři co vyhnali ceny karet do nesmyslů...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Natural »

Až tu bude všude legální autonomní řízení a já pošlu svou teslu nebo cokoli jiného se spalovacím motorem na cestu kolem světa bez posádky, která mi doveze pouze trs banánů z latinské ameriky, tak to bude stále menší plýtvání, jak těžba.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

Snad tady nechceš obhajovat smysl miningu... Všichni víme co to nadělalo s trhem GPU, stejně jako všichni tady víme že praktický přínos to prostě nemá a s tím jak je crypto extrémně volatilní možná ani nikdy mít nebude, jediné co, tak to umožnilo se "pár" lidem více či méně napakovat, zpravidla těm co už tak mají dost, protože "spodina" na větší investice do crypto nemá.
Tobě prostě z toho HODLingu už úplně asi je*lo mi příjde. :D

K tomu tvému výčtu... neobhajuj jednu špatnou věc nějakou jinou nesouvisející špatnou věcí, tím se nikam nedostaneš.
Obrázek
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Nechci a neobhajuju. Jen říkám, že každej plejtvá a v součtu několika lidí to může být na drobnostech víc, jak jedna farma nějakýho zazobance. :) Jak jsem psal, svět není černobílej.

Jak víš co já HODLuju a nebo ne? Víš prd. Taky neříkám jak je to budoucnost, jak to je super, jak je to geniální, není teda určitě ne zatím a s tím jak to chcou státy víc a víc potírat, asi ani nebude. A to si nemyslím, že státům jde o energii, ale spíš o kontrolu, ale to je na jinou debatu.

Naopak loni mě to fest sralo, páč spousta domluvených PC se nestavila, protože prostě nebyly karty a když už byly, tak byly za nesmysl a nikdo to nechtěl platit. A scalpeři - kapitola sama pro sebe.

Chtěl jsem jen poukazat na pokrytectví některých tady, jak nadávají jak někdo plejtvá a přitom někteří mají HW kterej žere zbytečně moc a používají ho na hraní her. Jasný taky si něco zahraju a zrelaxuju u toho. Ale vím, že je to plejtvání. Přečíst si knížku je taky relax a když to budu dělat přes den tak asi nespálím ani watt. :D To je vše.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Poukázal jsi na věc co byla kravina. Sorry ale i minulej rok kdy jsem hrál na 4 procesorovym Xeonu co idloval na 400W a během hraní měl 850W a výkon tak 300W normální mašiny, pořád to bylo řádově menší plejtvání a naprosto nepodstatné oproti minigu kterej je takovej průser že v některejch státech způsobil energetickou krizi a hrozil kolaps rozvodů. Úplně jiná kategorie. Nehledě na plejtvání hardwarem, zbytečností oněch výpočtů, vždyť jsem to už všechno řekl.

Jediné s miningem srovnatelné excesy jsou excesy ultra bohatých typi privátní létání do vesmíru, atd.
Sonnyxyz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. črc 2015
Bydliště: České Budějovice

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Sonnyxyz »

python.p píše: čtv 16. čer 2022, 13:12 Neříkám, že jenom plejtvají. Ale za dobu co jsem tam byl, tak hlavně vykrývali špičky ze solárů a větrníků. A když už byla voda nahoře tak se musela část upustit aby zase byla rezerva pro pokrytí těhle skokových nárůstů. :)
Tady píšeš totální bullshit. Nikdy se na DS nepouští voda na prázdno abys ji čerpal v době přebytku. Nez budeš šířit bludy, radši si něco přečti.
CPU: Core i7 12700k MB: Asus Z690 MAXIMUS Formula RAM: Corsair Dominator White 5600MHz GPU: EVGA RTX 3080 Ti FTW3 Ultra PSU: Corsair HX850 Cooling: EKWB D5 pump, Velocity blok, , 2x360mm rad, 6x Corsair LL120 a 3x P12 White CASE: Lian-Li O11 Dynamic White EVO
Alienware AW3418DW - 3440x1440, 120Hz
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Sonnyxyz: kde si to mám prosím přečíst, rád se dovzdělám. Děkuji. Trávil jsem tam 3 měsíce v kuse a takhle mi to bylo řečeno od lidí od ČEZu.

doc_zenith. plejtvání je furt plejtvání. A o tom jak je velký nebo malý máme každej jinej pohled. :) Pro tebe hrát na 850W monstru je v pohodě, pro mě je to plejtvání. Pro tebe těžit 850W je plejtvání, pro mě je to v pohodě. (můžeme to dát na polovinu, ale furt to bude to stejný).

Ale shodneme se, že tohle: https://cheddar.com/media/kazakhstans-c ... ial-unrest už je za čárou, o zase jo.

Mě třeba víc než těžení sere, to že skočpáci místo jádra používají uhlí. A hrajou si jak jsou strašně zelení... A o tom, co to dělá s cenou se nemusíme snad vůbec bavit.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

Tak kdyby to bylo jen na doma, tak to nikoho nesere, navíc se s tím v naších podmínkách da slušnou část roku i topit, takže to není až tak úplně k ničemu, ale tyhle obří farmy jen vysajou co se dá a když se to tam budou snažit nějak regulovat, tak se prostě přesunou jinam a zůstane po nich jen škoda, nic víc.
Obrázek
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Spirit »

python.p píše: čtv 16. čer 2022, 10:42 Tak pak je to tak jak píšu, taky mrháš eletrikou a vším okolo když máš takovej stroj na browsání.
No vidis a si uplne vedla, ten komp nemam na hry, ale ani pouze na browsovani. Existuju aj ludia, co na PC pracuju, alebo ich dokonca zivi, predstav si to. ;-)
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

To já vím, zrovna jsem odevzdal jedno s 12900k a 3080ti a bude sloužit na ochranu ledních medvědů. :) Člověk zkoumá vlivy v polárních kruzích a dělá hromady výpočtu. Aktuálně se o něj zajímá Karlova univerzita...
A předtím člověk co dělá video, tam byla 5900X a 3070Ti.

Ale ty jsi to jaksi zapomněl zmínit... :P v tom výčtu toho co na PC děláš ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od BRUCEF »

Kurna chlapi, uz stačí. :mrgreen:

Raději poraďte, co těžit po konci pow, kdy bude ten 100x slibovany merge a zda nam Eth klesne k nule nebo se zase zvedne aspoň k 3kk usd. 😁🤔😁.

Jakožto skupina, která kupovala gpu za těžký love před rokem mě nejvíc štve, že mi cena gpu klesla na 1/3 původní ceny. :angry2:
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Natural »

Doporučím těžbu uhlí, to má dnes potenciál :)
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od fmx rider »

Tak asi ETC? Btw jakou máš cenu elektřiny?
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“