Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Už se těším až to vyzkouším. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od spajdr »

Good luck pythone, me to pada do modre, takze nezajem :-)
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od spajdr »

Uz to facha, zlaty nbminer

Obrázek
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HEAD »

Vypada to ze se blizi konec.Ted to zase spadlo.
BTC je na 23k a ETH jen 1200usd.Ted mi 6800XT vydelava jen 0.95euro za den.Pritom v nejlepsich dnech v minulosti to bylo vic nez 5euro :D
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

Jo domácí těžaři mají konec, já už to vypnul před nějakou dobou, za těch pár stovek mi to nestojí, aby mi běžel PC nonstop. :) Teď už se to vyplatí jen lidem co mají elektřinu za hodně levno ve firmě nebo na baráku, nebo těm co ji "kradou" na intru/koleji. :)
Obrázek
Kirax
Nováček
Nováček
Registrován: 16. úno 2012

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Kirax »

V neděli jsem nadobro vypnul svou 3 Ghz domácí farmu a aby toho ještě nebylo málo, tak mi od dodavatele elektřiny přišel nedoplatek ve výši 252K se splatnosti ani ne do konce tohoto měsíce. Nahromadit tolik fiatu po crashu crypto trhu bude výzva :evil:
brambora81
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2015
Bydliště: Pardubice

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od brambora81 »

tezari zacinaj brecet :D
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Dithius »

Ze to ale trvalo. A to chtelo jen Valku a dva kovidove cykly.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od pbjun »

Ani ne, normálně se to dělá tak, že se nastaví zálohy tak aby těžbu pokryly. Následně není nedoplatek. Případně pokud je náklad vysoký a člověk to nechce platit ze svého tak každý měsíc vybere na náklady a následně opět nemá nedoplatky. Dnes jsem také vypnul, ale nedoplatek budu mít okolo 5tis kč, protože do vánoc jsem průběžně na elektriku vybíral a od vánoc jsem to dotoval na měsíčních zvýšených zálohách - s tím, že do jara se tím topilo ve foliáku a u zvířat...
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Spirit »

Kirax píše: pon 13. čer 2022, 19:33 V neděli jsem nadobro vypnul svou 3 Ghz domácí farmu a aby toho ještě nebylo málo, tak mi od dodavatele elektřiny přišel nedoplatek ve výši 252K se splatnosti ani ne do konce tohoto měsíce. Nahromadit tolik fiatu po crashu crypto trhu bude výzva :evil:
:D Priste neinvestuj, ked to delas debilne. Promin, ale k tomuto nejde nic ineho rict.. :roll:
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od BRUCEF »

Due to extreme market conditions, today we are announcing that Celsius is pausing all withdrawals, Swap, and transfers between accounts.

https://blog.celsius.network/a-memo-to- ... 532a06ecc6

Vypadá to na konec jedné éry. Po zdražení el. + blizký POS + pády na dno to nevypadá dobře . . Ale dávám tomu ještě malou naději.

Od 1.1 a zdražení el. jsem měl také nedoplatek v KK :wink: :roll: :evil:
jctrnacty
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. úno 2009

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od jctrnacty »

Predem rikam, ze netezim, takze urcite uslysim jak zavidim, ze jsem na tom nevydelal.

Pocatecni myslenka byla dobra, ale ten ekonomickej nesmysl, co se z toho vyklubal, tak doufam, ze zaplati ty blbci co to provozovali ve velkem. Nehlede na to jake plytvani E zdroji to je.
_________________
Ryzen 5800X3D, Dark rock 4, Msi Prestige creation X570, Asrock RX 6800 XT, 32GB 3600MHz CL16, Fractal Design Define C, Seasonic focus gold+ 650W, Samsung EVO 970 2TB, X52 Pro, WMR HP Reverb G1, 32" BenQ EW3280U 4K
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

Ti mají většinou nějaký rozumný plán a minimálně peníze na náklady z toho už vytáhli, tahle horečka byla dost dlouhá na to aby se to v pohodě zaplatilo i s pořizovací cenou grafik. Teda pokud nezačli extra pozdě s grafikama za nekřesťanský prachy že. :) Nejvíc to zaplatí HODLeři, ale těm to nevadí, ti ti řeknou že oni se budou smát až bude bitcoin stát za pár let $500k. :roll:
Obrázek
brambora81
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2015
Bydliště: Pardubice

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od brambora81 »

jeste ze sem vse prodal na 55k :D ja se ted smeju :D
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Jak všichni vidí jen ty aktuální zisky... :D Ale cajk, budou levný grafiky na nákup, sníží se decentně obtížnost. Me gusta.

Paper hands. :)

PS: cyklus, je cyklus.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

jctrnacty píše: úte 14. čer 2022, 08:28 Predem rikam, ze netezim, takze urcite uslysim jak zavidim, ze jsem na tom nevydelal.

Pocatecni myslenka byla dobra, ale ten ekonomickej nesmysl, co se z toho vyklubal, tak doufam, ze zaplati ty blbci co to provozovali ve velkem. Nehlede na to jake plytvani E zdroji to je.
Jaké plítvání? :D Bych řekl, že drtivá většina lidí používá PC na plítvání eletriky. Páč 90% by stačila na práci nějaká i3 low voltage s SSD :D Ale máme grafiky co žerou stovky wattů, CPU to stejný, jenom proto aby jsme si mohli zahrát nějakou hru. Prej plítvání.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Spirit »

python.p píše: stř 15. čer 2022, 08:23
jctrnacty píše: úte 14. čer 2022, 08:28 Predem rikam, ze netezim, takze urcite uslysim jak zavidim, ze jsem na tom nevydelal.

Pocatecni myslenka byla dobra, ale ten ekonomickej nesmysl, co se z toho vyklubal, tak doufam, ze zaplati ty blbci co to provozovali ve velkem. Nehlede na to jake plytvani E zdroji to je.
Jaké plítvání? :D Bych řekl, že drtivá většina lidí používá PC na plítvání eletriky. Páč 90% by stačila na práci nějaká i3 low voltage s SSD :D Ale máme grafiky co žerou stovky wattů, CPU to stejný, jenom proto aby jsme si mohli zahrát nějakou hru. Prej plítvání.
Zaujimave, moj 5900x, 32GB ram, 6900XT Nitro+ SE, Asus ROG Crosshair VII Dark Hero, Corsair vodnik h150i Pro, 7 fanov, Intel Optane +Samsung SSD Pro, +WD 2TB RE4 zerie v iddle 90W. Ked browsujem, tak cca 120W. 4k film cca 150W. Takze absolutne nechapem, o com mluvis. Je to hodnota z displaya zdroja (Enermax MaxTytan Platinum) a koresponduje s tym, co pise aj wattmeter v zasuvke. Takze je prakticky takmer jedno, jestli tam je Core-i3 a low end komponenty a zerie to 60W v idle, alebo high end ako ten moj a zerie to o 30W vic. ;)
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Natural »

Asi myslel, že se běžně hraje na celeronu s jednou ramkou, jedním diskem, třema zdroji a dvanácti rx480 namačkaným s podobnými "stroji" v celoročně klimatizované místnosti 24/7 :) Tam jak to vypnou, tak se elektroměr bude točit ještě pěkných pár let jen setrvačností :D
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Spirit: Na to co jsi psal, ale stačí pentium a dostaneš se polovinu úplně s přehledem. :) A já psal o hraní, dobře tak to napíšu pořádně, evidentně to některým nedochází. O hraní počitačových her. 8-)

i7-7700k při browsování žrala sotva 40W. Platinovej zdroj, měřeno na UPSce. Takže odsuzovat lidi za plýtvání eletrikou, je pokrytectví. Kor když si potvrdil to co jsem psal. :) Na tebou vypsané činnosti by vlastně stačilo i rPi 4B se spotřebou 15W max. :D Dál už je to rozežranost. A proč nenapíšeš, kolik to žere když hraješ? :P

PS: kdyby jste viděli kolik se "spálí" energie zbytečně, tak vás pár mining rigů, fakt nemůže rozhodit. ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Spirit »

Nezere to nic, kdyz hraju, protoze nehraju. ;) Moja narazka na tvoju uvahu bola o niecom inom. O tom, ze jestli zere PC 40 nebo 80W, je opravdu sumak. Jestli delas 1.3MWh mesacne ako ja, kdyz som tezil, tak to sumak urcite nie je. Ak v tom nevidis rozdiel, tak pardon.. :D :roll:
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“